anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

100% skuteczności wysyłki, wysyłki w soboty, codzienie do 13:00 - dostawa w środę....

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Witajcie, potrzebuję pomocy i porady, Allegro już w ubiegłym tygodniu odebrało mi kilka tysięcy złotych przychodu, wyświetlając w sobotę i niedziele dostawę w środę. Mam praktycznie 100% skuteczności w wysyłkach, wysyłam codziennie do 13:00. Dodatkowo wysyłam w soboty i klienci mają już przesyłki w poniedziałek. Pisałem na czacie w ubiegłym tygodniu, aby sprawę wyjaśnić, nie otrzymałem odpowiedzi. Poprosiłem aby nie dopuścić do tej sytuacji w przyszły weekend i mamy kolejny weekend i to samo.

W ten weekend szykuje się kolejne kilka tysięcy złotych straty i nie wiem dlaczego, nie mam co poprawić.

sznurek.PNGsznurek2.PNG

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

System nie bierze pod uwagę dniu ustawowo wolnych od pracy . Dla paczkomatów masz w dostawie ,,wt. 27 lip. - śr. 28 lip. w punkcie ,, widać nie wszystkie przesyłki trafiają do klienta w dniu następnym po nadaaniu . To zależy jak nadajesz .

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Nadaję przesyłki codziennie do 13:00, kurier odbiera i od razu wiezie na sortownię. Co mogę zrobić w tym temacie? Sam dowozić?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365 spróbuj  zmienić czas nadania na ,, natychmiast ,, może  coś się ruszyć w temacie . Aktualnie mam ustawione 2 dni i system pokazuje dostwę na środę , przy zmianie na 1 dzień wyskakuje wtorek . Podejrzewam ,że wplyw ma 99% w skuteczności , u mnie wszytko jest na 100% . 

Poza nawiasem to nie bierz tego zbyt poważnie , osobiście nie zauważam różnic w sprzedaży w stosunku do ustawień 1 a 2 dni robocze .

oznacz moderatorów

_Likos_
#16 Inspirator#

@kiermasz365  zdaje sie że nic nie zrobisz. System tak dziala że nie liczy dni wolnych wiec nawet jeśli nadajesz w sobote to i tak system odnotowuje : sobota zakup, wysyłka w poniedziałek- wtorek, środa u klienta

No a z tym :  "kurier odbiera i od razu wiezie na sortownię" to bym nie przesadzał. Po odjeżdzie z pod paczkomatu w którym nadajaesz kurier może być jeszcze w kilkunastu innych paczkomatach a na sortowni może być o 20 . Wiec to także może być przyczyną.

No i kolejna rzecz. Nawet jeśli Ty nadajesz paczki w sobote to nie wiem czy czasem one nie leżą w oddziale do poniedziałku ( a moze nawet w paczkomacie) . U mnie np odbór paczek w sobote byłby usluga dodatkowo płatną wiec paczki przygotowuje a kurier odbiera je w poniedziałek.

To chyba wszystkie przyczyny opóźnienia systemu jakie mi przychodzą do głowy

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Odrazu jedzie na sortownię, w mojej miejscowości jest jeszcze jedna osoba co sprzedaje i bus przyjeżdża tylko do nas, znajomy ma wysyłkę na wtorek. Dodatkowo przesyłki odebrane w sobotę są w poniedziałek u klientów w 90%

oznacz moderatorów

A3dam
#12 Orędownik#

@kiermasz365 
To jest znana (i tolerowana przez Allegro) wadliwość algorytmów.
W piątek wieczorem Kupujący widzą w ofercie przewidywaną dostawę na wtorek. W sobotę rano przewidywany termin dostawy zmienia się na środę (nawet jeżeli Sprzedawca w jednym i drugim przypadku wysyła w poniedziałek przesyłką z terminem dostawy następnego dnia roboczego).

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Tylko że ja nic nie zmieniałem, zawsze była dostawa na wtorek, a teraz konkurencja ma pole do popisu...wręcz przyśpieszyłem jeszcze wysyłki nadają w soboty

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365 tak ,rozumiem , ale w skuteczności widzę , że poślizgnęło Ci się kilka paczek , zdarza się 🙂 . To są dane z miesiąca , przypilnujesz i wróci tak jak bylo .

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Te kilka paczek, to klienci nie wysłali koloru na czas, miałem dużo gorsze statystyki nawet po 20 paczek i była normalnie dostawa na wtorek.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kiermasz365cóż tak już jest na allegro  , klient niedopatrzy ,a sprzedawca dostaje zimny prysznic . 

oznacz moderatorów

kiermasz365
#7 Wielbiciel#

Na 90% statystki popsuła wysyłka w sobotę....info z czatu, algorytm nie ogarnia i wydłuża czas dostawy

oznacz moderatorów