anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
452 ODPOWIEDZI 452

-Sainkho-
#10 Popularyzator#

Czy nie ma możliwości zabezpieczenia użytkowników przed takimi działaniami oszustów? Jeżeli nie od strony systemu, to chociaż zamieszczajcie jakieś ostrzeżenia dla osób dodających oferty. Ktoś kto nie kupił przedmiotu przez serwis nie powinien w ogóle mieć prawa wysyłać sprzedawcy plików graficznych czy wiadomości zawierających kod.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Sainkho- Dziękuję za sugestię, przekażę ją do odpowiedniego zespołu. Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że cały czas pracujemy nad udoskonalaniem mechanizmów bezpieczeństwa na naszej platformie. Nie blokujemy wysyłania wiadomości użytkownikom, którzy nie dokonali jeszcze płatności przez nasz system, ponieważ jest wielu klientów, którzy chcieliby, np. dopytać o coś przed zakupem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

tomkam16
#1 Nowicjusz#
  • Screenshot_2024-06-17-20-19-34-639_com.google.android.gm.jpg

    Screenshot_2024-06-17-20-19-21-824_com.google.android.gm.jpg

    Screenshot_2024-06-17-20-19-08-360_com.google.android.gm.jpg

     allegri

    Dzisiaj prawie padłem ofiarą oszustwa na Allegro Lokalnie. Niby kupujący kupił odemnie rzecz ale ja miałem potwierdzić i mnie przekierowalo na stronę banku i to było dziwne. Nie zalogowałem się i napisałem do tej osoby i za chwilę znikła cała ta korespondencja z wiadomości allegro. Na szczęście nie zniknęła z mojej poczty i przesyłam screeny
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Brawo Ty .  Szkoda że ciągle jeszcze tyle osób daje się nabrać i prawie co dzień tu piszą że wtopili.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tomkam16 dziękujemy za zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

1Pocomito
#7 Wielbiciel#
  • Wystawiłam na sprzedaż balony, dostałam wiadomość od kupującego informującą iż dokonał płatności przez Allegro. W wiadomości podał też link do zatwierdzenia zamówienia. Czy to może być próba oszustwa?
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Żaden link, tak działają oszuści, jak zapłaci to śrdoki są tu:https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateTo=2024-06-18&dateFrom=2024-...  i wówczas wysyłasz.

oznacz moderatorów

1Pocomito
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 

oznacz moderatorów

Client:60407999
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 

Wczoraj sprzedałam drobną rzecz za symboliczne 20 zł. Dostałam potwierdzenie zapłaty przez klienta. Niestety dzisiaj okazało się że link "otrzymanie płatności"

Screenshot_2024-06-24-12-55-55-28_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

IMG_20240624_135523.jpg

  

nie działa. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

na 99% jest to oszustwo - jak dziewczyny będa takie miłe i uchylą rąbka tajemnicy  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  to się dowiemy co w trawie piszczy
Płatność zawsze sprawdzasz w panelu allegro "Moja sprzedaż"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze że nie działa bo to próba wyłudzenia Twoich danych i oszustwa.


Sprzedając na allegro nie ma potrzeby odbierania żadnych płatności.

Wpłaty od kupujących znajdziesz w zakładce środki i historia operacji.
Zlecić wypłatę na swoje konto możesz w zakładce ustawienia wypłat - po wcześniejszej weryfikacji konta bankowego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:60407999 ta wiadomość to próba oszustwa. 
Przeskanuj proszę swoje urządzenie programem antywirusowym i zmień najważniejsze hasła. Samą wiadomość możesz przesłać za pomocą opcji [przekaz dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów