anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
464 ODPOWIEDZI 464

uchol11
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam takie wiadomości.Dzisiaj dostałem identyczną wiadomość od oszusta.Przy odrobinie czujności należy od razu kasować wiadomość

oznacz moderatorów

SOBAL3
#1 Nowicjusz#

Dostałem taką wiadomość SMS: Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://pocketwice.pw/P0whuN  

Co to jest? potwierdzenie sprzedaży czy oszustwo ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SOBAL3 nie jest to wiadomość od nas, nie klikaj przesłanego linka, to próba oszustwa.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór sytuacja wygląda tak że została mi wysłana wiadomość o kupnie mojego produktu 

Następnie dostałem email od allegro, że udało mi się sprzedać przedmiot i że teraz strona mnie przekieruje w inne miejsce, na moje konto.

Pojawiła się strona na której poproszono mnie o mój identyfikator, hasło, i pesel. Wszystko wyglądało jak strona allegro a następnie jak strona banku (to gdzie proszono mnie już o hasło i o pesel).

Bank zablokował konto oczywiście ale pesel już nie 

Proszę o szybką odpowiedź 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231009-194805_Chrome.jpg

 zdjęcie na dowód 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To oszustwo, dobrze że bank zablokował bo kasy by już nie było, pozmieniaj hasła a co dalej...?

oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

Hasła pozmieniane konto Google zblokowane hasłem nowym

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Słyszałem coś o możliwości zastrzeżenia PESEL-u

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wolf44s bardzo mi przykro, ale to nie była wiadomość od nas. Na Allegro Twój adres e-mail nie jest potrzebny do sfinalizowania transakcji, nigdy tez nie podawaj wrażliwych danych w formularzach internetowych. Przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie zablokować tego, że podałeś swój numeru pesel. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

Bank mógł zablokować numer PESEL czy muszę sam go zablokować 

oznacz moderatorów

tiktop
#2 Obserwator#

Padłeś ofiarą phishingu, pozmieniaj sobie dane do banku. Hasło, limity na mniejsze etc dla pewności.

Tak jak twojego konta allegro raczej super nie wykorzystają, tak już twoje konto bankowe mogą.

Włącz autoryzacje 2 etapową

oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

Bank zablokował całkowicie dostęp do konta 

oznacz moderatorów

tiktop
#2 Obserwator#

zmiana wszelakich danych, idź najlepiej do placówki, zmiana kodu pin do karty, hasla do konta itd i nic ci nie zrobią nie martw sie.

Plus weryfikacja przy logowaniu 2etapowa

oznacz moderatorów

Wolf44s
#7 Wielbiciel#

A numer PESEL 

oznacz moderatorów

tiktop
#2 Obserwator#

Co numer pesel? Przecież pesel masz tylko raz w życiu nadawany 

oznacz moderatorów

Angelika_ii
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś dostał takiego smsa - Platnosc za Twoj produkt jest juz na koncie. Nie zapomnij potwierdzic
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To próba wyłudzenia danych i dostępu do Twojego konta -nic nie klikaj i nic nie potwierdzaj.

oznacz moderatorów

Angelika_ii
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za informacje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pełno takich oszustw, wyłudzeń, Trzeba być  czujnym.

oznacz moderatorów

Client:50519302
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231013-154242_Messages.jpg

Uwaga na smsy rzekomo od Allegro informujące o sprzedaży produktu z dziwnymi linkami. Dostałam już takie 2 w ciągu kilku dni. Oczywiście po sprawdzeniu aplikacji żadnej sprzedaży nie było. Pierwszy raz wystawiłam coś na sprzedaż i od razu zostałam nimi zaatakowana. W żaden link nie klikałam. Z tego co widzę nie jestem pierwszą osobą, która je otrzymała. Czy Allegro jest tego świadome i przeciwdziała w jakiś sposób tej sprawie? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów