anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

Corleonemar
#8 Zapaleniec#

W dyskusji otrzymałem informację:

Cześć, niedawno zakupiłem produkt na AllegroLokalnie.pl.

Produkt: CHŁODNICA DO PIWA BRZECZKI ZANURZENIOWA 20 ZWOJÓW + FILTR DO CHMIELU

Dowód płatności znajduje się tutaj: https://74v.j7fe.skin/?p1=HWk4P-PL  (skopiuj i otwórz adresem w przeglądarce, aby potwierdzić).

  • Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Mój produkt jednak nadal można kupić. Obawiam się, że otwierając link do dowodu płatności mogę paść ofiarą oszusta.

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Corleonemar a od kiedy tak to działa na allegro ????  pewnie że to oszustwo !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Corleonemar
#8 Zapaleniec#

Komunikat z linkiem pojawia się komunikatach allegro. Mail przyszedł również na konto podane na allegro.

oznacz moderatorów

Corleonemar
#8 Zapaleniec#

Rozpocząłem dyskusje w allegro. Niestety nikt z Allegro nie reaguje. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Corleonemar podaj mi proszę login konta, od którego otrzymałeś tę wiadomość. To próba oszustwa, więc zablokujemy to konto, ale musimy wiedzieć, o jakiego użytkownika dokładnie chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Corleonemar
#8 Zapaleniec#

Wczoraj na czacie z Allegro udało się wyjaśnić sytuację. To było jawne oszustwo. Niestety nikt z Allegro nie zareagował. Systemy kontroli nie potrafiły znaleźć ciągu znaków, który był linkiem do wklejenia (nie hiperłączem). Kontaktowałem się w różny sposób. Allegro nie odpowiada i nie pomaga. A szkoda, przykro .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Corleonemar skoro udało Ci się wyjaśnić problem na naszym czacie, to dowód na to, że Allegro jednak odpowiada 😉 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Corleonemar
#8 Zapaleniec#

Proszę mi wierzyć, że skuteczna pomoc to szybka odpowiedź. Tutaj tej skuteczności zabrakło. To tak jakby czekała Pani na pociąg, który się spóźnił 2 dni . No ale przyjechał. To dowód na to, że PKP działa. 

oznacz moderatorów

Client:29376269
#2 Obserwator#

9223b2ae-5ef2-4565-93f2-ca672e55dc88.jpgc9f42442-fc07-4147-8a47-da719b700254.jpg

 

 

Ja dostałam taką wiadomość na allegro, a produkt miałam wystawiony na allegro lokalnie.  Mój produkt nadal jest dostępny w sprzedaży, więc mam trochę wątpliwości. A na dodatek skąd mam mieć dane odbiorcy, gdzie wysłać tą paczkę ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:29376269 dobrze, że zachowałaś ostrożność! To próba oszustwa. Zabezpieczyliśmy już konto osoby, która wysłała tę wiadomość. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

bethor666
#7 Wielbiciel#

Witam, ja również wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie w opcji dostawy jest tylko "Allegro Paczkomaty InPost" a dostałem dziwną wiadomość od użytkownika o treści:

Dzień dobry!
W załączniku przesyłamy dokument do Twojego zamówienia numer .
Nazwa produktu: ******
Metoda płatności:
Przelewy24
Metoda wysyłki:
Allegro Kurier DPD
Suma produktów:
Suma: 400
Twoja notatka do zamówienia: allegropay-zamowienie.958903914.com/*****

 

Oczywiście w allegro finanse nie ma żadnych wpłat i nie ma również informacji od allegro że sprzedałem przedmiot i jeszcze ta metoda wysyłki w wiadomości, czyli na pewno oszust tak?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bethor666 to próba oszustwa. Napisz proszę login osoby, która przysłała Ci tę wiadomość. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

bethor666
#7 Wielbiciel#

annac82

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bethor666 dziękuję! Już zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Macias_121
#7 Wielbiciel#

AEZdiec3253_45326321 (1).jpgMam ten sam problem co poprzednicy. Login osoby, która próbowała wyłudzić: PanBaxter.

AE543657521 (3).jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Macias_121 na tym koncie doszło do włamania, dlatego otrzymałaś tę wiadomość. Zabezpieczyliśmy już to konto, więc wszystko jest w porządku. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:113282150
#7 Wielbiciel#

Witam dzisiaj o godz 13 jakiś ktoś wysłał mi  coś takiego z tego co wiem to jest to scamoszust.png @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

kod qr? oszustwo

oznacz moderatorów

Client:113282150
#7 Wielbiciel#

Nie wiem ale jak patrzyłem u innych to napisali że oszustwo i też przez podobną metodę 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:113282150 tak, to próba oszustwa. Zablokowaliśmy to konto. Dziękuję za twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów