anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

#9 Pomysłodawca#

@www_bagazniki_eu 

Pomysłodawca to status, ale wydaje mi się, że kierowałeś to pytanie do mnie.

Jestem rozik2

Spieszę z pomocą:

CentrumZniżek/DoAktywacji

Masz tam możliwość dołączenia do tego fantastycznego konkursu 🙂

To co piszą założyciele postu to jedno, co robi Allegro to drugie.

Czy Allegro dało Ci kiedyś coś, kiedy się o to nie upomniałeś?

Np prowizje (ich zwroty) od anulowanych transakcji powinny wchodzić automatycznie, mimo to do dzisiaj nie wchodzą (20lat Allegro) 😄

Ja osobiście kliknąłem dołączenie do tej "Zniżki".

Jak klikniesz to nie będzie piekło. Jak nie klikniesz, to może dostaniesz rabat a może nie 😄

Decyzja należy do Ciebie 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem program wystartował 4 stycznia i nowe warunki weszły od tego dnia to czemu Allegro pobiera kasę od zamówień, które klienci zakupili u nas przed tym dniem.

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@www_bagazniki_eu Do Programu Szybkich Dostaw nie trzeba się zgłaszać, wystarczy spełnić określone przez nas warunki. Szczegóły i regulamin znajdziesz na tej stronie.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Regulamin Programu Szybkich Dostaw

#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich,

Chciałbym zapytać o regulamin programu szybkich dostaw. Otóż jest on moim zdaniem niezgodny z jakimikolwiek zasadami. Żeby sprzedający nie dopłacał do programu SMART, za który allegro pobiera od kupujących abonament, musi spełnić kilka wymagań. Jednym z nich jest "Pierwsza próba doręczenia przesyłki do Kupującego lub dostarczenie jej do wybranego punktu odbioru lub Paczkomatu InPost nastąpi tego samego dnia lub w dniu kalendarzowym następującym po dniu złożenia przez Kupującego zamówienia; " No i tutaj zaczyna się cały haczyk tego wszystkiego. Otóż podaje dla przykładu najbardziej popularny sposób wysyłki wybierany przez kupujących czyli paczkomaty inpost. Przewoźnik czyli inpost w swoim regulaminie podaje: "Operator deklaruje dostarczanie Przesyłek Paczkomatowych do Paczkomatów (ewentualnie do Oddziałów odbiorczych, do POP lub do Odbiorcy, jeżeli taka opcja była dostępna dla Nadawcy) w terminie do 2 dni roboczych licząc od dnia nadania Przesyłki Paczkomatowej z uwzględnieniem postanowień § 7 ust." Czyli paczka nadana nawet w deklarowanym terminie nie dotrze do kupującego w ten sam dzień ani następny jeśli znajduje się na drugim końcu Polski. Otrzymanie tego rabatu jest niemalże niemożliwe. Na moim przykładzie. Przesyłki zadeklarowane do wysyłki tego samego dnia przy zamówieniu do 15:00. 99% przesyłek nadanych w terminie. Zgadnijcie Państwo ile dociera w ten sam dzień? ZERO. Żadna przesyłka nie została dostarczona tego samego dnia. Ile przesyłek na drugi dzień jak jest w regulaminie allegro? 19% przesyłek tylko 19%. A ile przesyłek dotarło tak jak mówi inpost w 2 dni robocze? 50 %. Pozostałe dzień później co teoretycznie jest niezgodne z regulaminem inpostu, ale się dzieje. Czyli allegro po raz kolejny pod przykrywką tego, że paczki będą wysyłane szybciej wyciąga rękę po pieniądze sprzedających, bo nawet wysyłając od razu, nie da spełnić się wymagań tego regulaminu jeśli wasz kupujący znajduje się nie w waszym czy ościennych województwach. 

Proszę pomóżcie. Nagłośnijmy tą sprawę. Jest to nieuczciwa praktyka.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Regulamin Programu Szybkich Dostaw

#21 Demiurg#

@Superklik tu masz jeden z wątków https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawców/zyskaj-bonus-za-dostawę-następnego-dnia-pozn...

Przecież to jest po to żeby jak najmniej zwracać 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Niestety nie da się tego spełnić to już wszyscy wiemy musisz tylko tak kombinować żeby jak najmniej za to zapłacić

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@eCSI czyli doliczyć do towaru 🙂  Ciekaw ile kupujący jeszcze zniosą i kiedy się połapią że przepłacają ? 

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale moje towary kosztują po kilka złotych .... Taka prowizja od wysyłki czy dodatkowa opłata 1 zł zabija całkowicie mój biznes.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

Chyba nie zabije.... Chyba jednak wszyscy dźwigną ceny tych towarów o 1 zł. Przynajmniej Ci, którzy umieją liczyć. Reszta połapie się dopiero wtedy, gdy im zacznie brakować kasy. A kolejne modyfikacje cen po 20 stycznia.

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Niestety inaczej się nie da tylko dalej nie mam pojęcia kiedy allegro pokaże kiedy ta opłata jest pobierana i wogóle najlepsze jest to że wszystkie jutrzejsze paczki będą do opłaty bo inpost 6 nie pracuje 

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Macie już jakiś pomysł jak to w jak największym stopniu obejść?

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Nie da się możesz poprostu szukać sposobu żeby mniej płacić ale i tak musisz ten koszt wliczyć w cenę towaru

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że regulamin zakładający opłatę za coś czego nie da się spełnić jest niezgodny z prawem

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Witam Mam pytanie czy w programie uwzględniono że jutro nie ma najmniejszych szans na to, że dotrą paczki do klientów czy poprostu sprzedawcy będą za nie płacić i tyle

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Też chętnie się dowiem... pewnie dopłata i tyle.. Już dopłaty mi doliczają, zamówienia z 3 stycznia przed startem programu, wrzuciłem do paczkomatu 4 stycznia w poniedziałek bo przecież niedziela nie pracująca, i cyk dopłata za przesyłki bo do paczkomatu trafiły dziś 5 stycznia...

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Podpowiedz gdzie sprawdzić te dopłaty - w rozliczeniach z Allegro nic nie mam a Smartem wysyłałam i wczoraj i dzisiaj.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

dopł.PNG

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

I co, tak to miało wyglądać?

Nadanie: 4 Sty 2021, 12:40

Odebranie przez kuriera: 4 Sty 2021, 14:19

Dostarczenie: 5 Sty 2021, 16:46

Powodzenia 🙂

1111.png

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak spełnić te wymagania właśnie sprawdzałem i niektóre przesyłki które nadałem 31.12.2020 do chwili obecnej jeszcze są w drodze (nie trafiły do paczkomatu) a jest już 5 styczeń.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

UOKIK zakasuje rekawy...

Odpowiedz
Ładowanie...