anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zakończyć licytację przed czasem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kerut83
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Wystawiłem kilkanaście przedmiotów - po raz pierwszy jako licytacje. Niestety okazało się, że jeden z przedmiotów jest uszkodzony i jestem zmuszony go wycofać, a ktoś już go zalicytował. Czy w związku z tym mogę zakończyć licytację bez sprzedaży? Jeśli tak to jak? Dodam, że licytacja jest na allegro lokalnie (nie wiem czy to już standard, tak mnie przekierowało przy wystawianiu).

Kiedy na stonie przedmiotu klikam na 'zarządzaj ogłoszenim' jedyna opcja to zakończenie licytacji okraszona taką informacją: 'Jeśli zakończysz publikację licytacji, przestanie być ona widoczna dla kupujących oraz nie będzie można w niej złożyć propozycji zakupu.' Czy w ten sposób zakończę licytację odwołując jednocześnie oferty kupna, a przedmiot 'wróci' do mnie nie sprzedany?

Serdecznie dziękuję z góry za wszelką pomoc.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Vryko
#18 Luminarz#

Na szczęście to jeszcze nieobowiązkowe; można wystawiać i na normalnym Allegro - trzeba dokładnie się wczytać podczas wystawiania i na samym dole masz dopisek, że możesz skorzystać ze starego formularza. Ale faktycznie wygląda to tak, jakby nie było wyboru...zapewne całkiem celowy zabieg. Ogólnie AL to jakiś niedopracowany twór, na którym nie będę wystawiał, póki mam wybór. Niestety, w kwestii zasadniczego pytania nie potrafię Ci pomóc. Może ktoś z modów się wypowie - @_HolaOla_  @nat_not  @cloudcloud  @msniezek 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Na Lokalnie nie ma możliwości zakończenia licytacji z odwołaniem ofert. Jeżeli Sprzedawca zakończy licytację przed czasem, to automatycznie wygrywa najwyższa oferta.
Jedyne rozwiązanie, które widzę w tej sytuacji, to:
Sprzedawca kończy licytację i kontaktuje się z Klientem, żeby wytłumaczyć mu sytuację . Jeżeli Klient nie zapłaci za przedmiot, to opłata nie zostanie naliczona 🙂

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
kerut83
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie skontaktowałem się z infolinią allegro i dokładnie tego samego się dowiedziałem - obie odpowiedzi jak najbardziej pomocne. Da się wystawić na zwykłym allegro licytację, ale trzeba mieć do tego bystre oko, tak jak napisał Vryko (dzięki!) oraz nie ma opcji odwołania licytacji - jedynie taka droga jak opisałaśwchodzi w grę, również dziękuję za pomoc! Uważam, że to trochę bzdura, ale tak będę musiał zrobić...

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dziękuję za sugestie, cieszę się, że moja rada była pomocna 🙂  Cały czas udoskonalamy Allegro Lokalnie i mam nadzieję, że juz niebawem poziom twojej satysfakcji będzie na poziomie 100% 🤗

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

A my mamy cichą nadzieję, że zrezygnujecie z tego dziwnego tworu. Ewentualnie że zrezygnujecie z przymusowego przeflancowania ludzi tamże. Bo jakem Vryko - jak się okaże, że jednak będzie to przymus, to se pójdę w inne miejsce na A. 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Vryko, Vryko, Vryko...😿

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@cloudcloud @Vryko Klaudia - prawdę goda ...  Allegro Fatalnie, znaczy się Lokalnie.. do niczego jest w takiej formie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud Serio piszę. Dla mnie to coś jest nie do przyjęcia. Już O.. jest o niebo lepszy. Albo handel na FB. A jak wejdzie konkurencja...co zapowiadają od kilku lat 😛 to..no. Będzie się działo, jak mniemam. Fakt, że All jest potężną firmą na naszym rynku, ale chyba ta druga ma ciut większe możliwości logistyczne, finansowe. Że o zasięgach nie wspomnę. I teraz - jeśli nie słuchacie tego, co ludzie wam mówią - w dobrze pojętym interesie i naszym i Waszym - to któregoś dnia może się okazać, że All nie ma już dominującej pozycji. I wtedy będzie problem. Serio - z punktu widzenia drobnego sprzedawcy - AL to porażka. Tego czegoś All powinno się wstydzić, szczególnie, że jest gigantem o ustalonej renomie. Jak to mawiał mój ś.p. ojciec - z gie bata nie ukręcisz. Z tego czegoś bata tez nie będzie. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
docentBiernacki
#8 Zapaleniec#

Nic dodać, nic ująć... Dobrze powiedziane! AL to BADZIEW!

oznacz moderatorów