Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Dzień dobry, w związku ze zmianami w rest api 23 września, chciałbym zapytać, za jakie konkretnie działania mogą być nakładane kary pieniężne. Czy na przykład importowanie ofert z allegro na inną stronę również podlega takim karom?
@ewartKwiaty Może to taka nowa strategia... Nic nie powiemy, a jutro 50000 do przodu od łepka 🙂
podpinam się pod pytanie
🚨 Allegro znowu namieszało w REST API 🚨
Dostałem dziś oficjalne ostrzeżenie od Allegro o możliwym zablokowaniu dostępu do REST API.
Powód? 🤔
Według nich integracje typu Baselinker są akceptowalne, ale własne systemy – już nie.
Czyli jeśli ktoś, tak jak ja, stworzył sobie autorskie rozwiązanie do obsługi zamówień, faktur czy automatyzacji działań – to teraz Allegro traktuje to jako „niedozwolone wykorzystanie API”.
👉 Wygląda na to, że Allegro chce wymuszać korzystanie z zewnętrznych pośredników zamiast dawać nam swobodę tworzenia własnych narzędzi.
👉 Dla wielu firm oznacza to dodatkowe koszty i uzależnienie od zewnętrznych integratorów.
💬 Pytanie do Was: czy też dostaliście takie ostrzeżenia? Jak radzicie sobie z tymi ograniczeniami? @Syrena_zT @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @nat_not @_HolaOla_
Czołem ,witam w klubie,szczerze nie wiem za co odpowiadają klucze u mnie ktoś coś kiedyś i boje się usunąć że może base lub jakiś przewożnik przestanie mi działać,zadałem pytanie mojej opiekunce i na razie czekam,ale cos mówiła kilka dni temu że dopiero czekają na szkolenie więc nawet pracownicy allegro chyba są zaskoczeni.
@maliszewko2014 ja też mam autorski system ale na razie nic nie dostałem..
wystawiasz oferty w jakimś innym serwisie albo własnym sklepie online żeby mogli to zweryfikować i na tej podstawie dać ci bana na REST?
Oto chodzi że nie
@maliszewko2014 wrzuciłem posta na github-a, zobaczymy co tam odpiszą bo widzę że nie jesteś sam, i pewnie niedługo też będą inni.
@maliszewko2014 jaki masz sposób autoryzacji? tak z ciekawości pytam, może tu jest problem.
Udostępniłeś swój klucz np jakieś hurtowni w celu realizacji zamówień?
Nie, apka tylko dla mnie
wg ludzi na githubie w samodzielnym użytkowaniu nie powinno być żadnych problemów
https://github.com/allegro/allegro-api/issues/12284
nie wiem... jest za to coraz więcej zgłoszeń jak Twoje
dobra ale ktoś wie jak sprawdzic za co jest odpowiedzialny dany klucz ,jak rozponać czy mogę go skasować?
W skrócie, nie. Jeśli używasz jakiś programów albo aplikacji w przeglądarce musisz się dowiedzieć u autorów jakiej autoryzacji używają.
@maliszewko2014 mam teorię... masz swoją aplikację ale działa ona na jakimś hostingu czy na Twoim domowym internecie (własny serwer)?
jeśli to pierwsze to prawdopodobnie to jest przyczyną że allegro się czepia.
Ja mam własny serwer pod biurkiem więc wszystkie połączenia z api i web lecą z tego samego IP. U Ciebie może być inaczej.
Cześć @maliszewko2014 i @delta-opti, w Waszym przypadku najlepiej skontaktować się z nami w tym miejscu i podać w szczegółach problemu login, którego dotyczy Wasze ostrzeżenie. Dzięki temu możemy sprawdzić czym jest to spowodowane.
Nie wymuszamy korzystanie z zewnętrznych pośredników, jeśli tworzysz aplikację dla siebie i będziesz jej głównym użytkownikiem to nie ma tu żadnych ograniczeń. Aplikacja ta ma działać w zgodzie z regulaminami, a działanie Twoje jako jej użytkownika również ma być zgodne z nimi.
@matt_rose @maliszewko2014 @delta-opti
Chciałem tylko dodać że na githubie nie udzielają takich informacji, wklejają tylko formułkę tak samo jak tutaj że allegro nie weryfikuje użycia kluczy tylko wysyłają ostrzeżenia bo tak i już.
Trzeba się domyślać.