anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poważny problem z aktywacją PayU. Przekierowanie na stronę phishingową

MAMY ROZWIĄZANIE!
SlashHammer-X
#8 Zapaleniec#

Aby aktywować PayU, serwis Allegro przekierowuje na stronę, która kradnie dane kart bankowych.

Próbowałem to zrobić z dwóch różnych komputerów, różnych przeglądarek i smartfonu. Zawsze otwiera się niezabezpieczone połączenie z secure.payu.com. W ten sposób kradną dane kart bankowych i hasła.

Wsparcie techniczne milczy.

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X Nie mają kasy na lepsze zabezpieczenia skoro tak jest.

oznacz moderatorów
SlashHammer-X
#8 Zapaleniec#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy mogę wysłać zakupiony towar do kupującego? Czy mogę dostać pieniądze ze sprzedaży?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X jak masz na allegro finanse to możesz śmiało wysłać są Twoje, pozostanie aktywować payu i wypłacić, może za ostro ustawiłeś antywirusa ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SlashHammer-X tak, pieniądze na pewno są na Twoim saldzie PayU, więc możesz wysyłać towar do kupującego. Skonsultowałam Twój problem z działem bezpieczeństwa i adres strony wygląda prawidłowo i nie wzbudza podejrzeń. Najprawdopodobniej jest to problem techniczny, że nie widzisz opcji przekazu tradycyjnego i wydrukowania, o którym pisała nasza Doradczyni w wiadomości e-mailowej. Twoja sprawa jest obecnie konsultowana i jeśli nie uda się znaleźć przyczyny, przekażemy ją do działu technicznego. Poczekaj proszę na naszą odpowiedź w korespondencji e-mailowej, na pewno ją otrzymasz!    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X Przekierowanie następuje pod adres https://secure.payu.com/pl/standard/user/login który, jak widać, jest już szyfrowany protokołem HTTPS.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
SlashHammer-X
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X Nie widzę załączonych obrazków, musi je klepnąć któraś z moderatorek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X OK, obrazki są już widoczne.

To ciekawe, bo u mnie na Firefoksie (89.0.2, domyślny profil, brak rozszerzeń) wygląda to tak, jak poniżej.

Na pewno na kompie/lapku masz ustawioną właściwą datę/godzinę, a w routerze nie masz podmienionych DNS-ów (certyfikaty z reguły są ważne góra kilkanaście miesięcy, żaden urząd certyfikacji nie wystawi certyfikatów ważnych niemalże 30 lat)?

Były tu już podobne wątki:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-z-kupnem-na-allegro-przez-payu/td...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/problem-z-certyfikatem-payu/td-p/114101 (tu przyczyną były właśnie podmienione adresy DNS w routerze)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
SlashHammer-X
#8 Zapaleniec#

@Knowhere 

Problem rozwiązany. Jak Pan mówił, był problem z DNS. Adres IP był mapowany z Ługańska (Ukraina). Przełączyłem się z domowego routera WiFi na mobilny Internet, wyczyściłem pamięć podręczną DNS, A IP natychmiast się zmieniło. Otworzyła się właściwa strona z bezpiecznym połączeniem. Już dokonałem przelewu. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

tracert.jpg

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SlashHammer-X Nie ma za co, również pozdrawiam:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.pngBez tytuługgg.pngmkl.png

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Router przeskanowany, pamięci wyczyszczone, coraz częściej mi się to zdarza

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ms3007 sprawdź proszę rozwiązanie zaproponowane przez @Knowhere. Mam nadzieję, że również dla Ciebie okaże się pomocne. Jeżeli nie, daj proszę znać!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Rano wróciłem z pracy i chciałem dokończyć zakupy i dalej to samo ale przełączyłem na Routera z tel i poszło bez problemu. Mój adres IP przy internecie od mojego dostawcy wygląda OK, zrobiłem to czyszczenie DNS, muszę coś kupić i sprawdzić. Ostatnio jak miałem taki problem, wyłączyłem na chwilę Routera i później poszło, może zbieg okoliczności. Następnym razem jak mi się tak zrobi to odłączę Routera i podłączę Laptopa bezpośrednio po LAN

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ms3007 Czyszczenie cache'u DNS w systemie operacyjnym to nie jest to samo, co adresy DNS ustawione w routerze.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Zalogowałem się do Routera, na początku Avast coś znalazł. Bez tytułu.pnghhj.pngmmm,,,.png

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj wyjąłem z szafy drugiego laptopa i na tamtym nie ma problemu więc coś z tutaj mi syfi

oznacz moderatorów
ms3007
#8 Zapaleniec#

Na tą chwilę poradziłem sobie tak, że zainstalowanego mam Kaspersky VPN, wersję bezpłatną 200MB/dzień i jak robię płatności przez allegro włączam sobie połączenie przez ten program i nie ma problemu, połączenie przez Niemcy jak wyłączę zaraz błąd. Nie jestem tak biegły żeby sprawdzić czy to mój dostawca czy coś jednak w laptopie mi siedzi ale nic mu nie wykrywa. Router czysty

oznacz moderatorów