anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W czerwcu zmienimy warunki Smart! na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W czerwcu 2024 wystartuje nowy program Allegro Delivery. W związku z tym wprowadzimy zmiany w warunkach Smart! i automatycznie dostosujemy do nich Wasze cenniki. Dokładną datę podamy w Aktualnościach.

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczycie bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

Co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie oferty mogą być Smart!, gdy udostępnicie w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

oraz

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery. 

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
103 ODPOWIEDZI 103

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Zmiany są nienormalne i krótki dowód niniejszej tezy:

Progów Smart! jest 6 + 1 wysyłka bez Smart!. Daje to na każdą metodę 7 różnych wersji opłat. Teraz wyliczenia z obowiązkowymi i tylko z obowiązkowymi metodami wysyłek i opłatami.

  • 2 kurierzy = 2 * 7 = 14
  • 3 do punktów w tym 2 inne niż Allegro Delivery czyli 2 * 7 + 4 * 7 = 14 + 28 = 42. Daliśmy 4 bo zaznaczono, że Allegro Delivery rozdziela się na 4 metody wysyłki do punktów, a więc każda jest inną metodą i może mieć inne progi cenowe.
  • Suma: 14 + 42 = 56 różnych wersji opłat. Dodajmy do tego jakieś pobrania, żeby Klienci mogli też kupić za pobraniem. Niech będzie 1 metoda kurier pobranie i 1 punkt pobranie. 2 * 7 =14.

Kończymy na 70 różnych opłatach i 2 + 2 + 4 + 2 metodach wysyłki czyli 10.

Do tego na billingu bynajmniej nie będzie 10, tylko 11 metod bo Allegro One raz wozi UPS a raz DPD.

Czy autor tego potwora Smart! umie przewidzieć jakiekolwiek konsekwencje swoich działań i realizuje jakikolwiek plan? Czy budzi się z rana i wymyśla, że teraz będzie 6 progów, ale w dni nieparzyste 11 bo 11 to nieparzysta liczba.

Zresztą cudowne są koszta sprzedaży przy produktach za około 10zł. Produkt za 8,30zł prowizja min. 1,23 zł - maks. 4,18 zł.

Natomiast zapewne duże sklepy się z tym nie muszą użerać czy też dajecie im 100 różnych wersji rozliczeniowych?

oznacz moderatorów

Client:121447705
#10 Popularyzator#

@esturion_pl Ale czym się martwisz? Przecież "Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!" 😄 /s

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@nat_not Czy wszystkie przesyłki Allegro Delivery będzie można nadawać w Zielonym?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Nie, w sposobie nadawania przesyłek nic się nie zmieni.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczysz bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

O szczegółach Allegro Delivery oraz o dacie rozpoczęcia programu poinformujemy w Aktualnościach.

Sprawdź, co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie Twoje oferty mogą być Smart!, gdy udostępniasz w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery.

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery.

Zobacz to na przykładach

MikroLITY_0-1713871646792.png

 

  1. Udostępniasz w ofertach metody Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DHL oraz Allegro Delivery z metodami:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.
  2. Twoje oferty są Smart!

MikroLITY_1-1713871646792.png

 

  1. Udostępniasz w ofertach metody Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup, Allegro Kurier DHL oraz Allegro Delivery z metodami:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.
  2. Twoje oferty nie są Smart!, ponieważ udostępniasz tylko jedną z dwóch wymaganych metod dostawy do drzwi.

Nie musisz wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

Jeśli udostępniasz jedną z metod Allegro One lub ORLEN Paczka – uzupełnimy Twoje cenniki dostawy o resztę metod z programu Allegro Delivery. Damy Ci o tym znać z wyprzedzeniem. Nie musisz też martwić się o aktualizację cen za dostawę – w programie Allegro Delivery zmienimy je za Ciebie przy każdej zmianie stawek przewoźnika.

MikroLITY_2-1713871646782.png

 

Możesz wyłączyć metody Allegro Delivery ze swoich ofert, jednak wtedy stracisz oznaczenie Smart!

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

I śmieszno i straszno 😉

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

chyba mam jakiś gorszy dzień dzisiaj, bo nie rozumiem, albo nie chcę już rozwiązywać tych ulepszeń Allegro. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Faktem jest, że mistrz stylistyki tego nie pisał. Chciałbym żeby ktoś z Allegro jasno odpowiedział, czy wszystkie te przesyłki Allegro Delivery będzie można nadawać w zielonej budce, czy mam cały dzień czekać na trzech różnych kurierów.

I druga sprawa - dlaczego znów gnębicie sprzedawców firmowych, a szara strefa dla niepoznaki nazywana "prywatnymi sprzedawcami" może się śmiać z nas przedsiębiorców-frajerów jeszcze głośniej?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter nie, w zielonym automacie paczkowym można nadać większość przesyłek Allegro One, przesyłki ORLEN Paczka należy nadawać tak jak do tej pory. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

To jest tak głupie, że prawie porównywalne z katalogiem produktów. Jedna pseudo metoda która jest 4 metodami, z czego 2 z nich to nadania Orlen, a dwie inne losowane UPS, DPD. To co za miesiąc? Losowanie spośród 10 różnych kurierów? Czy akcje 'Dzisiaj piątek po twoje paczki podjedzie kurier DPD'?

oznacz moderatorów

Client:121447705
#10 Popularyzator#

@esturion_pl "To co za miesiąc? Losowanie spośród 10 różnych kurierów?"

A to nie wprowadzili ostatnio opcji "Kurier", która "automatycznie" losuje "najlepszą" usługę? 😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@la_nika  Do tej pory to ja na Orlenie tylko tankowałem. Ale rozumiem, że o nadawaniu Orlen paczek muszę sobie doczytać?

oznacz moderatorów

ChainSaw
#9 Pomysłodawca#

Czy koniecznie muszę uruchamiać Orlen ? do najbliższego punktu nadania mam 40 km

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@ChainSaw  Przecież nie chodzi o to, żeby komuś zrobić dobrze, tylko żeby jak najwięcej sprzedawców przestało spełniać warunki Smart.

oznacz moderatorów

wisia2009
#8 Zapaleniec#

Na Allegro mogą sprzedawać  także prywatne osoby .Ja jestem osobą niepełnosprawną i dorabiam na Allegro legalnie , sprzedając  kilka/ kilkanaście rzeczy w miesiącu. Nie jestem żadną szarą strefą .Logiczne jest ,że tacy jak ja sprzedawcy / a wierz mi ta twoja ''szara strefa '' to większości takie osoby jak ja /nie dadzą rady ogarnąć zasad firmy, ale opłaty i prowizje płacą identyczne jak wielkie firmy . Zawsze możesz przenieść się do tego raju , nie musisz mieć firmy . Pozdrawiam

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Czyli Allegro teraz wyłączy pkt z jakości!

oznacz moderatorów

Client:121447705
#10 Popularyzator#

@Halfrunt Allegro robi One po raz drugi, ponieważ ludzie wywęszyli, że Allegro One to syf i malaria. Malutki rebrand, zmienią trochę usługę a pod spodem zostanie ten sam śmietnik najpewniej.

Allegro ma problem sam ze sobą już.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Możemy prosić o trochę więcej szczegółów? Allegro One u mnie obsługuje aktualnie UPS i DPD, nadal tak będzie czy Allegro przejmuje te dostawy swoim kurierem? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ares_ 

Niby jak mają przejąć. Ostatnio zmniejszyli obszar działania One Kuriera

oznacz moderatorów