anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

mdrogeria
#21 Demiurg#

cyt- Przewoźnik nie może zagwarantować, że wszystkie przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend.

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

a co najlepsze pisze że paczka w weekend Inpost działa gdy etykieta została wygenerowana czwartek czy piątek a nie w weekeend czyli znowu sobotnio-niedzielne wysyłki nie dotrą na następny dzień czyli wszystko się sypie bez sensu Panie Macieju tego nie da się obronić

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak może poza tematem, odkąd zostały wprowadzone te automatyczne paczki weekendowe, codziennie u mnie w punkcie ktoś się pyta dlaczego nagle wszystkie paczki lądują w paczkomatach w weekend, a nie mogą ich odbierać, bo po prostu nie mieli możliwości i w poniedziałek paczuszki wracały do nadawcy 🙂

 

Nie bijcie za off-topic 😞

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  To ci klienci co spędzają weekend poza miastem 😁  Teraz pewnie trzeba pytać każdego kto kupi w czwartek albo w piątek czy życzy sobie wysyłki bo odbiór będzie podczas weekendu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@eCSI  Właśnie. Te wygenerowane w sobotę czy w niedzielę tak czy siak ruszą w trasę dopiero w poniedziałek i przy dobrych wiatrach będą do odebrania we wtorek.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Czyli ma to dzialać na zasadzie ,, Jak się przewoźnikowi uda to bonus dostaniesz ,, . Czyli jednym słowem / no może dwoma 😁 / POWYŻKA PROWIZJI .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 Kaliope_Brzeg  takie jest założenie tej zmiany . Wiemy wszyscy ,że najwięcej zamówień wpływa w sobotę i niedzielę .

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@eCSI  

Usługa weekendowego doręczenia dotyczy etykiet oznaczonych jako Allegro SMART! wygenerowanych w czwartek lub w piątek. Taka przesyłka powinna zostać nadana w piątek w paczkomacie, POP-ie lub u kuriera.

Przesyłki objęte tą usługą będą dostarczane możliwie następnego dnia kalendarzowego po ich nadaniu.

Dostawa w weekend jest dostępna jedynie dla serwisów objętych opcją SMART! w ramach dostawy do paczkomatów.

oznacz moderatorów

AKksiazki
#7 Wielbiciel#

tylko że przewoźnik nie gwarantuje dostawy w weekend - tak wynika z linku który podesłałeś - a według nowej promocji  aby dostać zwrot za samart próba dostawy musi być w dzień zakupu lub następny

 

Żyjemy w Polsce - praca przeważnie jest między poniedziałkiem a piątkiem

w soboty się człowiek bawi a niedziela jest aby wyleczyć kaca i iść do kościoła a nie paczki nadawać - NIE JESTEŚMY TAŚMOWCAMI LINI PRODUKCYJNEJ ABY **piiip**ZIELAĆ  CAŁY TYDZIEŃ - W BIBLII JEST NAPISANE -" A 7 DNIA ODPOCZYWAŁ  "- JEŻELI NIE SZANUJECIE PRAWA LUDZKIEGO TO MOŻE CHOCIAŻ BOSKIE USZANUJCIE 

Jakoś admini na forum nie odpisują cały czas, Nie raz odpisujecie po kilku dniach na pytania i wam też pensje obcinają za brak terminowość ?

 

Widzę że allego stało się jak ten gruby ksiądz który upomina wychudzonego chłopca - " nie jedz tyle ponieważ obżarstwo to grzech "

 

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek jak zrobić by kurier inpostu odbierał wasze cudowne smarty więcej niż raz dziennie?

bo mi nie chce tego robić

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

RED u mnie InPost jest 1-raz dziennie - ma 70km do bazy. W poniedziałki potrafi być nawet o 9:30 - zgadnij, ile paczek zdążę zapakować? - W pozostałe dni między 11:00 , a 13:00.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@msniezek Największy procent wyboru metody dostaw na Allegro to Allegro Paczkomaty, których operatorem jest InPost. W weekendy InPost przyjmuje paczki tylko do godziny 13. Jak więc można uniknąć najnowszej opłaty jaką wprowadziło Allegro, jeżeli transakcja wejdzie po godzinie 13 w sobotę albo niedziele? UPS i DPD również przyjmuje paczki w podobnych godzinach 😕

