anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany klient

celkam2007
#9 Pomysłodawca#

Uwaga na Client:104082740.

Podejrzany podmiot. Pieniędzy na PAYU nie otrzymałem. Zakup odbył się w niecałą godzinę po zamieszczeniu na allegro o godzinie 00:01.

Zakup na 

Ander Jrco

ul. Grunwaldzka 182, 60-162 Miami

tel. 722 706 898

email. andernwix956@outlook.com

oznacz moderatorów
406 ODPOWIEDZI 406

kfszamotuly1
#7 Wielbiciel#

Dziś w nocy osoba o dokładnie takich samych danych kupiła ode mnie Xboxa za 1600 zł, ustawiłem odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze. Nie przyszłi mi do głowy, że ktoś chce mnie w ten sposób naciąć, że nie odzywa się a ja muszę płacić prowizję - albo upominać się o zwrot. Dodatkowo dostałem maila ze znanego już na forum allegro maila "davidkassner95@gmail.com" (czy jakoś tak), oczywiście chce wysyłki do UK. Ciekawe, że numer telefonu po wpisaniu w google pokazuje, że taki ma sklep komputerowy, ale nie dzwoniłem, jest niedziela.  W takim razie rozumiem, że mogę uzyskać zwrot opłaty prawie 80 zł? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kfszamotuly1 Sprawdziłam tę sytuację i konto, o którym piszesz, również jest już zablokowane. W sprawie opłaty napisz do nas przez formularz, który podlinkowałam wyżej, czyli  https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

oznacz moderatorów

palmerson
#7 Wielbiciel#

Niestety to co pani pisze mija się z prawdą, wczoraj próbowano mnie oszukać z tego konta po zakupie telefonu. Teraz muszę walczyć o zwrot prowizji a widzę że problem był zgłaszany juz daaaawno temu...

oto email od niego...

lil1.png


oznacz moderatorów

felice_zn
#2 Obserwator#

U mnie ta sama sytuacja, dziś o 4.51 zakup z odbiorem osobistym z płatnością przy odbiorze.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Klient: 115852575

Lynn Lynn

666 666 765

walterlisa521@gmail.com

Dostałam tego samego meila z wysyłką do Włoch.

Co można zrobić aby anulować opłatę prowizyjną?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@felice_zn Dzięki za zgłoszenie. Konto zablokowane. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Gooral84
#3 Debiutant#

To konto nadal nie zostało zablokowane bo dzisiaj ten jegomość kupił ode mnie na Lokalnie z opcja odbioru i zapłaty osobiście aparat za kilka tysięcy złotych. I tez musze walczyć o zwrot prowizji która jest dosyć duża. Ponadto ten oszust napisał do mnie maila poza allegro w sprawie wysyłki do Włoch i chciał wyłudzić dane osobiste i numer konta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Gooral84 konto osoby, która u Ciebie dokonała transakcji - Client:118340272 jest już również zablokowane (jest to inne konto, niż w poprzednim zgłoszeniu) otrzymałeś też korektę za naliczone opłaty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

To samo u mnie. Dlaczego Allegro nie blokuje z automatu kont z numerami tel i danymi które były wczesniej wykorzystane przy próbie przekrętu?

Screenshot_20230923_100552_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@giacomelli_2007 dziękuję za twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 
Otrzymałeś też już korektę za opłatę za obsługę tej transakcji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

Dzięki za szybką reakcję, ale czy nie da rady wprowadzić jakiś algorytm blokujący z klucza nowe konta blokujące numery tel lub mail wykorzystywane wcześniej do prób wyłudzeń?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@giacomelli_2007, aby zarejestrować konto na Allegro potrzebny jest adres e-mail, który nie był używany, nie weryfikujemy innych danych podczas samej rejestracji konta. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

No to chyba szkoda że nie weryfikujecie innych danych przy rejestracjì. Ten sam numer telefonu pojawia się cały czas w wielu próbach wyłùdzeń

oznacz moderatorów

orbit77777
#7 Wielbiciel#

To konto nie jest zablokowane. Ostrzegam Wszystkich. Dzisiaj sam odczułem waszą nieudolność.

oznacz moderatorów

Podgajska
#8 Zapaleniec#

Oszuści na allegro lokalnie dokonują fikcyjnego zakupu z opcją odbioru osobistego żeby uzyskać dane osoby sprzedającej takie jak:

Imię i Nazwisko

Nr telefonu

Adres email

po czym na meila wysyłają wiadomości o treści "Witam, wybieram odbiór w Twojej lokalizacji i nie bedziemy mogli odebrac w Twojej lokalizacji i chcialbym, abys wysylka do Wielka Brytania z Priorytet FedEx to 200zl." Lub "Cena jest dobra z .... zl i wymagana jest wysylka do Wielkiej Brytanii z Priorytet FedEx i koszt wysylki do 200zl."

Za taki pseudo zakup allego nalicza prowizje od sprzedaży , żeby ją anulować trzeba zgłosić oszusta do obsługi allegro.

Ogłoszenie nie zostanie automatycznie przywrócone , trzeba dodać je ponownie.

Oszust przy fikcyjnym zakupie podaje dane:kate will

tel: 666 766 746 adres email za każdym razem jest inny. 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:67549208
#7 Wielbiciel#

Tak i zostało zgłoszone do Allegro, ale dostałam od nich wiadomość, że jeżeli taki użytkownik zrezygnuje z zakupu to wg nich prowizja jest naliczana prawidłowo i należy ją opłacić. Nie rozumiem czemu Allegro pozwala na takie sytuacje. Rozumiem że pobieranie prowizji powinno się wiązać chociaż z zapewnieniem minimum bezpieczeństwa. 

IMG_2169.jpeg

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:67549208 Opłata za sprzedaż została już anulowana. 🙂 

oznacz moderatorów

Mortless
#7 Wielbiciel#

Kupujący nielegalnie i bez wiedzy używa numeru telefonu serwisu komputerowego.

Zakup nastąpił w środku nocy z opcją zapłaty przy odbiorze. Potem zero kontaktu czy odpowiedzi. Podaje dane:

Dane odbiorcy

Lynn Andrew

tel: 666 666 765

e-mail: lisamctagart@outlook.com

Uwagi do dostawy

Brak.

Kupujący

Client:112711772

e-mail: lisamctagart@outlook.com

 

W jaki sposób zgłosić oraz odzyskać naliczoną prowizję?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mortless Cześć, konto zostało już zablokowane. Dzięki za sygnał. W sprawie naliczonej opłaty napisz do nas tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

oznacz moderatorów

Mortless
#7 Wielbiciel#

Ok. Dziękuję! 

oznacz moderatorów

wyprzedaje
#7 Wielbiciel#

Cześć, parę godzin temu ta sama sytuacja:

 

Lynn Lill

tel: 666 666 765

e-mail: lillnolan9@gmail.com

Client:112880515

oznacz moderatorów