anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro znów usuwa numer telefonu do sprzedawcy

wicekdw
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dostałem takiego maila od Allegro. Fragment: "

sprawdź, jak zmienimy formularz wystawiania na Allegro Lokalnie dla kont zwykłych.

Jak jest teraz

W formularzu wystawiania na Allegro Lokalnie możesz zaznaczyć opcję Pokaż numer telefonu.

Co zmienimy

Jeśli masz konto zwykłe, wkrótce nie zobaczysz już tej opcji w formularzu wystawiania. To oznacza, że nie wyświetlimy Twojego numeru telefonu na stronie ogłoszenia.

wicekdw_0-1695858469707.png

 

Zmiana nie dotyczy ogłoszeń, które wystawiasz w kategoriach: Nieruchomości, Samochody, Maszyny, Przyczepy, naczepy oraz Inne pojazdy i łodzie.

 

Dlaczego to robimy

Dbamy o to, żeby sprzedaż na Allegro Lokalnie była bezpieczna. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewniają ochronę sprzedającym. Jeśli chcesz, możesz podać swój numer kontaktowy w opisie ogłoszenia, ale ze względów bezpieczeństwa nie rekomendujemy tego rozwiązania. Pamiętaj, że numer telefonu nie jest potrzebny do tego, aby dokończyć zakup. Każdy etap sprzedaży odbywa się przez stronę Allegro Lokalnie.

Jak klient może się z Tobą skontaktować

Najprostszą opcją kontaktu jest czat, który stale rozwijamy. Korespondencja na czacie jest wygodna i bezpieczna. Nasz system automatycznie wychwytuje i blokuje podejrzane i niechciane wiadomości.

Wystarczy, że kupujący zaloguje się na konto Allegro i na stronie Twojego ogłoszenia kliknie [napisz]. Wiadomość zobaczysz, gdy klikniesz ikonkę czatu.

Po udanej sprzedaży i opłaceniu zamówienia wysyłamy kupującemu Twoje dane teleadresowe.

Zmiany w formularzu wystawiania będziemy wprowadzać stopniowo. W aktywnych ogłoszeniach, wystawionych przed zmianą, numer telefonu nadal będzie widoczny. O dalszych szczegółach damy Ci znać w kolejnych wiadomościach."

Co to ma być? Przecież niedawno między innymi za to ukarał was UOKiK. Przywróciliście widoczność nr telefonu i adresu e-mail w zwykłym Allegro a teraz znów blokujecie to na Allegro Lokalnie? Oczywiście zgłaszam sprawę ponownie do UOKiK.

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:44052296
#21 Demiurg#

Na pewno będą Ci wdzięczni wszyscy oszukani sprzedawcy na allegro 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw zdaję sobie sprawę, że telefon to najszybsza forma kontaktu, ale zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, bo mieliśmy sygnały od naszych sprzedających o wielu podejrzanych i niechcianych wiadomościach. Są to sytuacje, których później nie jesteśmy w stanie zweryfikować a wpływają na bezpieczeństwo transakcji. Numer telefonu nie jest potrzebny do tego, aby dokończyć zakup. Każdy etap sprzedaży odbywa się przez stronę Allegro Lokalnie. 
Kupujący otrzyma dane teleadresowe sprzedającego w wiadomości e-mail po udanej sprzedaży, a zawsze kupujący i sprzedający mogą porozumieć się ze sobą za pomocą czatu Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Ale przecież obecnie sprzedawca może sam zdecydować czy chce podać swój numer telefonu czy nie, więc sam może wykluczyć niechciane SMSy, linki itd. jeśli nie poda numeru. Najważniejsze jest to, że telefoniczna firma kontaktu jest najszybsza i najbardziej skuteczna, można łatwo dopytać o szczegóły towaru a nie opisywać tego na czacie. W takim razie odblokujcie możliwość podania nr telefonu w wiadomości na czacie. Podejrzewam jednak, że Allegro blokuje nr telefonu w trosce o swoją prowizję a nie o użytkowników. Tyle, że to przesada bo ludzie najczęściej jednak wolą kupic przez Allegro niż poza nim, więc numer telefonu tu w niczym nie przeszkadza. No dobra, zobaczymy co na to powie UOKiK.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

U prywatnych sprzedawców niema obowiązku umieszczenia numeru telefonu.

oznacz moderatorów

zmlapq
#7 Wielbiciel#

Usunięcie numeru telefonu z Allegro Lokalnie to jakiś żart. Przecież nikt nikogo nie zmusza to podawania jego, więc kto chce to podaje, a kto nie, to nie. Skoro z zamysłu to jest portal to kupowania/sprzedawania lokalnie to liczycie na to że ludzie (zwłaszcza ci starej daty) będą klikać na czacie żeby umówić się na odbiór? To kpina jest.

Zamiast mieszać tam gdzie nie trzeba, to dodajcie opcję całkowitego usunięcia ogłoszenia bo często się zdarza że ludzie znajdują przez wyszukiwarki ogłoszenia które zakończyłem 3 lata temu i dzwonią. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze, że numer telefonu będzie ukryty. Nie ma tu praktycznie dnia bez tematu w którym ktoś dostał SMS z „potwierdzeniem sprzedaży” i dalej podał swoje hasła, loginy itp. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Ja bym go jeszcze usunął z zwykłego Allegro 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na zwykłym sprzedający walczyli o to żeby był, wiele razy tu pisali o tym.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

No ja pisałem tylko o sobie :), i jakiś w punkt od sprzedającego też dostałem 🙂

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@serwis-texas ja proponuję, żeby Allegro w ogóle usunęło sprzedających i kupujących ze swojego portalu 😄 Niech sobie handlują sami ze sobą. Rzucając ciągle kłody pod nogi zarówno sprzedawcom jak i kupującym najwyraźniej dążą do tego, żeby tak się właśnie stało.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

podanie numeru telefonu przez firmy jest ich obowiązkiem informacyjnym

wynikającym z ustawy

konsument nie ma obowiązku podawania nr telefonu

 

np:

https://legalis.pl/ciazacy-na-przedsiebiorcy-obowiazek-podania-numeru-telefonu-w-zwiazku-z-prawem-od...

 

oznacz moderatorów

PWCK
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję że rzeczywiście zgłosisz. Niech się zajmą dziadami, bo to są kpiny z ludzi, po raz kolejny. Pomijam już uprzykrzanie życia debilnym kilkukrokowym formularzem, ale kto chciał ten podawał telefon i tyle, a nie że oni będą z góry narzucali swoje widzi mi się. To ja w minutę mogę wymyślić dla was Allegro rozwiązanie - dodajcie formułkę ostrzegawczą przy polu do telefonu, że w razie podania telefonu grozi jakieś ryzyko i będziecie umywali ręcę w przypadku kontaktu na telefon, którego nie można udokumentować itp.  A nie że wywalacie opcję podstawowego i najbardziej popularnego kontaktu. Poza tym na Allegro są też zwykłe ogłoszenia, gdzie nie musicie nic robić ani "zabezpieczać" nikogo, tylko utrudniacie wszystko. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

PWCK
#9 Pomysłodawca#

.Dajcie łapkę w górę i jakiś komentarz, może da im to do myślenia i znowu będzie normalnie...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/allegro-lokalnie-zmiana-nowe...

..

oznacz moderatorów