anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
461 ODPOWIEDZI 461

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:33865928 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś ostrożność i nie kliknęłaś linku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

gutek29
#1 Nowicjusz#

Uwaga !!! na takiego typu smsy z niby Allegro, który odrazu prowadzi do linku wskazanego przez nas banku by się zalogować. Po zalogowaniu się jest pewne i bardziej niż pewne, że konto wyczyszczą do zera. P.S. Taka sytuacja dzieje się jeżeli coś sprzedajemy w Allegro. Naprawdę uważajcie.

tak wyglada SMS 

Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: [edycja]

oznacz moderatorów

aliModa8
#7 Wielbiciel#

Mam wystawiony produkt do sprzedaży na allegro  , po jakimś czasie dostaje SMS informujący że ktoś kupił mój przedmiot, musze wejść w podany link i wpisać nazwę swojego banku. Czy to jest normalna procedura, nie dostałam e-maila, ani żadnej innej informacji? Proszę o poradę co robić 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie wchodź w takie linki i nic nie podawaj ,to próba wyłudzenia danych i dobranie się do Twojego konta . Allegro nie wysyła SMS-ów.

oznacz moderatorów

aliModa8
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo, tak myślałam. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aliModa8 nie jest to wiadomość od nas, jeśli coś sprzedaż otrzymasz od nas wiadomość e-mail, zamówienie będzie widoczne tutaj lub tutaj jeśli to Allegro Lokalnie, a wpłata od kupującego będzie widoczna w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

janek379
#2 Obserwator#

wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie, dostałem sms z allegro, że przedmiot został sprzedany, nie dostałem żadnej informacji w aplikacji, że przedmiot się sprzedał. w wiadomości od allegro po wejściu w link trzeba wybrac bank na który maja wpłacić pieniądze. czy tak to powinno sie odbywać

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@janek379 nie, to wyłudzenie danych bankowych, nie klikaj , nie podawaj nic, nie loguj się bo Ci wyczyszczą konto 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

janek379
#2 Obserwator#

widzę właśnie że link się różni, nic nie klikałem ponieważ od razu wydało mi się to podejrzane. Zdziwiło mnie tylko ze sms dostałem z numeru  allegro z którego wcześniej dostawałem kody weryfikacyjne

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@janek379 sprawdź czy nie masz wirusa w telefonie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:79313953
#7 Wielbiciel#

Dlaczego gdy sprzedałem produkt muszę mieć na koncie 1500 zł aby potwierdzić? A nie mogę potwierdzić nie mając niż lub mniejsza kwotę? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Co tutaj się dzieje...  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pomożecie? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:79313953  Niczego nie potwierdzaj,  ignoruj takie wiadomości bo to próba oszustwa,  usiłowanie wyłudzenia danych do konta bankowego.

Nick  pytającego podaj tutaj,  moderatorki go utemperują, albo przekaż wiadomość na adres phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79313953 nie widzę aby na koncie, z którego piszesz doszło do sprzedaży na Allegro Lokalnie. Po sprzedaży nie trzeba niczego potwierdzać i nie jest też konieczne posiadanie 1500 zł na koncie. Bardzo proszę nie klikaj w żadne linki i jeśli wiadomość o potwierdzeniu otrzymałeś w wiadomości e-mail to prześlij ją proszę za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:79313953
#7 Wielbiciel#

Niestety było już za późno gdyż kliknąłem i podałem numer konta i kartę ale na szczęście nie miałem dużych pieniędzy tam i nic nie zostało skradzione a konto i karta zostały zdezaktywowane i usunięte wszystkie inne urządzenia próbujące zalogować się na moje konto bankowe. I sprawę zgłosiłem do phising. 

oznacz moderatorów

Client:101997112
#7 Wielbiciel#
Wystawiłam przedmiot na Allegro dostałam wiadomość że został przedmiot sprzedany żebym odebrała pieniądze weszłam na link po czym został mi zhakowany telefon a później konto Co zrobić w takiej kwestii jest możliwość odzyskania pieniędzy?
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101997112 bardzo mi przykro, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Zmień proszę hasła, włącz dwustopniową weryfikację oraz przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym. W tej sytuacji powinnaś zgłosić sprawę na policję, na wniosek organów ścigania udostępnimy wszystkie informacje związane z tą sprawą. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Marcinkowal1990
#7 Wielbiciel#

Witam przedchwila dostałem na meila powiadomienie od Allegro żebym potwierdził sprzedaż gdy klikam potwierdź przechodzę na stronę z bankami gdzie mam wysłać swoj bank wpisać identyfikator użytkownika konta i hasło następnie potwierdzić to 6 cyfrowym pionem który dostaje SMS czy to jest normalne ? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów