anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 715 ODPOWIEDZI 9 715
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@melez dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
gp800
#1 Nowicjusz#

Witam, wystawiłem na sprzedaż radar acc bmw na allegro lokalnie, następnie dostałem prośbę korzystał z waszego komunikatora!!!, od Client:88534905 o e-maila , którego niestety podałem, następnie na tego e-maile dostałem informacje, że sprzedałem acc i aby otrzymać pieniądze, musze wybrać bank z różnych sugerowanych i zalogować się co niestety zrobiłem, podałem login hasło ( dawno nie sprzedawałem na allegro...może się coś zmieniło ?) i proszono mnie o czekanie do 5mniut był zegar który to odliczał. Co ciekawe oferta dalej była aktualna, dało mi to do myślenia wiec wybrałem bank, w którym nie miałem środków, więc trudno mi powiedzieć czy się logowali , pracownik banku zablokował wszystko. strona allegra nie allegro... była podana również godność i adres proszono też o nr karty, czego nie zrobiłem.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@gp800 w związku z tym, że dobrowolnie podałeś login i hasło do swojego konta nieuprawnionej osobie proponuję jak najszybciej zgłosić się do banku i zablokować to konto. Samo konto Client:88534905, od którego dostałeś prośbę o podanie adresu mailowego jest już u nas zablokowane. 

Na przyszłość, jeśli wystawiłeś przedmiot na sprzedaż, kupujący może opłacić zakup za pośrednictwem naszej strony. Nigdy nie wymagamy podawania numerów karty, loginów czy też haseł do kont. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Wystawiłam buty robocze na sprzedaż. Napisał do mnie kupujący. Niestety podałam mu mojego maila. Czy allegro chroni nas jakoś przed wyłudzeniem, czy ten kupujący jest prawdziwy? Czy Allegro wysyła maile na pocztę, którą muszę zaakceptować i wejść dalej żeby zakończyć sprzedaż?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie podawaj, niczego nie musisz, wyłudzenia Allegro nie chroni. Stracisz kasę to w niczym Ci Allegro nie pomoże, kupujący kupuje i płaci i nie potrzebuje maili.

oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Niestety podałam już maila swojego ale nic nie zatwierdziłam. Takiego maila dostałam.

Screenshot_20230814_210118_Poczta.jpg

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Modi-M1  Allegro może pomóc w ten sposób że zablokuje konto tego oszusta jeśli podasz jego nick, nawet tutaj.

Ale tak w ogóle to musisz uważać sam, nie klikać żadnych linków które podsyłają chyba tylko oszuści. No może czasem koledzy ale to inna para kaloszy.

oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Teraz już będę wiedzieć, żeby nawet maila nie podawać, niestety za późno ale nic nie zatwierdziłam. Chyba dałam się podejść jak dziecko. Takiego maila dostałam od Allegro chyba sama już zgłupiałam. 

Screenshot_20230814_210118_Poczta.jpg

Screenshot_20230814_210118_Poczta.jpg

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wilk często chodzi w owczej skórze dlatego łatwo ulec pokusie . Dobrze że Ci lampka jeszcze całkiem nie zgasła i nie zatwierdziłaś . Na wszelki wypadek warto zmienić hasło do banku.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  "Wilk często chodzi w owczej skórze "

No tak a w jakiej skórze chodzi tutejsze  Lwiątko ..?  🦁

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@br. Czasem dużo ryczy ale mleka bywa z tego mało.

oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230814_210803_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230814_202853_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
Modi-M1
#8 Zapaleniec#

Taką wiadomość dostawałam od kupującego i dostałam maila od zespołu allegro, żebym zatwierdziła sprzedaż

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprawdźcie, obrazków nie widzimy: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Modi-M1 to nie jest wiadomość od nas, proszę nie klikaj w żaden link w przesłanej wiadomości. 
Czy możesz przesłać otrzymany e-mail za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl
Aby sprzedać przedmiot na Allegro nie musisz zatwierdzać płatności ani podawać adresu e-mail, konto osoby, która napisało do Ciebie tę prośbę jest już zabezpieczone. 
Samo podanie e-maila jeszcze nie wiąże się z konsekwencjami, ale nie klikaj proszę w linki w wiadomości e-mail, a także nigdy nie podawaj wrażliwych danych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
krzywy1111
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

  • Witam dzisiaj po wystawieniu przedmiotu na allegro lokalnie dostałem wiadomość sms.

Screenshot_20230815_131155_Messages.jpg

Na koncie w aplikacji nie mam żadnego powiadomienia o sprzedaży.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@krzywy1111 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś ostrożność, nie jest to wiadomość od nas, nie klikaj proszę w przesłany w wiadomości link. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
krzywy1111
#7 Wielbiciel#

Cześć, dzisiaj kolejna wiadomość. Tym razem zindeksowało ją razem z innymi prawdziwymi wiadomościami od Was...

 

Screenshot_20230817_151252_Messages.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzywy1111 Dziękuję bardzo, zgłosiłam widoczny link do zablokowania

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów