anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

#8 Zapaleniec#

Trzeba sie przyzwyczaic do kolejnych oplat poprostu i podniesc ceny jak ktos wczesniej podal przyklad. Czy to smart czy nie smart od kazdej przesylki jest zabierane,a w zamian nic nie dostajemy.

Allegro robi dobrze tylko kupujacym a sprzedajacym wiecznie pod gorke.

I w tej kwestii juz sie nigdy nic nie zmieni.

pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not czy możesz mi wyjaśnić jak działa ten system bonusów 🙂

Zamówienie z dn. 04.01, dostarczone do paczkomatu odbiorcy dn. 05.01.

Dnia 05.01 o godz. 9:36 pojawia się w moich rozliczeniach informacja  o opuście 0,00 gr.

Tego samego dnia  o godz. 16:25 naliczacie mi 0,99gr do tego samego zamówienia.

Czy mogłabyś mi wyjaśnić czemu do jednego zamówienia dajecie tyle informacji w rozliczeniach?

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego zamówienie dostarczone na następny dzień jest płatne te nieszczęsne 0,99gr?

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Bo to nie ma działać. To jest zrobione po to aby dymać sprzedających na kasę.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

W skali całego Allegro pewnie jest to milion więcej przychodu. Pracownik , który to wymyślił już liczy kasę za premię, geniusz ;). 

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@uEdka Podaj proszę numer zamówienia, którego dotyczy to zgłoszenie.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not niestety, ale problem rośnie każdego dnia, albo nie rozumiem regulaminu, albo system Allegro naliczający opłaty nie sprawdza się 🙂

nr. zamówień do których, moim zdaniem niesłusznie naliczono opłaty

cc456ae6-4ee9-11eb-8d59-a99591d64556

82fcb525-4eec-11eb-92da-a99591d64556

72ad6d00-4e5f-11eb-92da-a99591d64556

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@uEdka Konsultuję tę sprawę.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not dziękuję, próbuję jakoś to ogarnąć, ale przydałyby jakieś  jasno określone , punkt po punkcie zasady rozliczania tego bonusu, bo chyba nikt nie wie o co w tym chodzi 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@uEdka Dostałam taką informację:

• Zamówienie cc456ae6-4ee9-11eb-8d59-a99591d64556 było wysłane 5 stycznia, ale dostarczone 7 stycznia, więc rabat nie zostanie naliczony.
  • Zamówienie 82fcb525-4eec-11eb-92da-a99591d64556 - taka sama sytuacja.
  • Zamówienie 72ad6d00-4e5f-11eb-92da-a99591d64556 dotyczyło oferty, w której nie ma deklaracji wysyłki w 24h, dlatego rabat również nie zostanie naliczony. 
   Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not we wszystkich ofertach mam ustawiony czas wysyłki 1dzień.

a jeśli chodzi o zamówienia z 05.01,to zamówienia zostały nadane przed godziną szybkiego nadania i jeszcze tego samego dnia zabrane przez kuriera, 06.01 było święto i żebym na głowie stanęła to nie było siły żeby tego dnia kurier włożył przesyłki do paczkomatu. 

Czyli bonus, to kolejna żenująca ściema Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@uEdka Wraz z @nat_not wyjaśniamy jeszcze dokładnie kwestię Twoich zamówień, więc jak tylko uzyskamy więcej informacji, wrócimy do Ciebie z tym tematem. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Moderator
Moderator

@uEdka Po ponownej weryfikacji dostałam informację, że przynajmniej w jednej ofercie z zamówienia 72ad6d00-4e5f-11eb-92da-a99591d64556 nie miałaś zaznaczonej wysyłki w 24h (w momencie zakupu).

Jeśli chodzi o 6 stycznia - rabat przyznamy za dostawę najpóźniej w następnym dniu kalendarzowym, a nie roboczym. W artykule precyzujemy tę kwestię.

Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not przed chwilą sprawdziłam, wszystkie oferty z tego zamówienia mają wysyłkę ustawioną na 1dzień.

Jeśli chodzi o pozostałe zamówienia, rozumiem i nie komentuję.

Usuwam godzinę szybkiej wysyłki, u mnie akurat nie ma większego znaczenia, bo kurier wcześnie przyjeżdża. 

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@nat_not tak mi jeszcze przyszło do głowy odnośnie dni roboczych i kalendarzowych.

„Jeśli chodzi o 6 stycznia - rabat przyznamy za dostawę najpóźniej w następnym dniu kalendarzowym, a nie roboczym.”

Jakoś dziwnie w jedną stronę to działa, zawsze na korzyść Allegro. Za przesyłki umieszczone w paczkomacie w poniedziałek, a wysłane w piątek, naliczacie opłatę, na bonus nikt nie ma szans.

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

@uEdka Czy w przykładowym zamówieniu, gdzie masz doliczoną opłatę 0,99 zł jesteś w stanie podać pełną rozpiskę historii paczki wraz z godzinami? Chcę zobaczyć od i do którego momentu wyszło u Ciebie +24H.

Chodzi dokładnie o:

• datę zamówienia
  • datę zapłaty
  • datę nadania
  • datę odbioru przez kuriera
  • datę próby dostarczenia (umieszczenie w paczkomacie lub POP)
  • datę doręczenia (odbiór paczki przez klienta

Coś mi się wydaje, że ten program nie został do końca przemyślany. Przecież sprzedający, którzy mają siedzibę w strefach pozamiejskich czy w małych miastach nie mają najmniejszych szans na udział w programie nawet gdyby nadawali paczki grubo przed terminem realizacji. Przecież kurierzy godziny podjazdów i dostarczenia u kurierów mają taki rozrzut, że dostarczenie paczki nawet i na następny dzień przekroczy 24h (dużo moich paczek trafia do paczkomatu po godz. 20).

Ten program chyba został skonstruowany tak, żeby tylko 10% SMARTów zostało zrabatowanych...

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#
Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

@uEdka Czyli zapowiada się kolejny monitoring wszystkich rozliczeń i marnowanie czasu na sprawdzanie poprawności naliczania opłat...

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@DarkStoorM nie inaczej, trzeba codziennie sprawdzać jakie opłaty nalicza Allegro. Więksi sprzedawcy będą musieli zatrudnić dodatkowego pracownika, żeby to ogarnął 😁

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@DarkStoorM cały czas próbuje zrozumieć ten system bonusowy 😁 teraz wychodzi mi na to, że będziemy płacić przez cały miesiąc, a potem dostaniemy zwrot w postaci rabatu transakcyjnego, o ile oczywiście będą spełnione wszystkie warunki 😁 Ciekawe czy będzie można sprawdzić za które zamówienia jest zwrot, czy będzie to ogólnie jako rabat transakcyjny? 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Opłata za smart

#13 Ambasador#

@AlePiesio 

Czasem się opłaca... Na przykład u mnie kurier przywozi paczki z samego rana, przed siódmą, i wtedy odbiera nadane. Wrzucę w niedzielę, wyjdzie w poniedziałek rano. Wrzucę w poniedziałek np. o dziesiątej, wyjdzie albo późnym popołudniem, albo we wtorek dopiero.

Odpowiedz
Ładowanie...