anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

uEdka
#21 Demiurg#

@nat_not tak mi jeszcze przyszło do głowy odnośnie dni roboczych i kalendarzowych.

„Jeśli chodzi o 6 stycznia - rabat przyznamy za dostawę najpóźniej w następnym dniu kalendarzowym, a nie roboczym.”

Jakoś dziwnie w jedną stronę to działa, zawsze na korzyść Allegro. Za przesyłki umieszczone w paczkomacie w poniedziałek, a wysłane w piątek, naliczacie opłatę, na bonus nikt nie ma szans.

Odpowiedz
Ładowanie...

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@uEdka Czy w przykładowym zamówieniu, gdzie masz doliczoną opłatę 0,99 zł jesteś w stanie podać pełną rozpiskę historii paczki wraz z godzinami? Chcę zobaczyć od i do którego momentu wyszło u Ciebie +24H.

Chodzi dokładnie o:

• datę zamówienia
  • datę zapłaty
  • datę nadania
  • datę odbioru przez kuriera
  • datę próby dostarczenia (umieszczenie w paczkomacie lub POP)
  • datę doręczenia (odbiór paczki przez klienta

Coś mi się wydaje, że ten program nie został do końca przemyślany. Przecież sprzedający, którzy mają siedzibę w strefach pozamiejskich czy w małych miastach nie mają najmniejszych szans na udział w programie nawet gdyby nadawali paczki grubo przed terminem realizacji. Przecież kurierzy godziny podjazdów i dostarczenia u kurierów mają taki rozrzut, że dostarczenie paczki nawet i na następny dzień przekroczy 24h (dużo moich paczek trafia do paczkomatu po godz. 20).

Ten program chyba został skonstruowany tak, żeby tylko 10% SMARTów zostało zrabatowanych...

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#
Odpowiedz
Ładowanie...

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@uEdka Czyli zapowiada się kolejny monitoring wszystkich rozliczeń i marnowanie czasu na sprawdzanie poprawności naliczania opłat...

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@DarkStoorM nie inaczej, trzeba codziennie sprawdzać jakie opłaty nalicza Allegro. Więksi sprzedawcy będą musieli zatrudnić dodatkowego pracownika, żeby to ogarnął 😁

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@DarkStoorM cały czas próbuje zrozumieć ten system bonusowy 😁 teraz wychodzi mi na to, że będziemy płacić przez cały miesiąc, a potem dostaniemy zwrot w postaci rabatu transakcyjnego, o ile oczywiście będą spełnione wszystkie warunki 😁 Ciekawe czy będzie można sprawdzić za które zamówienia jest zwrot, czy będzie to ogólnie jako rabat transakcyjny? 

Odpowiedz
Ładowanie...

WojciechB
#8 Zapaleniec#

Czyli dawniej:

O fajnie mam wolne popoludnie wydrukuje sobie etykiety spakuje paczki i wrzuce do paczkomatu, bede mial mniej roboty jutro.

Dzisiaj:

O fajnie mam wolne popołudnie ... wróć! przeciez jak wysle dzisiaj to nie dojdzie na jutro dowala mi oplate. Musze wyslac jutro,zeby doszlo w piatek = brak doplaty.

Tak sie mowi to tylko 1 lub 2zł , jak ktos wysyla 200 - 300 przesylek to jest 200-300 prowizji wiecej :/.

Odpowiedz
Ładowanie...

eCSI
#9 Pomysłodawca#

WojciechB ważny szczegół musisz ustalić dobrą godzinę żebyś miał pewność że paczki przez Ciebie wysłane dotrą na następny dzień

Odpowiedz
Ładowanie...

Filtrant
#8 Zapaleniec#

Możesz wyliczać godzin ile chcesz.

Ja ostatnio w POPie o 16ej dowiedziałem się, że kurier podejmie u nich paczki jeszcze dziś.

Te które właśnie przywiozłem i te, które przywiozłem dzień wcześniej o 10ej.

Odpowiedz
Ładowanie...

konselo
#10 Popularyzator#

do WojciechB

poprawię Cię

Dzisiaj:

O fajnie mam wolne popołudnie ... wróć! przeciez jak wysle dzisiaj to nie dojdzie na jutro dowala mi oplate. Musze wyslac jutro,zeby doszlo w piatek = RÓWNIEŻ MI DOWALĄ DOPŁATĘ

WRÓĆ... **piiip** TEN RABAT PODWYŻSZĘ OPŁATY NA ALLEGRO

Odpowiedz
Ładowanie...

Tosieksklep
#8 Zapaleniec#

Właśnie jestem po rozmowie z Panią z Allegro...

To nic , że ustawiłam czas na godz. 10, jeśli nadam paczkę tego samego dnia ale po 10 i dotrze ona następnego dnia to rabat NIE ZOSTANIE PRZYZNANY bo zadeklarowałam czas do godz. 10....paranoja 😞

Odpowiedz
Ładowanie...

eCSI
#9 Pomysłodawca#

no niestety trzeba wliczyć te opłaty w cenę towaru i pewnie jeszcze sprzedajesz towary, które od 20 stycznia mają wyższą prowizję bo tak sobie Allegro podniosło a co ceny twoich towary nagle rosną minimum kilkanaście procent i wszystko gra

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Pobrana opłata za Smart za zamówienia przed 4 stycznia

K-A-M-E-R
#7 Wielbiciel#

Mamy ustawioną wysyłkę pon -piątek  godzina graniczna 12:00

Proszę moderatorów o wyjaśnienie zasad i opłat  dla reguł poniżej:

1.Zamówionie złożone w poniedziałek do g.12.00  wysłane tego samego dnia dostawa do paczkomatu we wtorek opłata nienaliczanadoręczona w środę lub inny dzień opłata naliczana  

2.Zamówienie złożone w poniedziałek po g.12.00 wysłane tego samego dnia dostawa do paczkomatu we wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

doręczona w środę  opłata naliczana czy nienaliczana?

doręczona w inny dzień opłata naliczana

3.Zamówienia złożone po g.12.00 w piątek sobotę niedzielę etykiety wygenerowane paczki wysłane w poniedziałek z dostawą na wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

4.Zamówienia złożone w piątek po g.12.00 etykiety wygenerowane w poniedziałek z dostawą na wtorek opłata naliczana czy nienaliczana?

Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@K-A-M-E-R W przypadkach opisanych w punktach 2-4 rabat nie zostanie uwzględniony.

Natalia
   Moderator

annas14-firma
#13 Ambasador#

@nat_not Czy mogę prosić o wskazanie podstawy nie przyznania rabatu dla wariantu 2 zdefiniowanego przez @K-A-M-E-R  'a - dostarczenie następnego dnia przesyłki wysłanej po zadeklarowanej godzinie.

Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@annas14-firma Ustawienie godzin dla wysyłki tego samego dnia dla przewoźnika realizującego dostawę jest jednym z wymagań, które zawarliśmy w regulaminie. Nie stało się to bez przyczyny. Kupujący musi złożyć i opłacić zamówienie w dzień roboczy do godziny wskazanej przez sprzedającego dla tego przewoźnika. Precyzujemy ten wymóg np. w tym artykule.

Natalia
   Moderator

annas14-firma
#13 Ambasador#

@nat_not To co wskazałaś jest opisem jak działa Program, ale to nie jest Regulamin Programu..

Z Regulaminu, punkt 3 litera g. wynika, że godzina złożenia zamówienia nie ma znaczenia. Wążny jest dzień wysyłki.

W punkcie 3 litera d. jest wskazana konieczność ustawienia godziny i "zobowiązanie do wysłania zamówień złożonych do wskazanej godziny w dniu złożenia zamówienia".

Warunek opisany w d. służy do wyliczania uzyskania średniej z 30 dni opisanej w punkcie 3. h.

Nie ma powiązania warunku z podpunktu g godziną wysyłki.

Czy obowiązuje Regulamin, czy jego interpretacja?

Odpowiedz
Ładowanie...

www_bagazniki_eu
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

Uprzejme pytanie kiedy otrzymam odpowiedź.

Ponadto dlaczego moje wcześniejsze zapytanie skierowane do Pani zostało skasowane?

Pytanie techniczne - chyba?  O jakiej aktywacji zniżek napisał 

@alysaa  tak, jeżeli chcesz mieć możliwość skorzystania z loterii bonusowej musisz to aktywować w zniżkach.

Pamiętaj tylko, że chcąc to otrzymać narażasz się na negatywne opinie i ataki kupujących.

Powód? Aukcje będą oznaczone Szybką Dostawą. Jeżeli kurier zwyczajnie da ciała i nie dostarczy paki do punktu w 24h, klienci nie będą tym zachwyceni a oberwie się Tobie.

cyt. założycielki tego tematu

"Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

• zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego."
Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@www_bagazniki_eu Twoje wcześniejsze pytanie nie zostało skasowane. Odpowiedziałam na nie dzisiaj.

Natalia
   Moderator

cicop
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo uważajcie bo niestety czas dostawy jest już liczony od wydrukowania listu przewozowego a nie od faktycznego nadania paczki.

Chore!!!

Odpowiedz
Ładowanie...