Bardzo chętnie będę pracował nawet 24h/dobę jeżeli tylko wskażecie w jaki sposób mogę to zrobić. 

oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

Dobre 🙂 A jak to sie ma do nowej zmiany: 

Jak działa Program Szybkich Dostaw  Za jakie zamówienie otrzymasz rabat  

  • zamówienie wyślesz w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia kupującemu lub doręczenie do Paczkomatu InPost nastąpi najpóźniej następnego dnia kalendarzowego.

tu

Będzie to równowartość kwoty, którą dla danego zamówienia pobierzemy jako opłatę za przesyłkę Allegro Smart! Czyli najpierw dla danego zamówienia pobierzemy opłatę za przesyłkę Allegro Smart!, a jeśli spełnisz wszystkie wymienione wyżej warunki, otrzymasz od nas rabat. 

dostawa kurierem:
 
Allegro Pocztex Kurier 48
3,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie
3,99 zł brutto
  Jak powyzsze ma się do usługi Allegro Pocztex 48, skoro poczta: nie dostarcza w weekendy, w strefach pozamiejskich do 48h i stąd też nazwa tej usługi? 
oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

A TY MI OPŁACISZ PRACOWNIKÓW NA WEEKENDY

i rozumiem że ty też będziesz zapiełdalał w weekendy

oznacz moderatorów

FHAGNES1
#8 Zapaleniec#

Dostawa weekendowa to tyle ,że można nadać przesyłkę w piątek czyli nic nowego .W soboty i niedziele inpost nie odbiera przesyłek od klientów ani z paczkomatów więc realizacja założenia jest niemożliwa a wielu klientów właśnie w weekendy dokonuje zakupów i nawet jak włożą do paczkomatu w sobotę czy w niedzielę to przesyłka i tak zostanie wybrana w poniedziałek wiec takie postawienie sprawy jest nieuczciwe z Państwa strony.

oznacz moderatorów

_redFOX_
#9 Pomysłodawca#

Z weekendami jest trochę inaczej, nie liczą się do statystyk. To co sprzedasz w weekend, wystarczy ze wyślesz w poniedziałek. Jak dotrze we wtorek to rabat jest naliczany.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_redFOX_ bardzo się mylisz, weekendy i święta są liczone do statystyk, ponieważ, jak napisała w tym wątku moderatorka, liczą się dni kalendarzowe a nie robocze. Rzecz polega na tym, że za zamówienia weekendowe i swiąteczne nie ma szans na jakikolwiek „bonus”, za te przesyłki „bonus” 0,99/1,99, dostaje od nas Allegro 😁

oznacz moderatorów

_redFOX_
#9 Pomysłodawca#

Mam odpowiedz od Allegro w tym temacie, przez kilka dni to z nimi wałkowałem. Sprawdzę prze paczkach nadanych w poniedziałek. Jednak wcale mnie to nie zdziwi ze działa to tak jak piszesz.

Prawda jest też taka ze tylko do końca tego roku można odzyskać cześć opłaty za paczkę, od przyszłego roku nie bedzie żadnych zwrotów.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_redFOX_ za ostatni weekend za wszystkie przesyłki zapłacilam bonus Allegro 😁 zajrzyj w link, tam moderacja wyjaśniła mi dlaczego nie dostałam bonusu za świąteczny 6.01 😁 Jeżeli masz jakąś inną odpowiedź od Allegro, to wrzuć ją tutaj.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/zyskaj-bonus-za-dostaw%C4%99-nast%C4%99...

oznacz moderatorów

FHAGNES1
#8 Zapaleniec#

Też wczoraj z nimi o tym rozmawiałam i otwarcie mi powiedzieli że nie dostanę rabatu za przesyłki z soboty i niedzieli nadanych w poniedziałek co z resztą udowodnił ostatni weekend (jest to okradanie sprzedających).

oznacz moderatorów