anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty od kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:44017178
#1 Nowicjusz#

Witam mam problem. Wystawiłem pewną rzecz na sprzedaż ktoś ją kupił minęły już dwa dni a ja dalej nie otrzymałem zapłaty. Z kupującym również nie mogę się skontaktować. Co mogę zrobić?

 

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_
@nat_not
@msniezek

To może któreś z Was w końcu odpowie na postawione pytanie? Bo niemalże 3 miesiące bez jakiejkolwiek reakcji jakoś tak słabo wygląda i bije w ten profesjonalny wizerunek.

Zauważyłem, że gdy ktoś zadaje trudne/niewygodne pytania, to milczycie udając, że nie widzicie (jak w przypadku wątku o ofertach powielanych w tysiącach, który ciągnie się bez rozwiązania od co najmniej lipca).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Homzik
#8 Zapaleniec#

Ewentualnie fajnie, gdyby w Lokalnie dało się zablokować zakupy od niezarejestrowanych użytkowników.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Homzik No przecież żeby coś kupić na AL, to trzeba się zalogować - inaczej nie da rady.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Homzik
#8 Zapaleniec#

No to nie wiem skąd kupujący typu Client:123456.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Homzik Konta o nickach Client:XXXXXXXX to są zarejestrowane konta, ale bez ustawionego nicka (tylko z przydzielonym przez system kolejnym numerkiem).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Homzik
#8 Zapaleniec#

OK, chyba że tak.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Dowiem się, czy na Allegro Lokalnie planowane są zmiany w kontekście przekazywania danych między Sprzedającym, a Kupującym i wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale wracam z informacjami, które Ci obiecałam. Dane Sprzedającego i Kupującego w ramach Allegro Lokalnie są niezbędne do zrealizowania transakcji i przekazujemy je zainteresowanym stronom z chwilą rozpoczęcia prawnie wiążącej transakcji. Allegro Lokalnie działa tutaj na takiej samej zasadzie jak Allegro, dlatego jeśli znasz przypadek Kupującego, który według Ciebie, kupuje wyłącznie z intencją zaszkodzenia lub pozyskania dancyh, pisz do nas przez formularz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nie jest zgodne ze stanem faktycznym to, co piszesz, bo gdy ja coś kupię na AL, to od razu w pierwszym mejlu o tym informującym mam pełne dane osobowe sprzedającego. Gdy natomiast coś sprzedam na AL, to pełne dane kupującego mam dopiero w drugim mejlu (pod warunkiem, że kupujący zapłaci za kupiony przedmiot, bo jak nie zapłaci, to znam tylko imię, nazwisko oraz nick).
To ja mam Wam zgłaszać takie incydenty? To raczej Wy dysponujecie danymi na podstawie których możecie ustalić kto palił, ale się nie zaciągał... yyy, tzn. kto kupił, ale nie zapłacił (czyli wszedł w posiadanie danych osobowych sprzedającego).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
madama5
#7 Wielbiciel#

Blaneczka1508

oznacz moderatorów
sebooogo
#8 Zapaleniec#

Jako kupujący jestem zadowolony z platformy natomiast jako sprzedający jestem zdziwiony jak prosto można mnie oszukać na Allegro lokalnie. Kupujący może licytować i dać cenę jaką chce, wygrać, otrzymać moje dane i nie dokonać płatności bez żadnych konsekwencji. Ja w tym czasie czekam, tracę czas i nie mogę się z kupującym skontaktować bo nie mam jego danych. Znalazłem w internecie podpowiedzi jak otrzymać dużą kwotę za swój produkt cyt: "wystaw produkt i podbijaj cenę innym. Jak nawet wygrasz nie musisz płacić a Ty osiągniesz więcej bo widząc kupujący akcje z wyższymi kwotami i u ciebie zalicytują wyżej." Pozwalacie na takie zachowania i oszustwa???

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebooogo, niedozwolone jest podbijanie cen we własnych ofertach. Łamanie tych zasad może skutkować zawieszeniem konta. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Na Allegro Lokalnie do zawarcia transakcji dochodzi:

  • w momencie wpłaty

  • po wybraniu odbioru osobistego

  • lub po wybraniu przesyłki pobraniowej.

Faktycznie - jeśli kupujący nie dokona płatności w ciągu 5 dni, nie poniesie żadnych konsekwencji. Wówczas transakcję uznamy za niebyłą, a ofertę automatycznie wznowimy. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
sebooogo
#8 Zapaleniec#

Proponuję do powrotu do oceny również kupującego (to co kiedyś mieliście). Wówczas jako sprzedający chociaż po komentarzach innych uczestników na platformie, będę miał możliwość zapoznania się jakie podejście klient ma do zakupów. Dodatkowo przydała by się funkcja wycofania danego użytkownika z licytacji. Chciałem powrócić do sprzedaży na Waszej platformie i przenieść wszystkie ogłoszenia z [edycja] ale jeszcze chyba się wstrzymam.

oznacz moderatorów
jedsla
#7 Wielbiciel#

fantastycznie, tylko dlaczego aukcja/ogłoszenie jest w takim razie kończone bez wpłaty kupującego? Powiem szczerze doczekałem się takiej chwili gdzie uważam, że inni sprzedający po prostu niszczą tak konkurencję. Miałem wystawiony towar w najniższej cenie po analizie aukcji po czym zostaje odstawiony na tydzień (6 dni) gdzie konkurencja może w tym czasie sprzedać swój towar po wyższej cenie oraz mój towar po 6 dniach jak wróci z powrotem jest już / może być traktowany jak trefny ponieważ społeczność widzi i czuwa ja też chcąc coś kupić widzę, że jest wystawione ponownie - i sam zadaje sobie pytania dlaczego? ktoś zwrócił, coś było nie tak. No i automatycznie jestem już w innej pozycji sprzedażowej. A konsekwencje dla takiego postępowania - ŻADNE. Więc chcąc coś sprzedać w dobrej cenie wystarczy poprosić kolegów i "kupić" te aukcje co Ci przeszkadzają uzyskać dobrą cenę i gotowe. W grze jesteś tylko Ty. Brawo Wam Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów
funf33l
#8 Zapaleniec#

Okej, transakcja zostaje uznana za niebyłą. Jeśli jest niebyła to dlaczego w takim razie przekazaliście dane sprzedającego kupującemu?

oznacz moderatorów
Panzer25
#8 Zapaleniec#

Nic takiemu kupującemu nie zrobisz. Przez 5 dni masz zablokowany towar i prawdopodobnie zapłacisz prowizje Allegro

oznacz moderatorów
Ralfinio
#8 Zapaleniec#

Od 17 lat jestem i nadal będę na allegro ale nic już nigdy nie sprzedam na lokalnie.

oznacz moderatorów
kamilekmc20
#7 Wielbiciel#

Przecież to jest kur*a chore!

Wystawiłem przedmiot na **piiip** i AL jednocześnie. Ktoś dokonał zakupu na AL, ale od 2 dni nie zrobił przelewu. Na dodatek jest brak jakiegokolwiek kontaktu z kupującym. Mam kupca na **piiip** i nie wiem co teraz zrobić!

Jest w ogóle jakaś możliwość zgłoszenia problemu do działu Allegro?

oznacz moderatorów
sebooogo
#8 Zapaleniec#

Ja zgłosiłem kupującego, który nie zapłacił, do Allegro i zawiesili mu konto. Pewnie kilka razy podbijał tym kontem towary.

oznacz moderatorów
Client:45294072
#7 Wielbiciel#

Witam, mam podobny problem

Mam adres wysyłki ale brak pieniędzy na koncie a saldo allegro na - muszę poczekać kilka dni czy jak to powinno wygadać?

oznacz moderatorów