anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
404 ODPOWIEDZI 404

mikado60
#1 Nowicjusz#

dzięki 

 

oznacz moderatorów

Client:28881572
#7 Wielbiciel#

DOSTAŁAM LINK ŻE PODANA OSOBA ZAKUPIŁA MÓJ TOWAR JAK W NIEGO KLIKNĘŁAM OD RAZU BYŁO PRZEKIEROWANIE DO BANKU ALE PŁATNOŚĆ NIE PRZESZŁA . OD RAZU MIELI MOJE DANE DO KONTA I DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI BANKU NIE WYPŁACILI MI ŚRODKÓW BYŁA TO OSOBA ZE ZGIERZA.  DZWONIĄC NA ALLEGRO DOSTAŁAM WIADOMOŚĆ ŻE MOJEGO TOWARU NIKT NIE KUPIŁ

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:28881572 Dobrze, że szybko zareagowałaś i skontaktowałaś się z bankiem! Prześlij nam proszę tego mejla z linkiem na adres phishing@allegro.pl (skorzystaj z opcji "przekaż dalej"). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:28881572
#7 Wielbiciel#

Od allegro też nic cisza  jak by nie byłoproblenu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:28881572 czy po przesłaniu wiadomości na adres phishing@allegro.pl nie otrzymałaś wiadomości potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia? 
Zespół kontaktuje się tylko jeśli potrzebne są dodatkowe informacje, ale zgłaszający otrzymuje potwierdzenie zgłoszenia wraz z informacją o tym, że niezwłocznie zajmiemy się zgłoszeniem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

katarina_2016
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy ktoś dostał wiadomość z linkiem niby od allegro niby w sprawie sprzedanego przedmiotu . Wchodząc w link uruchomiłam oszustów którzy zamiast przesłać mi pieniądze za sprzedasz ściągli mi pieniądze z konta. Wszystko odbywało się niby przez Allegro? Czy coś można zrobić w tej sprawie. Na policji powiedzieli że nie jest już to do odzyskania .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nic nie może z tym zrobić, a tylko tu jest ostrzeżeń!😡

oznacz moderatorów

Varkasm
#7 Wielbiciel#

Gratulacje, przedmiot opuscil aukcje! Kliknij link, aby odebrac swoje srodki: [edytowano]

Czy to jest wiadomość od Was?

W aplikacji nie mam potwierdzenia, że ktoś kupił przedmiot.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Varkasm To jest próba oszustwa. Usunęłam link, aby nikt w niego nie wchodził. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

tomekkkk23
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20230923_142918.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odbiera się pieniędzy klikając w link, to oszustwo.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Gzuć je na odległość . Nie wchodź w takie podsyłanie linki

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@tomekkkk23 jeśli chcą żebyś klikał w jakiś link w celu odbioru pieniędzy to na bank do oszustwo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tomekkkk23 tak, nie klikaj proszę w ten ink, to nie jest wiadomość od nas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:87842318
#7 Wielbiciel#

Dostałam email z prośbą o potwierdzenie zamówienia z adresu 

postmaster@polska-dostawa.top

Czy to próba wyłudzenia?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:87842318 Cześć. 🙂 Na Allegro Lokalnie nie ma konieczności potwierdzania żadnych zamówień. Jeśli klient coś od Ciebie kupi, to status płatności sprawdzisz w zakładce Zamówienia od kupujących.

Jeśli masz taką możliwość, to wiadomość prześlij nam na adres phishing@allegro.pl (za pomocą opcji "przekaż dalej"). 

Jeśli kliknąłeś jakiś link z wiadomości, to przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym. Dodatkowo dobrze będzie włączyć na koncie logowanie dwuetapowe: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Tak, to próba oszustwa , nie musisz niczego potwierdzać

oznacz moderatorów

SylwiaKarbownik
#7 Wielbiciel#

Uwaga na oszustów. 

Dziś wystawiłem na Allegro Lokalnie przedmiot, telefon. Po godzinie dostałem z aplikacji smsa że telefon się sprzedał i muszę tylko odebrać pieniądze logując się na stronę mojego banku podając login, hasło i nawet pesel. W smsie był link który przelogowywał mnie na stronę łudząco przypominającą Allegro ale gdy dokładnie wczytałem się w adres http, w nazwie był błąd. Nie było Allegro tylko alliegro. Strona przekierowywała mnie na stronę banku i prosiła o dane. 

Nie wiem jakim cudem sms został wysłany bezpośrednio z aplikacji. To upewniło mnie, że sms jest oryginalny, bo był wysłany z oryginalnej aplikacji, gdyż znajdował się wśród innych SMS-ów od Allegro. Uważajcie na to. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SylwiaKarbownik dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś ostrożność. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów