anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart przy zakupach od 30 zł

kostas11
#21 Demiurg#

Od 4 listopada do 2 grudnia 2024 kupujący na allegro.pl będą mogli skorzystać z tej formy dostawy przy zakupach od 30 zł.

Zamówienia od 30 do 44,99 zł w tym okresie nadasz i rozliczysz tak samo, jak inne zamówienia w ramach Smart!

Jak rozliczymy opłaty za przesyłki Smart! w trakcie akcji

  • Za zamówienia od 30 do 39,99 zł – nie pobierzemy opłaty.
  • Za zamówienia od 40 do 44,99 zł – pobierzemy opłatę 1,29 zł lub 1,59 zł zgodnie z cennikiem.

Czyż by sprzedaż spadała ? Czy to się komukolwiek kalkuluje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To samo napisałam ale spóźnili się. Już kupiłam na A. Tam też burdel, ale chociaż nie obrażają mnie wciskaniem kitu. I smarek na lepszych zasadach...Tu dam za smarta na rok nawet 200 i wrócę do wszystkich zakupów jak wyszukiwarki wrócą do stanu sprzed 2 lat i będę mogła wybrać kuriera!!! Do tego czasu proszę mi nie spamować. Dosyć mam bałaganu allegro...

oznacz moderatorów

AutoEra_pl
#9 Pomysłodawca#

Na pewno trochę ukróci buraczane januszowanie z dobieraniem do smart.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

Nadal będą tacy co chcą mieć darmową przesyłkę dla zakupu za 10 zł. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Tragedia Posejdona. Dawanie darmo przesyłki, która kosztuje ponad 1/3 zakupionego towaru nie ma prawa się spinać ekonomicznie. Że o tonach niepotrzebnych śmieci nie wspomnę. Na szczęście przez pół listopada będę w rozjazdach, więc zamknę sprzedaż na tym ....portalu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter z jednej strony mam wrażenie że wywalają śmieci, drobnicę z allegro a robią zakupy darmowe od 30 zł z prowizji maja 4,5 zł a wysyłka 10 zł, jak to ma się spiąć ? tym bardziej że klienci kupują co by złapać się w smarcie i to Ci sami kilka razy w miesiącu 😞 

Chyba że spada im sprzedaż i łatają dziurę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Nie wiem, jak u Was, ale u siebie zauważyłem sporo zamówień z płatną dostawą. Widać to na fakturze od Inpostu. Kiedyś takie płatne zamówienia były sporadycznie, ale od kilku tygodni zmieniło się to.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@MikroLITY Fakt, ale często są to zamówienia mocno goowniane. Np. dziś mam takie: towar 11,00 zł, paczkomat 10,95 zł. Czyli de facto płacę prawie 25% prowizji. Musiałbym to dostawać za darmo, żeby miało to sens, bo przecież opakowanie i robota też kosztują

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 "Chyba że spada im sprzedaż i łatają dziurę" cóż mineło półł pażdziernika pewnie są pierwsze raporty i analizy. Jesli wyszło że jest mniej transakcji to pewnie jest próba utrzymania kupujących. A do tego są potrzebni drobni sprzedawcy. 

Jeśłi ciężar zamówień przesunał sie na dużych to oni nie bede sie wyrabiać - poleci jakość obsługi klienta. A jeśłi ilośc zamówien zaczeła spadać to oznacza jeszcze wiekszy problem.

Nadal myśle że trzeba poczekać.

Ja myśle że do marca. Wówczas będzie już po piku świątecznym a jeszcze przed wzrostami wiosennymi. Zobaczymy wówczas jaka będzie rzeczywista sprzedaż no i ilu sprzedawcó niw wytrzyma i odejdzie z allegro.

Wiosną bedą też raporty. Wiec może coś sie wyklaruje

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 No, chyba że jest to metoda, żeby kompletnie wykończyć sprzedawców drobnicy. Wtedy miałoby to sens 😎

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@kostas11 

No tak. Teraz już nawet od 40 zł musimy płacić za SMARKA. Super!!!

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@serwis-texas @kostas11 @AutoEra_pl @AnnaG-Antyki Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że większość kupujących nie czyta maili od Allegro, i nie połapią się, zanim ta debiIna promocja się skończy

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@TomBanknoter Nie muszą czytać, Allegro im podpowie przy finalizowaniu koszyka: "że brakuje x zł do darmowej dostawy".

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Znając życie to im wielkie banery na stronie głównej umieszczą. I to tak żeby bez czytania po obrazku wiedzieli.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

@serwis-texas 
Trzeba jakoś zbilansować to: 

  • Za zamówienia od 30 do 39,99 zł – nie pobierzemy opłaty.
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@WojciechB 

Mądrze prawisz.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Czekajcie, czekajcie. Od stycznia podniosą prowizje by sobie odrobić koszt tego wysrywu 🙂

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@AQUAFISH1 Współczuję wszystkim tym, którzy biznes mają oparty w całości lub w większości na Allegro.

oznacz moderatorów

bosek_2804
#9 Pomysłodawca#

Czuć swąd palonego pod siedzeniem. Strach. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@bosek_2804 w punkt!

oznacz moderatorów