anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

dellpoint
#8 Zapaleniec#

Czy Kurier Inpost  (za 12,50zł mieszczące się w ramach Smart) jest objęty prowizją czy nie jest bo nie ma w nazwie "Allegro Kurier Inpost", mimo to klient korzysta ze Smart. Część kwoty pokrywa smart ale 4,50zł jest nadwyżką ponad Smart, czy jest objęte prowizją? Klient bez Smarta płaci pełne 12,50zł, które objęte jest prowizją od całości?

oznacz moderatorów

AAmet
#2 Obserwator#

Proszę również o wytlumaczenie jak prawidłowo skalkulować cenniki i swoją marżę żeby została na porównywalnym poziomie jak do tej pory jeżeli muszę ponieść dodatkowy koszt od 0,59zł do ok 1,8zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AAmet uśrednij i pododawaj do każdego produktu, lub zrób pakiety 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AAmet
#2 Obserwator#

Narazie jedyny sposob, czekam na opinie experta

oznacz moderatorów

centuria25
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

W związku z wątpliwościami uprzejmie proszę o doprecyzowanie, czy przesyłki z grupy Allegro, czyli MiniKurier, Paczkomaty, Żabki itd.  będą obłożone prowizją od kosztu przesyłki w sytuacji, gdy wartość zakupu nie przekroczy 40 zł lub też jeśli klient dokona zakupu na kwotę powyżej 40 zł i pozwalającej skorzystać z opcji Smart, a mimo to klient nie skorzysta z programu Smart, a zatem samodzielnie opłaci koszty przesyłki np. MiniKuriera za 10,95 zł lub Paczkomat za 8,99 zł? Uściślając, czy od tych kwot zostanie naliczona prowizja?

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Przemek Jancewicz

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@centuria25 tak, będzie obłożone prowizją jak klient nie skorzysta ze smarta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Niestety będą. Pracownik Allegro potwierdził mi to na czacie.

Więc po raz kolejny, sprzedawcy będą frajerami do dojenia przez Allegro, którzy będą dodatkowo bulić za lenistwo klientów, którym nawet nie chce się włączyć darmowego SMARTa. Sam mam wielu klientów (ok.25% całości), którzy kupują za ponad 40zł a nie korzystają ze SMART. Pozostałe 25% robi zakupy poniżej 40zł. Tak czy siak, w mojej sytuacji będę dodatkowo płacił za 50% zamówień.

Ja się stąd zwijam. Poświęcam się rozwojowi e-sklepu bo na tym **piiip**ianym portalu szkoda już nerwów.

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @centuria25,

Prowizję od kosztów dostawy naliczymy od takiej kwoty, jaką zapłacił za wysyłkę Kupujący, niezależnie od tego jaką metodę dostawy on wybrał. Jeśli Kupujący korzysta z darmowej dostawy i za nią nie płaci- nie naliczymy prowizji od kosztów dostawy. W przypadku kiedy Kupujący pokrywa koszty wysyłki to od tej kwoty będzie naliczana prowizja. 

Najprościej ujmując - prowizję naliczymy zawsze od wartości przedmiotu + koszt dostawy, niezależnie od tego jaka metoda wysyłki została wybrana przez klienta.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

wyczka6
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję na allegro kilka lat, mam tanie rzeczy rzędu 3-5zl,koszt wysyłki jest zazwyczaj wyższy od ceny za towar. Jak to sobie Państwo wyobrażacie, przecięż żeby wysłać coś to ja muszę zapłacić a nie idzie to do mojej kieszeni, poza tym macie prowizję od sprzedaży, nie wystarczy to? Jeśli to możliwe to proszę mi dodać allegro Smart i wyjaśnić o co w tym chodzi i ile będę musiała płacić za niego miesięcznie? Bardzo nie wiem czy mi się to opłaci, skoro czasem mam kilka transakcji miesięcznie. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wyczka6 tu masz jak dodać smarta nic za to się nie płaci trzeba tylko spełnić warunki i dać odpowiednie ceny https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-smart

Smart to nie wyjście bo jak klient nie ma smarta to i tak zapłacisz prowizję od wysyłki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @dellpoint,

Prowizję od kosztów dostawy naliczymy od takiej kwoty, jaką zapłacił za wysyłkę Kupujący, niezależnie od tego jaką metodę dostawy on wybrał.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Decyzje zapadły, a dyskutowanie niczego nie zmieni. Ale może te dodatkowo zarobione miliony przeznaczyć na ułatwienie pracy Sprzedawcom. Mam od lat takie postulaty:
- nie okradajcie ludzi wyłączających wyróżnienie. Powinno działać do końca opłaconego okresu, jak we wszystkich abonamentach na świecie.
- niech temacie każdego e-maila będzie nazwa użytkownika, a w treści historia korespondencji
- niech kliknięcie z maila loguje od razu na właściwe konto, a nie na "co ty tu robisz". Zróbcie przełącznik kont jednym kliknięciem
- Lista Ofert jest do bani. Wyświetlane ceny, ilości, powinny być wprost klikalne do edycji. Termin wysyłki nie wyświetla się wcale, a powinien zamiast kolumny Status, bo nieaktywne można wyświetlać po prostu na blado.
- poprawcie urlop. Gdy idę na pogrzeb, to nie mogę go zaplanować 7 dni wcześniej, ani spowodować by trwał 3 dni. Teraz jeździmy na last minute i na krótko.
- w Smarcie InPost dodajcie zmianę gabarytu przed wysłaniem bez okradania,
- zróbcie w przypadku identycznych aukcji wielorozmiarowość. Zadajecie nam 10 razy więcej pracy niż potrzeba, przez brak funkcji jednej aukcji z wieloma rozmiarami lub kolorami. Każdy nawet darmowy sklepik netowy to ma.

Są miliony sposobów na ułatwienie pracy Sprzedawcom. Dlaczego tylko golicie owce, a nie karmicie, nie zrobicie ładnej zagrody, zadaszenia, nie chronicie przed wilkami? To tylko kilka przykładowych, z setek postulatów naprawczych i ułatwiających pracę. Gdyby Allegro projektowało spodnie, to były by zakładane przez głowę po rozpięciu 100 suwaków, guzików i haftek, a trwało by godzinę. Kompletnie nie interesują Was potrzeby Sprzedawców, optymalizacja, minimalizacja ilości kliknięć. Ale podwyżki to chętnie.

 

oznacz moderatorów

irek1993
#8 Zapaleniec#

W 100% masz rację.

Te przykłady naprawdę utrudniają pracę.

Dodam,że do tej pory, jak ktoś dzwonił i pytał czy będzie taniej poza Allegro, to spychałem go , bo mam wszystko poustawiane pod realizację zamówień przez Allegro i dla zysku paru złotych musiałbym wykonać pracę niewartą tych pieniędzy,ale po tej zmianie prowizji chyba będę łaskawiej patrzył na takie propozycje.

oznacz moderatorów

dezald
#7 Wielbiciel#

Proszę @beata_szynder o jasną i klarowną odpowiedź czy w dostawach oferowanych przez allegro jak np. Allegro Paczkomat gdzie sprzedawca nie ma możliwości podniesienia opłaty z góry narzuconej przez serwis w tym przypadku 8,99 prowizja również jest naliczana i jeśli tak to czy allegro umożliwi sprzedawcą podniesienie kwoty za wysyłkę nawet do 25%

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @dezald,

Zapowiadane zmiany będą dotyczyły wszystkich form dostawy jeśli ich koszt ponosi Kupujący. 

Jeśli chcesz, aby w Twoich ofertach była udostępniona dostawa w ramach Allegro Smart! metody dostawy i ich koszty muszą być zgodne z założeniami programu:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-zdefiniowac-cennik-dosta...

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

mu-online
#8 Zapaleniec#

Czyli rozumiem ze chyba najlepszą opcją jest dodanie do wszystkich kosztów wysyłek kosztu prowizji, tym samym ceny wysyłek zamiast w dół pójdą do góry? Oczywiście konieczne będzie w tym przypadku wyłączenie przesyłek allegro w których nie ma możliwości podwyższenia ceny ze względu na ustawienie cen maksymalnych? Naprawdę nie jest to dobry pomysł. Niech wysyłki allegro które mają odgórnie ustaloną cenę i tyle rzeczywiście płacą sprzedawcy za ich nadania pozostaną bez prowizji, na pozostałe koszty niech prowizja będzie doliczana. Tylko takie rozwiązanie było by fair w stosunku do uczciwych sprzedawców. I tylko takie rozwiązanie spowodowałoby że każdy dążyłby do tego aby kupujący mógł mieć darmową dostawę smart. Tylko tu znowu decyzja kupującego czy ma wykupioną usługę smart, często zdarza mi się że mimo wybrania np allegro paczkomaty i ceny zakupów powyżej 40zł jest opłacone 8,99zł za wysyłkę mimo iż kupujący mógłby mieć ją za darmo to nie chciał włączyć sobie SMART. Dlaczego mamy za to odpowiadać?

oznacz moderatorów

skrypt_eu
#8 Zapaleniec#

Towar za 5 zł. Czasem wysyłam kurierem za pobraniem (furgonetka 19,30zł) albo paczkomatem za 8,99. Jeżeli doliczę prowizję do paczkomatu (8,99zł) to automatycznie nie będzie możliwości Allegro SMART. Jak wystawiać przedmioty za 5zł? Dlaczego Allegro wprowadza takie kombinacje?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@skrypt_eu  Odpowiedziałeś sobie sam: Allegro dlatego wprowadza takie kombinacje, żebyś nie wystawiał przedmiotów po 5 zł.

oznacz moderatorów

EcoBeauty7
#7 Wielbiciel#

Skoro wysyłka ma być zgodnie z zamysłem Allegro za darmo - dodaj do ceny produktu 8,99 i ustaw wysyłkę paczkomatem za darmo 😛

oznacz moderatorów

2end_2006
#8 Zapaleniec#

Nie wszystko da się paczkomatem.

oznacz moderatorów