anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

Wszystko, ładnie napisane, niestety rzeczywistość przygniata. Nadaje paczki zgodnie z zasadami (opłacone do deklarowanej godziny, nadana tego samego dnia, dostarczona następnego) i zgodnie z wyliczeniami nie spełniam warunków, bo system InPostu zaczytuje paczkę jako nadaną już w docelowym oddziale skąd trafia do klienta/ paczkomatu, a nie w momencie jej fizycznego przekazania przeze mnie do Punktu nadania.

Tak jak niejednokrotnie przeczytałam na grupie, InPost podaje że paczka trafia do oddziału o godzinie 01:00, 04:30, 5:55 itp - nie jest fizyczną możliwością nadanie o tej porze paczki przeze mnie jak i podejrzewam przez żadnego sprzedawcę).

Od ponad tygodnia zgłaszam ten błąd i nikt z tym nic nie robi!

Pomijam fakt uzyskania bonusu za szybką wysyłkę, ale tracąc skuteczność poniżej 95% moje ofert nie są oznaczone jako dostawa dnia następnego i tracę przez to potencjalnych klientów, których ta opcja zachęca! 

Kiedy to zostanie poprawione!?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BestHurtDrogeria jak nadajesz w POP to jest ciężko to spełnić 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego ciężko ? Przecież w mojej obecności paczki skanowane są że nadane wi c w historii przesyłki powinna być godzina nadania i sprawa załatwiona bo spełniony jest warunek nadania tego samego dnia?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@BestHurtDrogeria Nie nadaję w punkcie nadania wiec nie wiem jak ma być, ale wydaje się że tam powinien być pierwszy skan.

Jak ode mnie odbiera kurier i mówi że zeskanuje w samochodzie to go grzecznie proszę żeby sprawdził czy dobrze są wydrukowane etykiety bo mi się toner kończył.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Podnieś ceny o 1-2zł i przestań zwracać uwagę na "bonusy", życie jest krótkie.😎

oznacz moderatorów

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

😉 wiem ale podnosząc ceny stracę klienta bo kupi gdzie taniej. Wiesz już nie chodzi tak o ten bonus tylko o jakieś zasady! Robią nas w bambuko !

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@BestHurtDrogeria  robili i będą robić nadal. Podnieś ceny, jak nie podniesiesz to w końcowym rezultacie dopłacisz do interesu i go zwiniesz. A tak to czasami może będziesz 2 zł do przodu. Za cały okres promocji na rozliczeniach mam 1bonus w kwocie 2 zł , czyli można spełnić warunki 😂😂🤣

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Dodam jeszcze, iż nadaję codziennie w paczkomacie przed godz. 14. 90% sprzedaży w danym dniu mam od godz. 15 do 24 . W tych godzinach nikt już nie opróżnia paczkomatu. To w jaki sposób paczka ma być dostarczona następnego dnia? BRAWO ALLEGRO!!!

oznacz moderatorów

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

Żenada, my dla nich wszystko, oni dla nas nic i jeszcze trzeba zapłacić, barwo...kiedy ktoś to zmieni?

oznacz moderatorów

NexusComp
#7 Wielbiciel#

Najlepsze w tym programie jest to że jak masz ustawioną dostawę do 17:00 a ktoś kupi po 17 ( np o 23) i ty wyślesz następnego dnia no bo wcześniej się fizycznie nie da nikt nie odbiera paczek o 23 to i tak płacisz te 1zł lub 2 zł. a najwiecej zakupy ludzie robią wieczorową porą więc 95% transakcji będziemy i tak opłacać im za wysyłkę. CHORE!!!

oznacz moderatorów

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie znam ten ból, próbowałam się o to logicznie kłócić z Allegro, ale jak grochem o ścianę , mają swoją politykę! Kopanie się z koniem :(...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BURZYNSKID, warto ustawić możliwie najpóźniejszą godzinę graniczną, do której Kupujący może złożyć i opłacić zamówienie, aby przesyłka mogła zostać nadana przez Ciebie tego samego dnia. Pamiętaj jednak, aby deklaracja była dla Ciebie możliwa do spełnienia.

