anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

@BookCornerPL wuala, mam takie 3 na 20 przesyłekopust2.jpg

oznacz moderatorów

BookCornerPL
#9 Pomysłodawca#

15% myśle ze to dobry wynik 🙂

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

u mnie to jest aktualnie jakieś 8% 🙂

Już nawet nie chce mi się siedzieć i sprawdzać dlaczego dane przesyłki nie kwalifikują się do rabatu. Skoro ani administracja gadane, ani obsługa klienta nie ma pojęcia jak ten system działa to ja tym bardziej się w tym nie zorientuje. 

W większości przypadków i tak klienci zapłacą za to przez podniesienie cen a Allegro liczy zyski (a inwestorzy się cieszą) bo dziennie to są pewnie dziesiątki albo setki tysięcy złotych.

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Ludzie to kolejna ściema Allegro żebyście myśleli że robią jakiś rabat dla Sprzedających a i tak Allegro prowadzi to tylko do jednego że już za rok będziemy my Sprzedający opłacać w połowie a później w całości opłacać dostawy. Chcą nas pomaleńku do tego przyzwyczajać. SMART darmowe dostawy dla Kupujących bo dla Sprzedających już nie.

oznacz moderatorów

Superklik
#9 Pomysłodawca#

Myślałem o tym długo szukałem i znalazłem odpowiedź. Czy to nie jest przypadkiem skierowanie ludzi żeby korzystali z fulfillementu InPost? Wtedy macie gwarancję dostawy na drugi dzień nawet dla zamówień złożonych do 20. Ktoś sprawdzał korzystał? Wie coś na ten temat?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Superklik to raczej Allegro przygotowuje się do fulfillmentu. Inpost, to konkurencja dla nich. 🙂

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Jedno i drugie w PL nie przejdzie. Tzn Allegro zarobi bo przecież samo sobie nie płaci  np. Prowizji. Ale ty chcąc wysłać to na FF po podliczeniu prowizja Allegro+prowizja za przyjęcie, policzenie, magazynowanie (każdy dzień), integracje, rozpoczęcie pakowania, pakowanie każdej kolejnej sztuki i jeszcze jest tam cała lista prowizji dla każdego zamówienia + TWOJA PROWIZJA = cena kosmos 😄 A w naszej mentalności  coś tańszego o 1gr wygrywa i zabija konkurencje 😄

 Ceny FF są kosmiczne. Mi student pakuje małą przesyłkę np. za 1zl (co trwa z 30s) a u nich tylko rozpoczęcie pakowania to kilka zł (w tym nie ma nawet kosztu pudełka taśmy czy folii) - życzę powodzenia :))))))

 

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

Pozwolę sobie pominąć szereg błędów logicznych tego rozwiązania w zakresie zamówień składanych późnym popołudniem oraz w nocy, ponieważ wiele zostało już napisane i wygląda to tak że Allegro nic sobie z tego nie robi bo nie jest to w ich interesie przecież.

Mam natomiast pytanie o kolejnego kwiatka. Co w przypadku kiedy zamówienie zostaje złożone a kupujący wybiera przelew tradycyjny który potrafi iść do trzech dni i dłużej?

Czy czas zaczyna płynąć od momentu złożenia zamówienie czy jego opłacenia? Czy może mamy kolejny absurd tego rozwiązania?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@skaut18 nie sprawdziłem tego jeszcze ale skoro czas wysyłki liczy się od momentu zakończenia płatności to nie wiedzę powodu, żeby te opłaty były liczone od momentu złożenia zamówienia.

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

W dniu dzisiejszym sprawdziłem że po zakupie przez Klienta paczka została wysłana tego samego dnia i już na drugi dzień była już w paczkomacie ale ale ale Kupujący odebrał ją dopiero w dniu następnym po włożeniu przez Kuriera do paczkomatu i LYPA RABAT POSZEDŁ SIĘ LYPAĆ

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Allegro zrobiło sobie PROGRAM SZYBKICH DOSTAW śmiech i jeszcze mają czelność to popularyzować. 😆😄😂

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

Cały ten program jest tak niedopracowany że ręce opadają. Oczywiście my za to płacimy i na ten moment wygląda to tak że z pięknej idei motywowania sprzedawców do szybkiej realizacji zamówień, zrobili sobie kolejne źródło sporych wpływów i do tego jak jakiś cwaniaczek spod sklepu a nie szanowana i poważna marka.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@skaut18 ten program jest bardzo starannie dopracowany 😁 Przecież chodzi o to żebyśmy płacili za smarta, najpierw troszeczkę, a potem co raz więcej, może jakiś abonament dla sprzedawców kiedyś będzie 😁

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Wg mnie i nie tylko mnie program jest kompletnie nie przemyślany i nie dopracowany

Istnieją błędy w jego regulaminie - ktoś wcześniej pisał ja też pisałem ale hola nie odpowiedziała,

Moja rada - porobić coś co udokumentuje pobranie płatności i UOKIK

bo było SYGNALISTÓW wielu

zgłoszenia do holi są jak rzucanie grochem o ścianę

mają dobrych prawników to niech sobie sami poszukają błędów - nie działam charytatywnie

 

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

To co, dzisiaj po rabatach? 🙂

inpost.pnginpost-2.png

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest więcej niż absurd. I tak masz dobrze. od chwili likwidacji MS żadnemu z moich kupujących nie udało się wybrać opcji z bezpośrednią wpłatą na moje konto. Wybierają płatność przelewem na PayU, a dokonują płatności bezpośrednio na konto.

Niestety, zwracam taką wpłatę. Przy takim rozwiązaniu nie mam możliwości zaadresowania przesyłki - po prostu nie ma jej w systemie. Generalnie rozumiem klienta, nie rozumiem natomiast działań Allegro. Stąd się biorą też negatywy. Klient nie mógł zapłacić przez Allegro Finanse, wpłacił kasę na konto - a tu zonk! - sprzedawca nie ma możliwości zaadresowania wysyłki.

Może w tym temacie wypowie się jakiś admin?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maxr01 usuń konto z zakładek i innych miejsc będą robić przez allegro finanse, tam też można zrobić tradycyjny przelew a dla Ciebie problem z głowy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

@nat_not Skoro tak bardzo zależy Wam na zadowoleniu klienta, to dlaczego nie dajecie opustu dla zamówień, które spełniają założenia zadowolenia, czyli dostawę na dzień następny, a zostały nadane po zadeklarowanej godzinie? Tego nie rozumiem najbardziej.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Waza_ZB Ja o tym warunku pisałem już chyba 3 czy 4 razy. On nie został zdefiniowany w Regulaminie. Na moje pytanie wprost, o wskazanie w w regulaminie zapisu takiej interpretacji @nat_not  nie odpowiedziała.

Czy naprawdę ten warunek działa nie mam pewności bo na razie dostałem tylko 1 bonus na kilkadziesiąt przesyłek SMART (było wiele wolnych dni, a one też blokują bonus). 

Obawiam się, że jest tu jakieś potworne zamieszanie, bo ktoś kto opracował ten program wzrostu przychodów nie będzie nam tłumaczył jak to miało być. Wyszło jak wyszło, a autor to informatyk programista. Zrobił jak zrozumiał.  

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

@Waza_ZB nie dają w ten sposób bo Allegro chce pobierać kasę od sprzedających my mamy pewnie ok.20 procent zwrotu z tego niby programu bonusowego niestety weekendy plus popołudnia robią swoje w sumie dla sprzedających najlepsi klienci to teraz ci co kupują rano

oznacz moderatorów