anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany klient

celkam2007
#9 Pomysłodawca#

Uwaga na Client:104082740.

Podejrzany podmiot. Pieniędzy na PAYU nie otrzymałem. Zakup odbył się w niecałą godzinę po zamieszczeniu na allegro o godzinie 00:01.

Zakup na 

Ander Jrco

ul. Grunwaldzka 182, 60-162 Miami

tel. 722 706 898

email. andernwix956@outlook.com

oznacz moderatorów
346 ODPOWIEDZI 346

kfszamotuly1
#7 Wielbiciel#

Dziś w nocy osoba o dokładnie takich samych danych kupiła ode mnie Xboxa za 1600 zł, ustawiłem odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze. Nie przyszłi mi do głowy, że ktoś chce mnie w ten sposób naciąć, że nie odzywa się a ja muszę płacić prowizję - albo upominać się o zwrot. Dodatkowo dostałem maila ze znanego już na forum allegro maila "davidkassner95@gmail.com" (czy jakoś tak), oczywiście chce wysyłki do UK. Ciekawe, że numer telefonu po wpisaniu w google pokazuje, że taki ma sklep komputerowy, ale nie dzwoniłem, jest niedziela.  W takim razie rozumiem, że mogę uzyskać zwrot opłaty prawie 80 zł? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kfszamotuly1 Sprawdziłam tę sytuację i konto, o którym piszesz, również jest już zablokowane. W sprawie opłaty napisz do nas przez formularz, który podlinkowałam wyżej, czyli  https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

palmerson
#7 Wielbiciel#

Niestety to co pani pisze mija się z prawdą, wczoraj próbowano mnie oszukać z tego konta po zakupie telefonu. Teraz muszę walczyć o zwrot prowizji a widzę że problem był zgłaszany juz daaaawno temu...

oto email od niego...

lil1.png


oznacz moderatorów

felice_zn
#2 Obserwator#

U mnie ta sama sytuacja, dziś o 4.51 zakup z odbiorem osobistym z płatnością przy odbiorze.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Klient: 115852575

Lynn Lynn

666 666 765

walterlisa521@gmail.com

Dostałam tego samego meila z wysyłką do Włoch.

Co można zrobić aby anulować opłatę prowizyjną?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@felice_zn Dzięki za zgłoszenie. Konto zablokowane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Gooral84
#3 Debiutant#

To konto nadal nie zostało zablokowane bo dzisiaj ten jegomość kupił ode mnie na Lokalnie z opcja odbioru i zapłaty osobiście aparat za kilka tysięcy złotych. I tez musze walczyć o zwrot prowizji która jest dosyć duża. Ponadto ten oszust napisał do mnie maila poza allegro w sprawie wysyłki do Włoch i chciał wyłudzić dane osobiste i numer konta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Gooral84 konto osoby, która u Ciebie dokonała transakcji - Client:118340272 jest już również zablokowane (jest to inne konto, niż w poprzednim zgłoszeniu) otrzymałeś też korektę za naliczone opłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

To samo u mnie. Dlaczego Allegro nie blokuje z automatu kont z numerami tel i danymi które były wczesniej wykorzystane przy próbie przekrętu?

Screenshot_20230923_100552_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@giacomelli_2007 dziękuję za twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 
Otrzymałeś też już korektę za opłatę za obsługę tej transakcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

Dzięki za szybką reakcję, ale czy nie da rady wprowadzić jakiś algorytm blokujący z klucza nowe konta blokujące numery tel lub mail wykorzystywane wcześniej do prób wyłudzeń?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@giacomelli_2007, aby zarejestrować konto na Allegro potrzebny jest adres e-mail, który nie był używany, nie weryfikujemy innych danych podczas samej rejestracji konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

giacomelli_2007
#8 Zapaleniec#

No to chyba szkoda że nie weryfikujecie innych danych przy rejestracjì. Ten sam numer telefonu pojawia się cały czas w wielu próbach wyłùdzeń

oznacz moderatorów

orbit77777
#7 Wielbiciel#

To konto nie jest zablokowane. Ostrzegam Wszystkich. Dzisiaj sam odczułem waszą nieudolność.

oznacz moderatorów

Podgajska
#8 Zapaleniec#

Oszuści na allegro lokalnie dokonują fikcyjnego zakupu z opcją odbioru osobistego żeby uzyskać dane osoby sprzedającej takie jak:

Imię i Nazwisko

Nr telefonu

Adres email

po czym na meila wysyłają wiadomości o treści "Witam, wybieram odbiór w Twojej lokalizacji i nie bedziemy mogli odebrac w Twojej lokalizacji i chcialbym, abys wysylka do Wielka Brytania z Priorytet FedEx to 200zl." Lub "Cena jest dobra z .... zl i wymagana jest wysylka do Wielkiej Brytanii z Priorytet FedEx i koszt wysylki do 200zl."

Za taki pseudo zakup allego nalicza prowizje od sprzedaży , żeby ją anulować trzeba zgłosić oszusta do obsługi allegro.

Ogłoszenie nie zostanie automatycznie przywrócone , trzeba dodać je ponownie.

Oszust przy fikcyjnym zakupie podaje dane:kate will

tel: 666 766 746 adres email za każdym razem jest inny. 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:67549208
#7 Wielbiciel#

Tak i zostało zgłoszone do Allegro, ale dostałam od nich wiadomość, że jeżeli taki użytkownik zrezygnuje z zakupu to wg nich prowizja jest naliczana prawidłowo i należy ją opłacić. Nie rozumiem czemu Allegro pozwala na takie sytuacje. Rozumiem że pobieranie prowizji powinno się wiązać chociaż z zapewnieniem minimum bezpieczeństwa. 

IMG_2169.jpeg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:67549208 Opłata za sprzedaż została już anulowana. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Mortless
#7 Wielbiciel#

Kupujący nielegalnie i bez wiedzy używa numeru telefonu serwisu komputerowego.

Zakup nastąpił w środku nocy z opcją zapłaty przy odbiorze. Potem zero kontaktu czy odpowiedzi. Podaje dane:

Dane odbiorcy

Lynn Andrew

tel: 666 666 765

e-mail: lisamctagart@outlook.com

Uwagi do dostawy

Brak.

Kupujący

Client:112711772

e-mail: lisamctagart@outlook.com

 

W jaki sposób zgłosić oraz odzyskać naliczoną prowizję?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mortless Cześć, konto zostało już zablokowane. Dzięki za sygnał. W sprawie naliczonej opłaty napisz do nas tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Mortless
#7 Wielbiciel#

Ok. Dziękuję! 

oznacz moderatorów

wyprzedaje
#7 Wielbiciel#

Cześć, parę godzin temu ta sama sytuacja:

 

Lynn Lill

tel: 666 666 765

e-mail: lillnolan9@gmail.com

Client:112880515

oznacz moderatorów