anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[11.10] Pytasz i wiesz - Metody dostaw na Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękujemy za udział w webinarze z serii Pytasz i wiesz!

W tym wątku znajdziecie zapis wszystkich pytań i odpowiedzi Ekspertów Allegro - Marty Wójcickiej i Wojciecha Bielewicza dotyczące metod dostaw na Allegro. Eksperci będą dostępni dla Was na forum do 14 października

 

la_nika_0-1664218612116.jpeg

@Blacky_87  jest ekspertką w dziedzinie komunikacji cyfrowej i automatyzacji marketingu. W Allegro odpowiada za obszar promocji metod dostaw w dziale Delivery Experience. Poza pracą zajmuje się działalnością społeczną w obszarze technologii obywatelskich, ograniczenia wytwarzania odpadów i zrównoważonego transportu.

la_nika_1-1664218769117.jpeg

@wojtek_bielewicz jest Liderem zespołu, który odpowiada za wewnętrzną komunikację zmian na platformie w obszarze Delivery Experience oraz Allegro Smart! Pracował przy największych dla Allegro wdrożeniach logistycznych w ostatnich latach, a więc narzędziu Wysyłam z Allegro, własnej sieci automatów paczkowych i punktów odbioru Allegro One czy uruchomieniu magazynu One Fulfillment. Prywatnie gracz oraz oglądacz siatkówki.


Zachęcamy do zadawania pytań! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
191 ODPOWIEDZI 191

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy będą podwyżki dopłat lub jakiekolwiek zmiany w opłatach dodatkowych do przesyłek SMART jeszcze w tym roku?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

Niestety nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Zmiany stawek Smart! są zmianami regulaminowymi, a więc mamy obowiązek poinfomować Państwa o tych zmianach z minimum 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Praktyka pokazuje jednak, że robimy to zazwyczaj minimum miesiąc wcześniej. Dostają Państwo od nas wtedy kilka mejli z przypomnieniem o zmianach, a także piszemy o tym na naszych stronach z aktualnościami.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy wybierając Allegro dostawy za granicę jest opcja naklejania etykiety przez kuriera?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro.pl

Tutaj działa wszystko analogicznie do DPD w Polsce. Przyjeżdża ten sam kurier, jest taki sam proces. Szczerze mówiąć nie wiedziałam, jak dokładnie wygląda kwestia naklejania etykiet w DPD, ale sprawdziłam na stronie przewoźnika i od niedawna etykiet nie trzeba mieć wydrukowanych, kurier powinien z nią przyjechać. Warto jednak zawsze potwierdzić z danym kurierem / przewoźnikiem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Nadaje paczki z 38-400 Krosno, gdzie mogę nadać paczkę do Allegro One Box/Punkt?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

Kod 38-400 nie jest obsługiwany przez Allegro One Kurier - w tym wypadku można więc skorzystać z metody Allegro One (Box, Punkt) obsługiwanej przez UPS. Można zamówić podjazd kuriera do magazynu lub też nadać przesyłki w punkach odbioru One Punkt - najbliższe znajdują się w miejscowościach Brzozów, Dębowiec, Iwonicz-Zdrój - punkty można znaleźć na tej stronie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Jaki był powód ograniczenia wysyłek Smart (konieczny punkt odbioru - maks 100cm)? Dla naszej firmy, która sprzedaje produkty takie jak anteny satelitarne, anteny telewizyjne, maszty antenowe itp. powoduje to, że ogromna ilość aukcji wypada ze Smarta:( Za tym pójdzie oczywiście spadek sprzedaży

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

Przede wszystkim - dla klienta to nie jest ograniczenie tylko właśnie rozszerzenie dostaw Smart! ponieważ może wybrać wygodną dla siebie formę dostawy (kurierem lub do punktu odbioru). Druga rzecz jest taka, że podkreślaliśmy w komunikacji tej zmiany, że jeśli państwa produkty nie spełniają wymogów gabarytowych do punktów odbioru czy automatów paczkowych to mogą państwo zostawić tylko dostawę kurierem i zachować oznaczenie Smart!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Allegro One Box One Kurier - czemu służy opcja wyboru "Bez podjazdu kuriera"? Przygotowałem przesyłkę w Wysyłam z allegro - Allegro One Box (One Kurier) jest wyraźnie napisane i zaznaczone "Bez podjazdu kuriera" Dlaczego zatem kurier do mnie wydzwania, a ja nie mogę tej paczki nadać w paczkomacie?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

