anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@klifordd Dziękuję za czujność, to konto jest już u nas zablokowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Coldar
#8 Zapaleniec#

Client:95571954

 

Screenshot_2020-12-17-17-19-32.png

 juz drugi raz, ten sam email,

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Coldar To że scammer podał Ci w wiadomości tego samego mejla co poprzednio, nie znaczy od razu, że kolejne konto zarejestrował na ten sam adres mejlowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piotrmix2016
#9 Pomysłodawca#

Dzisiaj dostałem podobną wiadomość, na którą odpisałem, że jeśli jest zainteresowany, to niech kliknie kup teraz i oczywiście zakupu z jego strony nie było:) 

Jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem tego produktu... odpowiedz mi na e-mail: tomwill3948384858484933964@gmail.com i am interested in immediately purchase of this item... reply me to this my email: tomwill3948384858484933964@gmail.com

oznacz moderatorów
mrmundek
#8 Zapaleniec#

Tak, dostaję coraz częściej takie informacje z łamaną polszczyzną szczególnie tuż po udostępnieniu nowej oferty. 

 

oznacz moderatorów
bzib
#3 Debiutant#

Do mnie napisano tak:

czy nadal masz swoje przedmioty w sprzedaży? jeśli tak odpowiedz mi na mój osobisty e-mail: annavillanova1993@gmail.com

a potem przychodziły maile angielskojęzyczne...

Odpisałem po polsku, by kupił towar na aukcji, ale już się nie odezwał!

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bzib, było odpisać, by napisał na spolecznosc@allegro.pl 😄

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Mnóstwo osób. Norma.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ale nie podajemy loginów kupujących 🙂 @nat_not 😌

oznacz moderatorów
lysy198012
#8 Zapaleniec#

Stare jak świat, kapitan, ze statku lub inny "maj frend" który nie ma dostępu do neta, tylko dostęp do maila. Ciekawe jak zobaczył ofertę będąc na morzu i mając tylko dostęp do maila...

Oczywiście będąc na morzu jest prawdą, że niektóre jednostki mają tylko dostęp do maila np via Inmarsat.

Na wiadomość odpisujesz, żeby napisał do ciebie bezpośrednio maila na adres [edycja]  i masz problem z głowy.

oznacz moderatorów
sklep_violin
#9 Pomysłodawca#

Ja w tym miesiącu miałem już dwie takie próby wyłudzenie na tzw Pay Pal. 

Za pierwszym razem wydało się dziwne ale teraz to jest żałosne.

Klinet  Client:84545096 kontaktuje się  i skierowuje rozmowę poprzez maila lenajakub0101@gmail.com lub Client:86274541 również kontaktuje sie z maila cortniluke@gmail.com  

Wyłudzenie polega na tym że biedny nie ma innej możliwość zapłaty jak przez pay pal. Wysyła fałszywe potwierdzenie zapłaty powiększone o transport i prosi aby wysłać kurierem z danej strony przewoźnika (również fałszywej) na której płatność należy dokonać. "Przecież wysłałem Panu pieniądze za transport wraz  z zapłatą za towar. I szybko proszę żeby jeszcze dzisiaj pan zrobił zamówienie wysyłki". Haha

Wszystko jest tłumaczone przez translator I rozmowa jest  łamaną polszczyzną. 

ZASADA JEST JEDNA:  NIC NIE WYSYŁAJ ANIE NIE PŁAĆ ZANIM NIE DOSTANIESZ KASY NA KONTO LUB ALLEGRO POINFORMUJE CIE ZE KUPUJĄCY DOKONAŁ PŁATNOŚCI. 

 Dlaczego Allegro takich klientów nie zablokuje - nie rozumiem. Mam dokumentacje mailową wiec mogę udostępnić. Policja nie zajmuje sie sprawą do której nie doszło. 

oznacz moderatorów
lysy198012
#8 Zapaleniec#

Było wklepać jakieś lipne dane karty (początkowy blok cyfr mogłeś podać prawdziwy) w portalu kurierskim do którego dostałeś linka. Prawdziwy portal korzystający z płatności kartą weryfikuje numer seryjny (suma kontrolna) i klepanie byle jakiego numeru karty nie przejdzie.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

To się nazywa phishing, polowanie na głupców, którzy dadzą się oszukać.

Zgłaszać do Allegro i domagać się dodania przycisku raportu w wiadomościach prywatnych aby uprościć sprawę.

 

Allegro blokuje takie konta, ale ci zakładają kolejne i znów próbują. Allegro trawi ta zaraza od wielu lat, ale nie robią nic aby z tym skutecznie walczyć.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

czasem wystarczy, żeby allegro wprowadziło coś oryginalnego w mailach, chyba Cześć (login) (Imię Nazwisko) jest jedną z tych opcji, bo pishingowcy tego nie mają, bo skąd 🙂

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Przecież  to jest, już  od dość dawna:

Każdy e-mail od Allegro zawiera Twoje imię i nazwisko *

 

A  w ogóle  to przede wszystkim trzeba patrzeć  skąd jest nadane, adres nadawcy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
lysy198012
#8 Zapaleniec#

Przeczytaj jeszcze raz posta na którego odpowiadasz, tym razem ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@lysy198012   Czasem nie jest łatwo zrozumieć napisaną  treść posta,  znacznie  trudniej napisać tak  aby  treść  była  zrozumiała.

Najłatwiej  jest  wytykać innym  brak zrozumienia

oznacz moderatorów
lysy198012
#8 Zapaleniec#

Swego czasu była plaga wysyłania wiadomości jak wyżej z kont użytkowników którym skradziono dane do logowania na konta Allegro - BTW przez wcześniej rozsyłane fałszywe maile z prośbą o weryfikacje danych konta. Maile były pisane zazwyczaj bez polskich znaków i z niewielkimi błędami stylistycznymi, układ i grafika jak w oryginalnych od Allegro. Link przekierowywał do fałszywej strony  Allegro w której wpisywało się swój login i hasło, oczywiście można było wpisać cokolwiek, typu login: AnetaKlepieKotleta, hasło: Pie..r..dolni.jSsieWLeb kliknąłeś weryfikuj swoje dane i szło dalej, że niby OK, dziękujemy za potweirdzenie danych itp. Styl strony jak w oryginale.

oznacz moderatorów
Tres-Veritable
#9 Pomysłodawca#

Tez czauje sie okradany kosztami prowizji od sprzedazy,znajdziesz na ulicy wystawisz sprzedasz i jeszcze musisz dolozyc do tego zeby tylko allegro zarobilo

oznacz moderatorów
sklep_violin
#9 Pomysłodawca#

Do tej pory miałem 2 akcje tego typu. Wysyłka do Nigerii za mój koszt 400$ które niby kupujący zapłacił przedstawiając fałszywy dowód przelewu. 

oznacz moderatorów