W zakładce "Wysyłka tego samego dnia" możesz natomiast podać konkretne ustawienia dla wybranych przez Ciebie przewoźników. Masz możliwość dopasowania warunków współpracy z konkretnym operatorem logistycznym.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma darujcie już sobie te rady...

oznacz moderatorów

wnikliwaxxx
#8 Zapaleniec#

Ja mam 100% wysyłek w terminie, łącznie z tymi wysyłanymi tego samego dnia i 0% z doręczeniem na następny dzień 🙂 Także program działa, jestem uboższa o parę złotówek przy i tak wysokiej prowizji. Allegro jest nazywane powszechnie i zamiennie alle drogo i szczerze to traci klientów, bo ludzie widzą, że można taniej kupić nawet z wysyłką na stronach sklepów. Pewnie coraz więcej ludzi swoje esklepy zakłada i szuka sensownych rozwiązań poza Allegro, które swój sukces zbudowało na niskich cenach i łatwości w obsłudze. Nie wiem czemu obecny zarząd zamiast rozwijać portal to go wykańcza, ale w sumie nie moja sprawa. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wnikliwaxxx, poprosiłam o konsultację odpowiedni dział. Proszę Cię o chwilę cierpliwości, zweryfikujemy to.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wnikliwaxxx, przepraszam Cię za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Zamówienie otrzyma bonus jeśli zostaną spełnione wszystkie wymienione kwestie:

  • Kupujący złoży i opłaci zamówienie do ustawionej przez Ciebie godziny wysyłki tego samego dnia;
  • Ty wyślesz je tego samego dnia;
  • Allegro otrzyma informację o nadaniu automatycznie od przewoźnika;
  • Przesyłka zostanie dostarczona maksymalnie kolejnego dnia (lub jeśli nastąpi pierwsza próba dostawy kolejnego dnia lub zwrot do nadawcy).

Wskazany problem może zatem wynikać z faktu, że dostawa nie ma miejsca kolejnego dnia po złożeniu i opłaceniu zamówienia, ale dopiero po np. opłaceniu zamówienia, które ma miejsce innego dnia, niż złożenie zamówienia przez Kupującego.

Jeśli chcesz zweryfikować konkretne zamówienia i to, dlaczego nie uzyskały one bonusu, możesz przesłać tu ich numery - proszę o weryfikację.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

bo taką specjalistką jesteś

to sprawdż to:

 c76aa4d2-5a84-11eb-abb5-25e7dfb72973

dae8cb91-6d21-11eb-9cd9-1f0b11daca1b

b08fabd1-6bf4-11eb-9821-a3431a223cc3

Allegro otrzyma informację o nadaniu automatycznie od przewoźnika; ??? - NIE MA TAKIEGO WARUNKU

logicznie rzecz biorąc Inpost deklaruje się na dostawę najkrócej w ciągu 1 dnia

Więc jak paczka może być dostarczona w ciągu kilku godzin - wg Was nadana w Rzeszowie o 4.00 AM wyjęta z Paczkomatu o 11.00 AM w Warszawie (wg mnie w Warszawie o 4.00 AM) podałbym Ci takie kwiatki ale i tak GUNWO z tym zrobisz

 

 

oznacz moderatorów

BestHurtDrogeria
#9 Pomysłodawca#

Godzina, do której klient może zamawiać jest optymalna. Wszystkie zamówienia nadajemy tego samego dnia. Najlepsze jest to że w parametrze Jakości sprzedaży - szybkie dostawy 721 z 723 to zamówienia z czasem wysyłki 1 dzień, a poziom wskazany to 95% chyba ktoś tu coś błędnie oblicza, albo błędnie wyznacza parametry? 

oznacz moderatorów

NexusComp
#7 Wielbiciel#

Olać to 🙂

Czekamy na konkurencje, coś się na pewno otworzy 🙂

Teraz parzę w rozliczenia i w jednej z kategorii zapłaciłam 16% prowizji. SZOK.

Jest **piiip**, zaraz ktoś otworzy portal a jak nie to swój sklep i święto.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BestHurtDrogeriato nieco inne statystyki - w zakładce "Zamówienia z czasem wysyłki do 1 dnia" pokazują się dane o wszystkich dostarczonych przesyłkach na następny dzień.

Statystyka "Wysyłka tego samego dnia" oznacza wyłącznie zamówienia złożone do godziny szybkiej wysyłki dostarczone kolejnego dnia. W związku z czym ta miara  ma automatycznie mniej zamówień w puli (chyba, że jako Sprzedający ustawisz godzinę szybkiej wysyłki do 24, natomiast Ty masz ją ustawioną do 17).

Przy mniejszej ilości zamówień każda niedostarczona przesyłka ma większy wpływ na zakładkę. Dodatkowo w tej mierze Sprzedający na wysyłkę nie ma całego dnia,  w związku z czym część zamówień, które obniżają statystykę "wysyłka tego samego dnia", nie obniża statystyki "Zamówienia z czasem wysyłki do 1 dnia". 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów