anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W sierpniu zmienimy warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Aktualizacja [05.07.2023]: podane niżej informacje zostały zaktualizowane w tym poście.

--

Od 22 sierpnia 2023 r. Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnicie:

  • co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących

oraz

  • co najmniej 3 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących.

Metody dostawy do drzwi:

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Kurier UPS.

Metody dostawy do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

22 sierpnia do listy kurierskich metod kwalifikujących (zarówno jako metoda dostawy do punktu/automatu, jak i metoda dostawy do drzwi) dodamy metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Pamiętajcie

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a cel tego ? liczycie że mniej firm będzie miało smarta ? Małe firmy odpadną z allegro ? czy liczycie że sprzedawcy siłą udostępnią Wasze dostawy ? 

Próbuje zrozumieć ten zabieg i dalej nie kumam 😉

Jak mały sprzedawca mający 10 zamówień dziennie ma ogarnąć 3 przewoźników, po co to, co z ekologią i podjazdem po 2 - 3 paczki każdego przewoźnika ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zgadzam się w 100%, że jest to zmiana pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Jeśli ktoś chce proponować dziesiątki form dostawy to jego sprawa. Ale zmuszanie drobnych sprzedawców do proponowania tylu opcji transportu jest po prostu działaniem na ich szkodę. Kurier będzie dygal po 2-3 przesyłki. Całkowita paranoja.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza a jak allegro wprowadza w błąd ?

one.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklep__Perla
#7 Wielbiciel#

Nie, będzie dygał po dwie przesyłki bo będzie trzeba dopłacić za podjazd przy tak małej liczbie zamówień.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Racja ,gdzie tu sens mając kilka przesyłek dziennie jeździć po całym mieście by zarobić parę groszy . Coraz więcej wymogów ,coraz większe opłaty i coraz więcej utrudnień i tym chcą zatrzymać sprzedawców na tym portalu? To zwykłe rżnięcie gałęzi na której się siedzi ,logiki w tym nie ma ale j....ć można kiedyś zdrowo.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

problem wynika ze smarth chyba za bardzo się nie opłaca 🙂 np konkurencja allegro już wychodzi z darmowych zwrotów. 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Cóż należało się tego spodziewać... Już miałem przygotowaną listę, i wyrabiałem ilość metod dostawy bez przewspaniałego Allegro One. Jednak Allegro uparcie będzie nam wciskać swojego bubla. Żeby nie było: miałem przez jakiś czas ustawione Allegro One Box w metodach dostawy. Jednak terminowość tego badziewia jest żadna, więc zlikwidowałem. Teraz będę musiał przywrócić, i pozostawać w nadziei, że mało kto będzie korzystał. 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Nawiązując do ciągłych zmian, pomysłów twardogłowych i niewiadomego wyszkolenia informatyków i programistów, żądam .. wróć ! Uniżenie błagam o:

Każdorazowo po zakupie i wygenerowaniu listu przewozowego lub doręczeniu kupującemu paczki chcę widzieć opłatę SMART do tej konkretnej transakcji wyświetlaną w sposób podobny jak info do:

-Przyznaliśmy rabat transakcyjny
(zwrot prowizji)

- OPŁACONE

- WYSŁANE

 

Jasne i klarowne ! Tyle i tyle sprzedający zapłacił za SMARK, gdzie widnieje 0 zł

Jeśli Allegro na dzień dzisiejszy wyświetla 0 zł w ZAMÓWIENIACH, potrąca po cichu spore kwoty, jest to jawne wyłudzenie. art. 286 k.k.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@brakestop "jest to jawne wyłudzenie. art. 286 k.k." - na co czekasz, biegiem na policję albo do prokuratury. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jak zwykle chora sytuacja. Weźcie lepiej ogarnijcie to co i jest i kiepsko działa, zamiast zmuszać do używania jeszcze gorszego. Sprzedający (i to również Ci z dużą sprzedażą)lamentują co chwilę że kurierzy po kilka dni po odbiór paczek nie przyjeżdżają to zamiast zająć się problemem jeszcze rozdrabniacie to na więcej podjazdów z mniejszą ilością paczek... Gdzie tu sens, gdzie logika???

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Dzień dobry, jak te warunki mają się do małych sprzedawców jak ja. Kuriera nie zamówię bo będę musiał zapłacić za podjazd nie mam x paczek od każdego przewoznika, kosztów wysyłki za podjazd nie podniosę bo nie można.Mam kilka paczek dziennie i teraz mam latać 2km na pocztę z 1 paczką , 800m do paczkomatu czy 5km do placówki dpd , dostarczenie 5 paczek zajmie mi 2 godziny. Czy ktoś tam pomyślał o takich sprzedawcach jak ja? Skrzynkę allegro mam tak samo na drugim końcu miasta 1,5godziny drogi w dwie strony na pieszo.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Chore! Sprzedaż zmalała koszmarnie, a wy generujecie zadania dla małych sprzedających. Trzeba zmienić wszystkie aukcje ręcznie, wziąć pod uwagę wagę paczki, wymiary dopuszczalne. Kto w Allegro sprawdzi czy wymiary paczki kwalifikują się do nadania u danego kuriera. W tej chwili większość moich przesyłek mogę nadać tylko pocztą , bo oni przyjmują stosunkowo duży gabaryt.  DPD, DHL, UPS to można sobie nadać paczuszki a nie duże paczki

 

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Mam dokładnie to samo. 90% mojej sprzedaży to styropiany o wymiarach 130x60x60 lub worki o wadze 25 kg. Nikt inny tego nie bierze, tylko pocztex. Sprzedaż całkowicie padnie z dnia na dzień i nic nie jestem w stanie zrobić. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Bez tytułu.png

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier) to jest metoda "do drzwi" czy "do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego" ?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow W pierwszym przpadku chodzi o paczki nadawane w punktach, automatach lub odbierane przez kuriera i dostarczane na adres kupującego. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Udostępniłem nowych przewoźników, żeby spełnić te bezsensowne warunki: Allegro kurier UPS oraz Allegro One. Po pierwszym tygodniu wynik: 5:0 dla UPS

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  gdzie można nadać przesyłki allegro kurier UPS? 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

W punktach UPS Access Point. Jest ich dość dużo, lista i mapa na ups.com

oznacz moderatorów