anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

boty, przekręt Nigeryjski

Idź do rozwiązania
absol
#7 Wielbiciel#

dzień dobry

Temat powraca jak bumerang - próby wyłudzenia sprzętu.

user:

Client:93989081 ale email wciąż ten sam: adamsjamie50007@yahoo.com, czy nie można blokować po adresie e-mail?

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: boty, przekręt Nigeryjski

Idź do rozwiązania
_HolaOla_
Moderator
Moderator

@absol To nie jest rozwiązanie, bo takie konta najczęściej rejestrowane są na inne adresy mailowe, ale dziękuję za zgłoszenie. Już działamy w tym temacie. 

Ola
   Moderator

Odp.: boty, przekręt Nigeryjski

Idź do rozwiązania
absol
#7 Wielbiciel#

ale ten konkretny adres powtarza się w wielu zgłoszeniach, rozwiązaniem choć idącym trochę po bandzie, jest blokowanie po IP.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Uwaga oszuści

Idź do rozwiązania
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

To tak jak Ja jakas menda znowu do Mnie napisała 

Odpowiedz
Ładowanie...

Uwaga na oszustów

Idź do rozwiązania
sklep_violin
#8 Zapaleniec#

Ciekawe jak długo Allegro będzie to tolerować. Skala problemu jest jak widać jest duża a w moim przypadku jest tak że o każdy produkt mam takie zapytania. czyli 100%

Odpowiedz
Ładowanie...

Uwaga! Podejrzane wiadomości

Idź do rozwiązania
papix3
#2 Obserwator#

Kolejny przypadek:

Client:89247940

Hi, I'm interested in your instrumenty-amx. Is this still available? If so, email me here katherinemontes031@gmail.com with your personal email? Cheers.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
annseb
#8 Zapaleniec#

Ja miałem inny problem. W moim imieniu ktoś do dwóch osób rozesłał wiadomości z różnymi linkami. Zgłosiłem do allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
gdolebski
#7 Wielbiciel#

Client:90924388

czy nadal masz swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) z pozdrowieniami

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Adamke72
#8 Zapaleniec#

Uwaga na wiadomości od firmy Sanrong. Mail profesjonalnie zrobiony, ale pieniędzy się już nie zobaczy.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
29domek
#7 Wielbiciel#

Też otrzymałem wiadomość: Witaj, czy nadal masz swoje przedmioty dostępne do sprzedaży? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) z pozdrowieniami

2 dni po wystawieniu audio

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Uwaga! Podejrzane wiadomości

Idź do rozwiązania
ola66631
#7 Wielbiciel#

Witam ja ciągle dostaje takie wiadomości

Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

• proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

23 Wrz. 2020, 22:15

Sprzedawaj bezpiecznie!

Dowiedz się więcej

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

30 Wrz. 2020, 07:33

L

Client:91248164KUPUJĄCY

Sprzedawaj bezpiecznie!

Dowiedz się więcej

dzisiaj, 03:38

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
nadiax11
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy to też próba oszustwa? Wygląda całkiem normalne?

Bonjour , je suis intéressé par votre SONY TC 570 . Je réside dans le sud de la FRANCE , pouvez - vous expédier , avec frais à ma charge ? Je peux effectuer le règlement total par virement bancaire . Vous m'indiquez votre IBNA / BIC , et le montant total à payer . Jean - François RASIGNI 11 Rue Bel Air B P 141 34200 SETE FRANCE jf.rasigni@wanadoo.fr Phone = + 33 0609073850

12 Paź. 2020, 06:10

Hello , des nouvelles , une réponse ???

wczoraj, 19:19

Je suis désolé pour le manque de réponse Désolé pour mon français. J'écris avec l'aide du traducteur google

wczoraj, 20:52

Veuillez considérer votre achat. Parce que l'expédition coûte très cher. coût en monnaie polonaise = 150 PLN

wczoraj, 20:58

1 euro est la conversion 4,50 PLN 150 pln /4,50= 33 euro

wczoraj, 21:11

Réfléchissez s'il vous plaît si c'est rentable pour vous. Je vous salue sincèrement, Tomasz / Pologne

wczoraj, 21:22

Bonsoir , vous me demandez de réfléchir ... Alors S V P , proposez moi un bon prix SONY TC 570 avec frais d'expédition compris , pour que nous puisssions trouver un accord pour achat . Merci par avance . Salutations . Jean - François RASIGNI

dzisiaj, 00:22

Podjąłem próbę dialogu ale nie jestem pewien
Client:75226991

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Knowhere
#21 Demiurg#

@nadiax11 A jak Ci się wydaje?😏 Bo mi od razu przypomniał się ten wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kupno-auta-przez-obcokrajowca/td-p/96830 sprzed kilku dni.

Idź do rozwiązania
tswachta
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Także dostałem dwie podejrzenie wiadomości, jedna w języku polskim kilka dni temu, drugą dziś w języku angielski.

oszust 1.pngoszust 2.png

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
Kooboo
#7 Wielbiciel#

Założył nowy numer klienta, wciąż używa tego maila, teraz do mnie się odezwał.

Kooboo_0-1607956803497.png

Odpowiedz
Ładowanie...

Kolejny taki email

Idź do rozwiązania
Bartek90p
#1 Nowicjusz#

Sergio marcos 

Podaje email że jest zainteresowany.

Chce kupić towar po przelaniu pieniędzy.

Ściema totalna

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
vonNogay
#13 Ambasador#

@nadiax11 Nie wyglada to na oszustwo, tylko na kogoś rzeczywiście zainteresowanego zakupem. Chociaż oczywiście należy uważać i nie wysyłać towaru dopóki kasa nie znajdzie się na koncie.

Odpowiedz
Ładowanie...

Idź do rozwiązania
AndyWax
#2 Obserwator#

Ten adres i zapytanie to nie fałszywka.

Odpowiedz
Ładowanie...

UWAGA! Próba oszustwa

Idź do rozwiązania
Martinez
#7 Wielbiciel#

Witam. Podaję adres z jakiego została podjęta próba oszustwa orlosjoanna10@gmail.com.

Rozpoczęło się standardowo zainteresowanie ofertę i przekierowanie poza komunikator Allegro.

"Hello, is this headphone still available? If yes text me at my personal email (orlosjoanna10@gmail.com) or text me on Telegram Chat (+1 484-272-2991) for further conversation."

Oczywiście po skontaktowaniu wymiana maili bardzo szybko przechodzi na typ... "podaj mi swoje dane żebym mógł zaplanować odbiór moim kurierem" 

Korespondencja ustała natychmiast jak zażądałem przestrzegania zasad Allegro. czyli ..."Podaj mi adres za sprawdzę koszty wysyłki, podam tobie jak wykonasz przelew via Allego ja - wysyłam towar..." 

... i nastąpiła cisza zero kontaktu a tak mail przychodził praktycznie natychmiast.

Uważajcie na "takie okazje" to typowi uszaści w najlepszym razie wyłudza dane osobowe w najgorszym "powiozą na forsę" 

PILNUJCIE SWOICH TRANSAKCJI i nie decydujcie się na obchodzenie zabezpieczeń Allegro

Pozdrawiam

Marcin "Martinez" 

Odpowiedz
Ładowanie...

UWAGA! Próba oszustwa

Idź do rozwiązania
Client:97320082
#12 Orędownik#

Zgłaszaj do Allegro, zablokują konto.

Odpowiedz
Ładowanie...