W przypadku dostaw dzisiaj realizowanych przez Allegro One Kurier wymagane jest zamówienie podjazdu kuriera. Takich przesyłek nie można nadać w automach paczkowych i punktach odbioru.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Po co Allegro wprowadza klientów w błąd, a sprzedającym utrudnia pracę wyświetlając kupującym błędne informacje o terminach dostaw, konkretnie znaczy to, że ja deklaruję wysyłkę towaru w dwa dni, a Allegro mimo to informuje klienta, że towar będzie u niego na drugi dzień co się w ogóle mija z realnymi możliwościami bo nawet przewoźnicy dają gwarancję dostawy w 48 godzin a nie 24.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

Silnik, który wylicza przewidywany czas dostawy, który widzi kupujący bierze pod uwagę kilka czynników: deklarację wysyłki sprzedającego, czas przewozu przesyłki przez przewoźnika, ale również poza deklaracją sprzedającego - realny termin wysyłki. Dlatego jeśli większość przesyłek, dla których deklarowany czas wysyłki wynosi dwa dni, a sprzedający mimo tego wysyła je w jeden dzień to pokazujemy kupującemu szybszy czas dostawy.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Ale dlaczego Czas Wysyłki jest tak niedokładny? Natychmiast, a potem 24 godziny. Przecież możemy podawać faktyczne czasy np. 5 minut, lub 5 godzin. O ileż łatwiejszą robotę miałby ów silnik. Ważne żeby ten Czas Wysyłki wyświetlał się i edytował w Mój Asortyment. Obecnie sprawdzenie czy gdzieś nie mam złego ustawienia to cały dzień pracy i masa rozklikiwania.

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro.pl

@Pengano  na ten moment nie planujemy żadnych zmian w zakresie czasu wysyłki. Podawanie go “z ręki” wcale nie ułatwia pracy silnikowi predykcyjnemu. 

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Po co robicie Matrix, a nie odpowiednik prawdziwego życia i praktyk handlowych? Przecież w 99% przypadków czas wysyłki to kilkadziesiąt minut. Nigdy "natychmiast" i prawie nigdy dokładnie 24 godziny. Po co ta kwantyzacja czasu? Gdyby czas wysyłki był precyzyjny, to żadne silniki i żmudne do wypełniania tabele czasów nie byłyby potrzebne.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Może lepiej usunąć ten wasz silnik predykcyjny. Mam ustawioną wysyłkę w ciągu 48 h. Klienci dzwonią do mnie z pretensjami, dlaczego paczka nie została wysłana w dniu zamówienia BO TAK IM POKAZYWAŁO !!! Gdzie pokazywało ? Wprowadzanie klientów w błąd. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Jak wysyłać tanio przesyłki co np nie mieszczą się z jakiegoś powodu w paczkomacie?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Podbijam pytanie czym wysyłać podłużne przedmioty i jak uniknąć kary punktowej w ocenie jakości? Dlaczego jakość pracy Sprzedawcy jest niżej oceniana, jeśli oferuje podłużne przedmioty?

oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro.pl

Kurierem. 🙂 Mamy szeroki wachlarz usług kurierskich - również dla niestandardowych przesyłek.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
O wykorzystaniu metod dostaw poprzez Allegro.. Jak ustawić cennik dostaw za paczki? Mam problem z \"ustawieniem\" ilości produktów w paczce dla róznego rodzaju artykułów np: 10 kg soli i do tego kosmetyki.. albo duża ilość przypraw (małe saszetki i do tego duża ilość kosmetyków, czesto mi moje cenniki liczą zbyt wysoką cene za dostawę i dlatego rezygnują z zakupów) .. .Interesuje mnie jak ustawić swoje cenniki dostaw, warianty tak aby klient był zadowolony ale też i tak abym nie dokładał do przesyłek ponieważ niby jak zoptymalizować koszty

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów