anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
393 ODPOWIEDZI 393

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Wilk25JumpStyle prawie pewne ,że to oszustwo , uważaj bo stracisz kasę . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Wilk25JumpStyle Cześć. 🙂 Dobrze, że jesteś ostrożny! Zabezpieczymy to konto. Nie klikaj proszę w żadne linki z wiadomości SMS. Jeśli Kupujący rzeczywiście opłaci zamówienie, środki trafią na Twoje konto w Allegro Finanse. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Wilk25JumpStyle
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc😀

oznacz moderatorów

marakany2002
#1 Nowicjusz#

Witam. Ja też i to w sumie przed chwilą dostałem SMS od Allegro o takiej treści Otrzymano zapłatę: https://anfsd.com/dwDws9 , SMS wydawał się oryginalny gdyż jest na pewno z Allegro bo niedawno zmieniałem hasło do Allegro i z tego samego nr przychodziły mi kody do zmiany hasła. Szybko musiałem zmienić hasło w Banku bo niestety z telefonu wszedłem w tego linka i jest to nic innego jak wyłudzenie danych i pewno kasy. Trzeba się zalogować do banku i dopiero mnie mocno zastanowiło po co trzeba podać wszystkie dane do karty kredytowej, wtedy dotarło do mnie że ta jakieś oszustwo i pozmieniałem hasła. A nawiasem mówiąc jak tylko wystawiłem przedmiot na sprzedaż za chwilę dostałem info o chęci zakupu.

oznacz moderatorów

zuzia_27
#1 Nowicjusz#

Podaje kolejnego delikwenta:
sylwek (Client:107241023) Ta sama praktyka.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zuzia_27 Dziękuję za zgłoszenie, to konto jest już u nas zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

membersofmayday1
#1 Nowicjusz#

Jak w tytule próbuje mnie naciągnąć 

Zaznaczam że ja coś sprzedaję a 

Marta (mmmarta1989) 

niby chce coś kupić i na maila wysyła mi że zapłacił za przedmiot 😄

oznacz moderatorów

membersofmayday1
#1 Nowicjusz#

membersofmayday1_0-1674576955863.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@membersofmayday1 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SWKdawid
#1 Nowicjusz#
  • Dostałem dzisiaj takiego SMS. Jak wchodzę w ten link to adres witryny to https://aliegroloktwo.wiewshop.top/ i mam tam podać swoje dane konta bankowego aby wypłacone zostały mi pieniądze od kupującego. Raczej nie jest to Allegro więc to jacyś naciągacze. 
    5A2D6F73-FB6E-4734-98DC-E2D615E62F47.jpeg

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak kupujący zapłaci to środki masz tu:https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-01-06&dateTo=2023-... to jest oszustwo więc uważaj.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Oszustwo, nigdy nie podawaj żadnych danych w linkach. Najlepiej ignorować linki dosyłane sms lub mailami.

Tylko linki na stronach https powinny być w miarę bezpieczne ale  100% pewności  też lepiej nie mieć i podchodzić do nich ostrożnie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SWKdawid dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś ostrożność, ponieważ nie jest to wiadomość od nas. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bellisima_art
#7 Wielbiciel#

Też właśnie otrzymałem SMSa. Wyświetlił się tak samo jak te przychodzące z Allegro.

Proszę o interwencję.

1000008802.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bellisima_art dziękuję za zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś czujność i nie kliknąłeś linku. 
Przekazałam zgłoszenie do odpowiedniego zespołu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bellisima_art
#7 Wielbiciel#

Link kliknąłem ale zorientowałem się, że to chyba nie allegro. Nie potwierdzalem żadnej płatności i oczywiście nie logowalem się do banku. Mam się czego obawiać?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bellisima_art nie, samo kliknięcie linku nie powinno stanowić zagrożenia, ale dla pewności przeskanuj proszę urządzenie programem antywirusowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

monster80
#7 Wielbiciel#

Dostałem SMS od Allegro Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://is.gd/EPEnvF .  Z tej samej bramki z której Allegro wysyła np kod Allegro pay 

 

oczywiście ewidentne oszustwo, pytanie gdzie to zgłosić ? 

89EE27FE-5833-4C69-B507-A8EA6BD3D25E.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@monster80 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś ostrożność, przekazuję zgłoszenie do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:33865928
#7 Wielbiciel#

BCB6BDF3-F67D-41F9-9AF2-D2725ACC9ACD.png

Hej dostałam podobna wiadomosc. W ostatniej chwili pomyslalam zeby sprawdzic 🙈

oznacz moderatorów