anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

_redFOX_
#9 Pomysłodawca#

Uznali po prostu że czas najwyższy aby sprzedający się dorzucali do Smarta dzięki któremu więcej sprzedają. Ale chcieli okazać swoje dobro i dać szansę na zwrot części kosztów. Mogli od razu poinformować że chodzi o to żebyśmy się dorzucali ale próbować pokazywać że są tacy dobrzy.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Po cóż się tak bulwersować, nie bądźmy szczurami w klatce, dźgane kijem który trzyma Allegro, i to dla bonusu o wartości 3,99.   

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK ma rację , ostatecznie za wszystko płaci klient .

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

To jest tak naprawdę nie do spełnienia dla wszystkich firm no chyba że Pani Natalia napisze że to błąd bo nie ma fizycznych możliwości na dostarczenia paczek następnego dnia kalendarzowego,która firma kurierska pracuje w sobote i niedzielę a nawet jeśli już pracują w soboty to np.ups nie wszędzie

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Olać to, działać jak do tej pory tylko nie zapomnieć podnieść w styczniu cen . Im drożej na allegro tym większy ruch w sklepie internetowym 😀

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Puzonix 👍 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dobrybiopreparat
#8 Zapaleniec#

@nat_not 
Jak rozumiem ma być niejako rekompensata za nową, dodatkową opłatę jaką Allegro wprowadza za paczki, przy których nie zostanie podjęta próba doręczenia następnego dnia po zamówieniu.

To ja mam pytanie, czy pomimo nieludzkich starań, zatrudnienia dodatkowych ludzi, pracowania 7dni w tygodniu i 24h, jest fizycznie do uzyskania rekompensata za wszystkie paczki Allegro Paczkomaty, czy też jestem bezwzględnie zmuszony płacić Wam dodatkową opłatę?

InPost przyjmuję w tygodniu paczki do 17, a w weekendy do 13. W jaki sposób mogę uzyskać rekompensatę za transakcję, które wejdą w godzinach 17-23:59 i 13-23:59 w weekend? To jest zwyczajnie nie do zrealizowania.. 

To jest nowa prowizja, której nie sposób uniknąć, więc proszę się nie zasłaniać zachętą do szybkiej wysyłki.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dobrybiopreparat Wyżej w tym wątku Maciek pisał o tym, że coraz więcej firm oferuje dostawy weekendowe. W tym artykule znajdziesz informacje co zrobić, żeby Twoi klienci otrzymali paczki jeszcze szybciej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dobrybiopreparat
#8 Zapaleniec#

@nat_not Oczywiście, że oferują, ale pytanie było z mojej strony konkretne gdyż wprowadziliście nowy rodzaj opłaty, podobno jako zachętę do szybkiej wysyłki paczek, do Allegro Paczkomatów. 

A więc zadam pytanie raz jeszcze 🙂 

W jaki sposób mogę uzyskać rekompensatę za transakcję z wysyłką Allegro Paczkomaty, które wejdą w godzinach 17-23:59 od pn-pt i 13-23:59 w weekendy? 

Po skontaktowaniu się z pracownikami InPostu sądzę, że jest to zwyczajnie, fizycznie niemożliwe, ale nigdzie nie znalazłem takiej prostej informacji ze strony Allegro

oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

Przecież tam brak  

dostawa kurierem:
 
Allegro Pocztex Kurier 48
3,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie
3,99 zł brutto

 

wiec o jakim rabacie informuje allegro? https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/szybkie-dostawy-VLqnnwD94Sr?utm_source=coma_email&utm_medium=eb...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

bonus-z-pudelka-z-kolorowymi-konfetti_51486-495.jpg

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

Widzę że moderatorzy się uciszyli sprzedający też i wychodzi na to że wszyscy wiedzą że nikt z "bonusu" nie skorzysta a nie wróć Allegro skorzysta miliony monet za swój program.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eCSI Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące tego programu to zaglądamy i tutaj, więc postaramy się pomóc 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  A więc ja powtórzę pytanie za @dobrybiopreparat @@bo nikt na to pytanie nie odpowiedział, a również jestem bardzo ciekaw

"W jaki sposób mogę uzyskać rekompensatę za transakcję z wysyłką Allegro Paczkomaty, które wejdą w godzinach 17-23:59 od pn-pt i 13-23:59 w weekendy?:

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@lukaszflak14 Sprzedawca może wpływać na liczbę/odsetek przesyłek, które potencjalnie zakwalifikują się do rekompensaty, poprzez przesuwanie granicznej godziny: im późniejsza, tym więcej przesyłek będzie objętych, ale zapewne tym trudniej będzie zrealizować takie zamówienia.

Natomiast prawdą jest, że za część przesyłek (te złożone później) nie da się uzyskać rekompensaty.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek Nie każdy sprzedawca ma wpływ ,co macie do zaoferowania tym co sprzedają tylko w licytacjach które zazwyczaj są ustawione na godziny wieczorne ,nikt nie będzie w stanie czegokolwiek wysłać tego samego dnia .

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

Ja mam kilka pytań co ile Allegro będzie rozliczać program na bieżąco będzie naliczany rabat? Pierwsza próba doręczenia to następny dzień roboczy i paczka w paczkomacie??

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

A jeszcze pytanie odnośnie samych paczkomatów które będą przepełnione i znowu lipa

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

A takie pytanie ile jest paczkomatów Allegro w Polsce???

oznacz moderatorów

megakoszule
#7 Wielbiciel#

ok wszystko ustawione, sprawdzane kiedy dochodzą przesyłki i dochodzą na drugi dzień (skuteczność 98%) a zwrotów kosztów brak!!!! analizowanie wszystkich przesyłek jest niemożliwe, oddane za jedną! po tygodniu sprzedaży wszystkie paczki na drugi dzień (98%) oddane za tą którą podałem jako przykład gdy pisałem do Allegro w tej sprawie. Na pewno nie ma mechanizmu który sprawdza czas dostawy i udziela rabatu, a nawet jak by jakimś cudem to zaczęło działać to klient ma 48h na wyciągnięcie paczki. Pocztę wszyscy wyłączyli, inpost ma 48h. Co Wy robicie?  

oznacz moderatorów