anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot a koszty przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
kaem23
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, kupujący rozmyślił się i zwrócił towar zakupiony na Allegro lokalnie - bez Smart.

Jak mam dokonać zwrotu pieniędzy za przedmiot? W przypadku zwrotu wpłaty przez aplikację Allegro lokalnie widzę możliwość tylko zwrotu całości - przedmiot + przesyłka.

Chcę dokonać zwrotu pieniędzy za sam przedmiot, Allegro już potrąciło mi za paczkę, a jednocześnie poprosić o zwrot prowizji za sprzedaż.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kaem23 jakiego zamówienia to dotyczy? Rozumiem, ze nie nadałaś jeszcze tej przesyłki? Czy to na pewno było na Allegro Lokalnie?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kaem23
#8 Zapaleniec#

Na Allegro Lokalnie. Przesyłkę nadałam, allegro potrąciło mi już 10,95 za paczkomat. Kupujący odesłał na swój koszt - dziś otrzymałam paczkę zwrotną. Chciałabym zwrócić mu tylko koszt przedmiotu oraz odzyskać prowizję za transakcję, którą allegro na pewno na dniach naliczy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kaem23 w takiej sytuacji zwróć proszę wpłatę, ale nie przez Allegro Lokalnie, tylko bezpośrednio na konto kupującego, a następnie napisz do nas za pomocą tego formularza i załącz potwierdzenie zwrotu wpłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kaem23
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Na Allegro Lokalnie. Przesyłkę nadałam, allegro potrąciło mi już 10,95 za paczkomat. Kupujący odesłał na swój koszt - dziś otrzymałam paczkę zwrotną. Chciałabym zwrócić mu tylko koszt przedmiotu oraz odzyskać prowizję za transakcję, którą allegro na pewno na dniach naliczy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kaem23 nie znasz swoich praw z kc. Jako sprzedajaca jak osobowa prywatna nie musisz przyjmowac zwrotow bez swojej zgody. Nie musisz przyjmowac odstapienia od umowy ani odbierac paczek ze zwrotem. Nic nie musisz zwracac towar jest kupujacego jesli nie wyrazasz zgody na zwrot to ma on sobie go odebrac. Jesli wyrazasz to zwracasz kase przelewem na wskazane przez niego konto i za paczke nie zwracasz. Obowiazuje was kodeks cywilny w zakupie od osoby prywatnej przez osobe prywatna ustawa konsumencka kupujacego nie chroni.

oznacz moderatorów