anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Punkty Kolporter – darmowe przesyłki dla wszystkich do końca roku

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W poniedziałek, 6 września 2021, uruchomimy promocję na przesyłki metodą Allegro Punkty Kolporter. Kupujący i sprzedający zyskają darmowe dostawy do końca roku.

Jeśli sprzedajesz

Udostępnij Allegro Punkty Kolporter w swoich ofertach, żeby:

  • od 6 września Twoi klienci mieli darmową dostawę do Saloników Kolportera;
  • jesienią tego roku klienci mogli zamówić przesyłki także do Zielonych Automatów Paczkowych
  • uniknąć wszelkich formalności związanych z rozliczeniami – od 6 września nie będziemy pobierać opłat za przesyłki tą metodą dostawy (wyjątek to opłaty za usługi dodatkowe, które nie są objęte promocją).

6 września w Twoich ofertach automatycznie zmienimy cenę dostawy do Saloników Kolporter na 0,00 złotych. W cennikach utworzonych i edytowanych przed 6 września będziesz nadal widzieć ustawioną wcześniej cenę – ale kupujący zobaczą 0,00 zł. Jeśli edytujesz taki cennik, zapiszesz go tylko, gdy ustawisz cenę 0,00 zł.

Jeśli kupujesz

Od 6 września przesyłki metodą Allegro Punkty Kolporter będą dla Ciebie darmowe, nawet jeśli nie masz aktywnej usługi Allegro Smart!

Czas trwania promocji

Z tych atrakcyjnych warunków będziecie mogli korzystać do 31 grudnia 2021 r. Tutaj znajdziecie regulamin.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@VintagePearl W tym momencie Punkty Allegro One, Kolporter rzeczywiście są niedostępne, ale możesz skorzystać z kilkudziesięciu dostępnych Punktów Allegro One, Epaka: 

 
 

AllegroOne.png

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

H_O_M_P
#7 Wielbiciel#

Ja również mam problem z wyborem kolportera jako metody dostawy,poprzednio zamawiałem do tego punktu a teraz go nie ma na mapie, innych też.Wyskakuje błąd "nie udało się załadować wszystkich punktów", zarówno w aplikacji i przeglądarce już od kilku dni.

Wiadomo kiedy znowu wszystko będzie działać?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@H_O_M_P Punkty Kolpolter mogą być czasowo niedostępne, dlatego polecam punkty Allegro One, Epaka lub zielone automaty Allegro One Box, które znajdziesz na tej mapie. Odświeżamy ją co 30 minut, więc jeśli któryś z punktów Kolpolter będzie mógł odbierać i wydawać przesyłki Kupującym, na pewno się na niej pojawi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

garazoutletpl
#8 Zapaleniec#

Automaty nie działają. Nie skanują sie paczki ani reczne wprowadzenie kodu. Serwis niedostepny

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@garazoutletpl Sprawdzimy to, ale podaj proszę adres automatu, którego dotyczy ta sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

garazoutletpl
#8 Zapaleniec#

Żelazna87 00-879 

dzwinilem na serwis ale obsluguja tylko kupujacych. Jako sprzedajacy mial ktos do mnie odzwonic za 5 min i minelo juz godzinia i 10 min.

7E26E79B-5A5E-42E4-8635-AB8139782743.jpeg

warszawa

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@garazoutletpl Podaj mi proszę jeszcze numer przesyłki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

garazoutletpl
#8 Zapaleniec#

APL00000D10676A

oznacz moderatorów

garazoutletpl
#8 Zapaleniec#

Przepraszam przedrostek ALE00000D10676A

oznacz moderatorów

VintagePearl
#8 Zapaleniec#

Te punkty są mi akurat nie po drodze, ale dziękuję @_HolaOla_ 🙂

oznacz moderatorów

cozmo-c1
#8 Zapaleniec#

A kiedy będą dostępne punkty Kolportera? 

Pytam, bo chcemy przetestować tą dostawę Allegro One Punkt, a punktów Kolporter na mapce praktycznie nie ma do wyboru. Z informacji Allegro było, że jest ok 700 punktów, a jak patrzę to może niecałe 40 widać na mapie, o co chodzi? W ogóle nie ma dużych miast jak Łódź, Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań. 

I jak skorzystać z allegrowych paczkomatów Allegro One Box? W Dostawa i Płatność nie ma pozycji "Allegro One Box". 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cozmo-c1 pracujemy nad tym, aby było ich coraz więcej. W tej chwili niektóre punkty są wyłączone, ale po śwętach sytacja powinna się poprawić.
Jeżeli chodzi o dostępność Allegro One Box to wszystkie punkty zobaczysz tutaj i jest ich całkiem sporo. Jeśli w swoich ofertach udostępnisz tą metodę dostawy, kupujący na formularzu dostawy i płatności będzie mógł ją wybrać. 
Aby to zrobić trzeba wybrać "zobacz wszystkie na mapie", w części "pokaż punkty" wybrać "Allegro One Box, zielony automat" kliknąć na punkt, w którym chcemy odebrać przesyłkę i potwierdzić klikając "wybierz". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cozmo-c1
#8 Zapaleniec#

Ok w takim razie czekamy. 

A jeszcze co do paczkomatów Allegro. W cenniku dostaw mam ustawione w Sposób rozliczeń Allegro Standard -> Allegro One Punkt i ta pozycja odpowiedzialna jest za Kolporter i epaka. Ale gdzie mogę dodać Zielone paczkomaty Allegro? Z opisów powinno to być pod nazwą "Allegro One Box", ale nigdzie w cenniku dostaw nie można wybrać takiej opcji. 

Byłem na https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/one-by-allegro/one-by-allegro-informacje-dla-sprzedajacyc... i nic z tego nie wynika. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cozmo-c1 w tej chwili Allegro One Box jest w fazie pilotażu, stopniowo umożliwiamy dodanie tej metody dostawy kolejnym sprzedającym. Wkrótce z metody dostawy będą mogli skorzystać wszyscy sprzedający. W tej chwili jeśli w swoich cennikach widzisz tylko metodę dostawy Allegro One Punkt oznacza to, że jeszcze nie jesteś w pilotażu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Astrid_Fashion
#7 Wielbiciel#

Chciałam stworzyć nowy cennik dostawy i dodać Allegro One Box, ale nie mam do wyboru tej opcji dostawy. Dlaczego?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Astrid_Fashion Jeszcze nie wszyscy sprzedający mają możliwość dodania Allegro One Box jako sposób dostawy w swoich ofertach. Wciąż rozwijamy nasze Zielone Automaty Paczkowe. W tym momencie pracujemy nad wyeliminowaniem problemów, które zgłaszacie nam również tutaj, na Gadane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

A ja mam pytanie z innej beczki.  Co jeśli klient złoży zamówienie z darmową dostawą przed końcem roku, a etykieta zostanie wygenerowana w nowym roku? Opłata nie zostanie naliczona?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hurt_kg-gsm_pl Cześć 🙂 Zgodnie z Regulaminem - promocja obejmuje wszystkie oferty, w których od 06 września 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. udostępniona zostanie dostawa "One by Allegro" 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bengdan
#2 Obserwator#

Czy można udostępnić w metodach dostawy tylko Allegro One Box bez punktów Kolportera?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bengdan , niestety nie jest to możliwe. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów