anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

eCSI
#9 Pomysłodawca#

Witam Mam pytanie czy w programie uwzględniono że jutro nie ma najmniejszych szans na to, że dotrą paczki do klientów czy poprostu sprzedawcy będą za nie płacić i tyle

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Też chętnie się dowiem... pewnie dopłata i tyle.. Już dopłaty mi doliczają, zamówienia z 3 stycznia przed startem programu, wrzuciłem do paczkomatu 4 stycznia w poniedziałek bo przecież niedziela nie pracująca, i cyk dopłata za przesyłki bo do paczkomatu trafiły dziś 5 stycznia...

oznacz moderatorów

ebricker
#9 Pomysłodawca#

Podpowiedz gdzie sprawdzić te dopłaty - w rozliczeniach z Allegro nic nie mam a Smartem wysyłałam i wczoraj i dzisiaj.

oznacz moderatorów

pono11
#8 Zapaleniec#

dopł.PNG

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

I co, tak to miało wyglądać?

Nadanie: 4 Sty 2021, 12:40

Odebranie przez kuriera: 4 Sty 2021, 14:19

Dostarczenie: 5 Sty 2021, 16:46

 

Powodzenia 🙂

1111.png

oznacz moderatorów

upominki-swiata
#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak spełnić te wymagania właśnie sprawdzałem i niektóre przesyłki które nadałem 31.12.2020 do chwili obecnej jeszcze są w drodze (nie trafiły do paczkomatu) a jest już 5 styczeń.

oznacz moderatorów

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

UOKIK zakasuje rekawy...

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czy tylko ja tego nie ogarniam...?

Mam ustawiony inpost wysylki do 18:00. Czyli w tym programie beda objete towary kupione od godziny 0:00 do 18:00 i wyslane paczki inpost do 18:00?? Teoretycznie zakladajac ze dotrą do klienta następnego dnia do 18:00? Dobrze mysle? 

oznacz moderatorów

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Mogę Ci podesłać rozliczenie moich paczek - Mułu malo...

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@musicsklep_pl dobrze myślisz, prawie 🙂 paczki muszą dotrzeć następnego dnia do paczkomatu do godz.  0:00, a kiedy klient sobie odbierze, to już nie jest istotne.

oznacz moderatorów

pono11
#8 Zapaleniec#

Dobrze myślisz. Za pozostałe, nawet nadane tego samego dnia dopłata.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@DarkStoorM na podanym przykładzie napisz jeszcze, z którego dnia jest zamówienie  😋

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@TATLOK No tak, najważniejsze 😄

(3 sty 2021, 22:27) (niedziela) - data zaksięgowania wpłaty

Czyli zakładam, że powinienem w niedzielę jeszcze przed północą nadać paczkę i najlepiej samemu zawieźć ją w nocy na magazyn InPostu 🤣

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

No wlasnie nie, zalezy jaka godzine masz ustawiona w ustawieniach dostawy dla inpostu. jesli masz np ze do 14 to tylko paczki kupione i wyslane do 14 zaliczaja sie do programu. reszta nie. nawet jak wyslesz 14.05. Oraz wszytskie paczki kupione od godz 0:01 do 14.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Mysle o dniach od pn do pt 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not   Niech nam żyje i rozkwita  Centralne  Sterowanie 😛

Ja wiem ze  pani Moderatorka  musi  pisać i obiecywać,  ale  przecież  wiadomo że  tworzy się kolejna fikcja.

W święta  27.12  wieczorem wpadłem na pomysł żeby coś kupić.  Zapłaciłem i jeszcze  tej samej  nocy  dostałem mail że  zakup już jest  w realizacji,  a  w poniedziałek o świcie  Allegro  kazało mi śledzić paczkę.  Jakie to piękne!! 

Paczka faktycznie została wysłana  po 3 dniach, w  dniu 30.12  (wieczorem)  i jakimś  cudem dotarła jeszcze  w  sylwestra.

Niby  wszystko OK,  dostawa na ten nowy bonus na pewno by się załapała,  ale myślę  że bez  tych  cyrków z  nocnym powiadamianiem i z lipnymi  bonusami  też by doszła i na pewno  szybciej.

Tworzycie kolejną fikcję, lepiej nie przeszkadzajcie  sprzedającym.

 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

ostatnie słowo

Nie ma się co ekscytować RABATEM tylko skupić na tym że Allegro DODAŁO DOPŁATĘ do przesyłek SMART oraz tym czy jest to zgodne z prawem,  ich regulaminem

Patrząc wstecz już nawet kilka razy zmieniali zdania, przepisy i wytyczne odnoście tego RABATU także jak się zaczynają fultać tzn że coś jest niedopracowane, nieprzemyślane do końca, może niezgodne z regulaminem i Ja na tym bym się w chwili obecnej skupił traktując RABAT jako jakiś GRATIS

jeśli chodzi o zgodność regulaminu RABATU z jakimikolwiek przepisami to nawet mimo tego że jest nie do spełnienia jest OK - udzielenie RABATU jest sprawą UZNANIOWĄ

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Allegro przymierza się do uruchomienia własnych paczkomatów, i zapewne ich paczkomaty nie będą objęte żadnymi prowizjami ani bonusami, przynajmniej na początku 😁 chodzi o to, żeby sprzedający usunęli wtedy ze swoich ofert  paczkomaty Inpost i pracowali na sukces paczkomatów Allegro 😁

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not Pierwszy dzień działania Programu Szybkich Dostaw potwierdza sygnalizowane już wcześniej obawy o błędne założenia.

Z nadanych 4 stycznia około 30 przesyłek Allegro Paczkomaty InPost miałem tylko jedną SMART ale poszło bardzo Szybko:

  • 4 Sty 2021, 12:21 Przygotowana przez Nadawcę.
  • 4 Sty 2021, 13:04 Odebrana od klienta.
  • ........
  • 5 Sty 2021, 10:21 Umieszczona w Paczkomacie (odbiorczym).

No rewelacja, równe 22 godziny 😀. Klient też się spieszył: 

  • 5 Sty 2021, 10:36 Dostarczona.

OK, sprowadzimy czy za take coś należy się bonus?

Capture.JPG

 No niestety 🤥

Za słabo. Kto zawinił? Może obsługa bo za długo czekała z generacją etykiety (mamy ustawione dla InPost zamówienie z wysyłką tego samego dnia do godziny 12:00 bo tak jesteśmy od ponad roku umówieni z pracownikami tej firmy)

Capture.JPG

 

No nie zajęło mu to tylko 5 minut.

No oczywiście to klient bo zamówił 16 minut za późno.

Pewnie nie zna zasad  Programu Szybkich Dostaw.

Następnym razem dostanie 24 godziny później. Za karę.

 

 

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Ale opust zero złotych to znaczy , ze nie doliczyli Ci -0,99zł za nie dostarczenie w terminie. Czyli inaczej opust zero, znaczy masz rabat do tej przesyłki. 

oznacz moderatorów