anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 715 ODPOWIEDZI 9 715
LEW433
#21 Demiurg#

@Lhinneth Tak działają oszuści, kupujący nie potrzebuje maila żeby dokonać zakupu.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Lhinneth Cześć. Żaden kupujący nie potrzebuje Twojego dresu mejlowego, żeby dokończyć zakupy. To próba wyłudzenia danych. Zabezpieczymy to konto, dziękuję za zgłoszenie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
matix9012
#1 Nowicjusz#

Mam podobną sytuację, klient 106872831 prosi mnie o podanie numeru telefonu w celu finalizacji transakcji. Proszę o pomoc!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@matix9012 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zweryfikowaliśmy to i zabezpieczyliśmy to konto. Nieopłacone zamówienie zostanie automatycznie anulowane po 5 dniach, a oferta wznowiona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
wan_zen2
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam taką samą sytuację.

Screenshot_2024-01-27-12-05-35-41_077c29e6bda767dd0821629494554de6.jpg

Screenshot_2024-01-27-12-06-14-21_077c29e6bda767dd0821629494554de6.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wan_zen2 dziękuję za twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy konto osoby, która dokonała tego zakupu. Nieopłacone zamówienie zostanie anulowane, a oferta automatycznie wznowiona po 5 dniach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
-jack-
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo, od Kajetan (Client:80539833).

1.jpg

oznacz moderatorów
LiquidMeme
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo

Za chwilę przestanę korzystać z Allegro Lokalnie. Mam dość braku ochrony sprzedających, braku natychmiastowej! opcji rezygnacji ze strony sprzedającego z winy kupującego oraz plagi oszustów.

Wystawiłem "Mi Band 5 + 2 opaski".

1. Szymon (Client:85956165) kupił, ale się rozmyślił. Ponaglony wiadomością o dokończenie płatności napisał "Nie aktualne." I nic więcej. Szkoda słów.

Wystawiłem drugi raz, drugi raz zapłaciłem za promowanie! Nie będę czekał 5 dni przez nieodpowiedzialnego użytkownika.

2. Marek (cootchor) kupił, nie zapłacił i wysłał wiadomość abym podał mu adres mailowy.

Podsumowując. Nic nie sprzedałem. Zapłaciłem 2 razy za promocje ogłoszenia. Straciłem 2 darmowe wysyłki Smart.

Mam dość

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie2.PNG

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

wyłudzenie danych 

oznacz moderatorów
skusyy
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem na sprzedaż telefon, po paru minutach o dziwo ktoś kupił, wysłał na chacie prośbę o numer telefonu podałem, następnie dał zdjęcie że wpłata nastąpiła, przyszedł podejrzany SMS kliknąłem ale widziałem już co jest co pokazały się banki do wyboru.

1706355199840.png.jpg

1706355194929.png.jpg

Screenshot_20240127-123337.png

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skusyy dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto, nieopłacone zamówienie zostanie anulowane, a oferta automatycznie wznowiona po 5 dniach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Maniek5k
#7 Wielbiciel#

@la_nika @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
To u mnie podobna sytuacja:
Zrzut ekranu 2024-01-27 o 15.52.11.pngZrzut ekranu 2024-01-27 o 15.52.05.png

poza tym ze blokujecie konta, czy jest mozliwosc zeby po prostu wznowic taka aukcje wczesniej? Troche to bije w sprzedajacych jak jakies boty czy inni oszusci po prostu blokuja sprzedaz.. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maniek5k dziękuję za zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. Nie możemy sami wznowić tej oferty, stanie się to automatycznie po 5 dnich jeśli zamówienie nie zostanie opłacone. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Maniek5k
#7 Wielbiciel#

@la_nika czyli rozumiem, ze wciaz kupujacy teoretycznie moze je oplacic i raczej sam nie powinienem go drugi raz wystawiac? 
Sugestia (moze warto zaproponowac gdzies wyzej) - zmiana tego autowznawiania / anulowanie automatyczne ofert takich kupujacych, bo tak jak wspomnialem, z mojej strony to blokuje potencjalna sprzedaz na kolejne 5 dni 'czekania' az kupujacy oplaci rzekome zamowienie (w co watpie 😛 )

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maniek5k możesz je ponownie wystawić, tylko anuluj ponowne wystawienie tej pierwszej oferty, zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci e-maila zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.
    Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie w powiadomieniu. 
    Przeniesiemy Cię do zakładki Zakończone ogłoszenia. Tam wyłącz wznawianie przy wybranym ogłoszeniu.
  1. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
gilban
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziś ktoś kupił ode mnie kartę graficzną na Allegro-Lokalnie i to samo: trafiłem na oszusta.

 5aad7b91466ba2c87cb9370f7ece.jpg5cacc6734964af9fc03e21351476.jpg

Client:38178938 (Damian Gawluk) 

Oferta: 9041e559-62e7-4623-a62b-b9ddd510f390

Zapłaciłem też za promowanie ogłoszenia, czy te pieniądze zostaną zwrócone? Nie moja wina że trafiłem na oszusta, który chciał ukraść mi moje dane logowania do banku. Skończyło się że tylko podałem adres e-mail.

oznacz moderatorów
Trunk1987
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wystawiłeś i niczego nie musisz podawać ani potwierdzać żadnej płatności, tak działają oszuści.

oznacz moderatorów
Trunk1987
#7 Wielbiciel#

God **piiip** it ... Jakas rada co teraz mogę zrobić ?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A coś podal telefon czy maila czy oba?

oznacz moderatorów