anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nabywca chce, żebym wysłał towar za pobraniem, ale aukcja nie przewidywała takiej możliwości.

MAMY ROZWIĄZANIE!
wa6924
#8 Zapaleniec#

Witam. Wystawiłem na Allegro Lokalnie telefon na aukcji. Opcje odbioru były następujące: zapłata z góry /Inpost Allegro, firma kurierska, list polecony/ albo odbiór osobisty /też z wcześniejszą zapłatą z góry/. Opcja wysyłki za pobraniem nie była w ogóle wymieniona.

Nabywca, który wygrał aukcję, zapytał zaraz po zakończeniu, czy mogę mu wysłać telefon za pobraniem. Zasadniczo nie mam nic przeciwko temu i zamierzam się zgodzić, ale jak to przeprowadzić, żeby nie naruszyć zasad Allegro /mam na myśli prowizję od sprzedaży/.

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Mogą być problemy z takim rozwiązaniem sprawy, może np. nie odebrać przesyłki a przecież ty za nią płacisz gdy wysyłasz za pobraniem.

Ja bym nie ryzykował, kasa za towar na konto i dopiero wysyłka.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Duże ryzyko, przemyśl to jeszcze raz.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@wa6924 Dokładnie, zgadzam się z @Skill_Player .Formy dostawy kupujący miał widoczne przed zakupem i licytując czy to kupując w opcji "kup teraz" na to przystał.Niech zatem dokona wpłaty poprzez Allegro i nie kombinuje.Nie wysyłaj za pobraniem, bo tylko narazisz się na dodatkowe koszty.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@wa6924 Za pobranie bym nie ryzykował . Jak nie odbierze zapłacisz za zwrot i będziesz mieć problem z odzyskaniem prowizji. Najlepsza zasada najpierw kasa ,później towar. Pamiętaj że alleghro chroni tylko klienta ,sprzedawca musi wszystko robić sam.

oznacz moderatorów
wa6924
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za rady,  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  . Skorzystałem.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@wa6924 a ja bym wysłał. Prowizji byś nie zapłacił bo kupujący nie zapłacił i zakup by się anulował po 5 dniach tylko byś musiał pilnować wznowionej aukcji aby zamknąć odnowioną.

oznacz moderatorów