anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

pinsplash
#21 Demiurg#

@konselo Ja Cię rozumiem, ale skocz jutro do najbliższego sklepu komputerowego i kup klawiaturę, bo w tej zaciął Ci się Caps Lock.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

NIE MAM TAKIEGO KLAWISZA JAK CAPS LOOK AAA CZEKAJ CZEKAJ czekaj aaaaaaaaaaa

capslk

trzeba było tak pisać tylko jak teraz włączyć z powrotem duże jaki to klawisz ?

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

i jeszcze jedno pytanie PO UJ DEKLAROWAĆ GODZINĘ WYSYŁKI TEGO SAMEGO DNIA

JAK CHCECIE ZMOTYWOWAĆ SPRZEDAWCÓW DO WYSYŁKI TEGO SAMEGO DNIA ?

PRZYKŁAD:

DEKLARUJE ŻE WYŚLĘ DO 15 - PRZYJEŻDŻA KURIER

O 17 WPADA 500 PACZEK - **piiip**A... SORRY JADĘ SZYBKO DO ODDZIAŁU INPOSTU/SORTOWNI I NADAJĘ PACZKI

JAKA TU MOTYWACJA DO WYSYŁKI TEGO SAMEGO DNIA JAK MIMO ŻE MI PACZKI DOJDĄ NA NASTĘPNY DZIEŃ JA I TAK NIE OTRZYMAM RABATU

JAK ZADEKLARUJĘ INNĄ GODZINĘ TO:

1. NIE SPEŁNIĘ 95% WYMAGANYCH BY OTRZYMAĆ RABAT BO I TAK PACZKI MI WPADNĄ PO NIEJ (23.59 ?)

2, JAK MI WPADNIE 1 PACZKA TO NIE BĘDE CODZIENNIE ZAPIE... SORRRY SZYBKO JECHAŁ ŻEBY JĄ NADAĆ (KOSZTY PALIWA I EKOLOGIA O KTÓRĄ TAK ALLEGRO SIĘ TROSZCZY)

3. NIE BĘDĘ ZATRUDNIAŁ PRACOWNIKÓW NA 25 GODZINA/DOBĘ 8 DNI W TYGODNIU

 

 

TAKŻE SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH SPRZEDAJĄCYCH NA ALLEGRO I JAKO TOAST:

WSZYSCY RAZEM W GÓRĘ CENY - DLA DOBRA SPRZEDAJĄCYCH

 

oznacz moderatorów

FH2020
#11 Animator#

Zachłanność tej platformy jest przerażająca...

Sprzedawcy nie mają żadnego wpływu na kurierów, więc powinien być liczony czas wysyłki, a nie dostawy, to jest chore. Oby w końcu na polskim rynku pojawiła się konkurencja.

oznacz moderatorów

dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Już po Świętach, a dalej zakładka najszybciej u ciebie zawiera oferty do dwóch dni roboczych. Doszło do sytuacji, że obie zakładki mają podobne oferty, a często wręcz identyczne, co doprowadziło do patologii.

Czy zostanie to naprawione i przywrócone do pierwotnego stanu ?

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Takie sobie dalsze wycinanie konkurencji przez Sklep Allegro. Sklep Allegro zawsze będzie miał dostawę na następny dzień. Przykłady aktualne: kupiłem wczoraj grę planszowa, dostawa obliczona przez Allegro 11-14 stycznia, sprzedający wysłał dzisiaj, dostanę jutro do paczkomatu już jest w drodze. Gdybym nie kupił już gry parę dni wcześniej i je otrzymał jej tak samo z dnia na dzień pewnie poszukalbym innego sprzedającego. Tak warto wierzyć w te wyliczenia Allegro. Na swoim przykładzie wg allegro dostarczę przesyłkę na czwartek (za tydzień), to nic, że jak wyślę jutro to kupujący otrzyma w poniedziałek /wtorek max. Ważne żeby kasa w sklepie allegro się zgadzała. Moja średnia liczona chyba tylko na podstawę dostawy Allegro polecony,  który jako ekonomiczny idzie do 3-4 dni roboczych. Takie to praktyki momopolisty.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@WojciechB a ja sprawdziłem jakie terminy podaje sklep allegro - są podobne

każdy kij ma dwa końce

dobrze że allegro podało dość odległe terminy dostaw - nie mieliśmy dotąd awantur o czas dostawy na koniec grudnia

źle - bo zatrzymało to zakupy - w zeszłym roku były zakupy 23 grudnia bo Kupujący myślał że na wigilie dostanie towar lub przed sylwestrem

a inpost dostarcza towar szybciej niż podaj e allegro

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Dlatego brawo i szacun dla INPOSTU

Spięli się chłopaki a mieli ZAPJEJDOL

A dlaczego Allegro zawyża czas dostawy przez INPOST - bo się na niego WKU..../ZDENERWOWAŁO SIĘ ze ten podpisał umowę z konkurencją

 

I tak jak napisałeś każdy kij ma dwa końce a Polak potrafi

Statystyka działa na dwie strony i można ją wykorzystać również na swoją korzyść

tak jak to robi sklep Allegro

Bo tam gdzie zaczyna się statystyka kończy się troska o klienta - mam 100000 ofert kupna to mogę zlać 1000 osób a wskaźnik i tak pokaże 99% - Allegro

Także Ja wolę mało ale z troską o klienta a później jaka radocha i ciepło się robi na serduchu jak się czyta komentarz:

"Gdyby wszyscy Sprzedający na Allegro tak zachowywali się do klienta jak Konselo - wtedy i świat byłby piękniejszy. Super kontakt , przedmioty zgodne z oczekiwaniami. Polecam. "

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Powtórzę bo zginęło na górze

 

konselo_0-1609413579913.jpeg

 

AficionadoPL
#7 Wielbiciel#

A propo przerzucenia części opłat za Allegro Smart na sprzedającego - w ofercie AS były konkretne warunki m.in. o darmowej dostawie dla kupujących, za którą płaci Allegro. Czy takie zmiany nie sa przypadkiem niezgodne z umową AS na którą zdecydowali się jej zleceniobiorcy wykupując usługę? Wszelkie z miany w jakiejkolwiek umowie powinny być wedle prawa obustronnie konsultowane i zaakceptowane. Bez tego taka zmiana (w tym przypadku na niekorzyść zleceniobiorcy) jest bezprawna i nieuczciwa.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konselo Dzielenie kosztów dostawy darmowej dla klienta w ramach Allegro Smart! między Allegro a sprzedającego nie narusza regulaminu tej usługi. Jeśli uważasz, że jest inaczej, wskaż konkretny punky regulaminu, który wzbudził Twoją wątpliwość. Wówczas będziemy się mogli odnieść to Twoich obaw.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

A takie pytanie deklarujemy się że wysyłka do 13 wszystko cacy łapiemy się w tym programie a zamówienia złożone między 13 a 24 tego dnia wchodzą w wysyłkę następnego dnia i będą rozliczane w programie czy za nie trzeba poprostu zapłacić Allegro i te zamówienia są dodatkowym obciążeniem sprzedającego

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Właśnie na tym ten program bonusów polega  żeby zerżnąć z Ciebie tyle kasy ile się da i nie nazwać tego po imieniu tylko nazwą BONUS

Nawet jak wyślesz o o godz. 13.01 i  trafi do klienta na następny dzień to zabulisz

 

oznacz moderatorów

topklocki
#1 Nowicjusz#

A tak dla przykładu - przesyłki włożone do paczkomatu 31 grudnia  ok 10 godziny rano dalej leżą w paczkomacie a jest 2 stycznia. I jak tu załapać się po 4 stycznia na bonusy jeśli Inpost będzie zwlekał z odbiorem przesyłek?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@topklocki Ale wiesz, że dziś jest sobota, a wczoraj była "czerwona kartka"? Co do czwartku, to kurier widocznie wybrał paczkomat zanim wrzuciłeś do niego przesyłki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

To proszę napisać jeszcze raz definicję Allegro SMART z regulaminu

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

A zresztą nie będę wam pisał i wskazywał błędów w regulaminie - macie swoich prawników

Za to swoimi spostrzeżeniami chętnie podzielę się z UOKIK

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Tak jak np wasza ankieta dot. oczekiwań klientów w sprawie wysyłki

Sam akurat jestem ankieterem i po:

1. Trzeba było dać ewentualne realne czasy dostawy - 8 godzin nie jest realne

2. Jakbym dał ow pytaniu :

a -1 godzina

b- 12 godzin

c- 24 godziny to większość odpowiedziała by że 1 godzina - stuknij se w łeb

Gdybym dał

a - 12

b - 24

c - 48

to większość wybrałaby 12 i to jest realnie jak powinna wyglądać wasza ankieta

 

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

Jedno jest pewne ten bonus nie istnieje paczki weekendowe plus po godzinie deklarowanej płacisz za paczkomat to co to za program, który nie pomaga w sumie ciężko powiedzieć po co on jest

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

na tym ten program bonusów polega żeby zerżnąć z Ciebie tyle kasy ile się da i nie nazwać tego po imieniu tylko nazwą BONUS

 

tylko jedno " ale" -  STATYSTYKA - nie dać się ORŻNĄĆ W 100%

z początku myślałem żeby dać godzinę 00:01 ale paczki wysłane po tej godzinie mimo że dojdą w następny dzień nie kwalifikują się do bonusu

wiec muszę dokładnie poczytać przykłady żeby statystycznie obliczyć którą godzinę przyjąć na wysyłkę mimo że tej przesyłki nie wyślę żeby jak największa ilość przesyłek wbiła mi się do RABATU a jednocześnie za bardzo nie spadły statystyki żeby RÓWNIEŻ zmieścić się w WYMAGANYCH do RABATU 95% PRZESYŁEK WYSŁANYCH ZGODNIE Z DEKLARACJĄ CZASU WYSYŁKI (czy coś tam)

często wysyłam również po południu jak jadę dzieciaki odebrać z przedszkola tudzież mogę wieczorem - mieszkam niedaleko centrali INPOST - ALE NIE BĘDĘ ROBIŁ 25 GODZIN NA DOBĘ DLA TYCH NIEROBÓW Z ALLEGRO

O WEKENDACH NIE WSPOMNĘ BO TU NIE MA SZANS

NAWET NIE CHODZI O TO ŻE NIE POMAGA ALE JEST WBREW PRZECIWNIE

JEST TO PROGRAM KTÓRY SZKODZI KUPUJĄCYM (nie chodzi mi tutaj o wzrost cen) - CHODZI O TO ŻE TAK JAK W MOIM PRZYPADKU

MAM KURIERA O 14.00 ,KOŃCZĘ O 15.00 WPADA MI 50 ZAMÓWIEŃ O 16.00 - SPAKOWAŁBYM JE I WYSŁAŁ TAK ŻE DORĘCZENIE BYŁOBY NASTĘPNEGO DNIA ALE CO :

TO CO MIAŁO MOTYWOWAĆ SPRZEDAWCÓW ICH DEMOTYWUJE - bo i tak nie dostanę rabatu

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@konselo faktycznie, dotychczas miałem wysyłkę tego samego dnia dla zamówień złożonych do 12:00 i nie raz nadawałem drugą turą te późniejsze już w paczkomacie do 16:00 aby kurier zdążył je jeszcze pobrać by następnego dnia podjąć próbę dostawy. 

Ale po co?

Jeśli dzisiaj mam zaksięgowaną na koncie Allegro opłatę 0,99 za zamówienie z piątku "Nowego Roku" (01.01.2021)  dostarczone Uwaga w poniedziałek, czyli najbliższy dzień roboczy.

Powiem tak: goncie się Allegro. 

Wywalam ze swoich ofert wysyłkę tego samego dnia. 

oznacz moderatorów