anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. 

Już teraz automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Obejrzyjcie krótki filmik który wyjaśnia jak to działa:




Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
162 ODPOWIEDZI 162

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

prowzje allegro pobierane co godzine , zastanawiam sie jak sprzedawcy do tego tematu podeszli i maja zamiar z tym zrobic . od dzis prowizja jest pobierana co godzine z salda nawet jak nic nie sprzedaz j4estes obciazony za to , do czasu gdy minie okreslony6 czas na zwrot prowzji , zastanawiaja mnie reakcie i jakie dzialania allegrowicze podjeli

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Samo pobieranie prowizji na bieżąco nie jest niczym nadzwyczajnym, na e.B. od dawna tak jest. Jednak robienie tego co godzina, to jakieś kuriozum - można dostać oczopląsu, a tym co mają pełną księgowość wyjdą resztki włosów z głowy. Albo powinno się pobierać od razu, od konkretnej transakcji, albo raz, na koniec dnia.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka 

Przepraszam bardzo gdzie w waszych komunikatach było napisane,

że zamiast prowizji i opłat

będziecie pobierać całą kwotę jaka wpłynęła za towar?

 

normalnie bym już dzisiaj zwrócił środki ale tego nie zrobię

napiszę mu, że pieniądze zabrało allegro i nie chce oddać

i niech sobie do nich pisze

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Przecież to teraz wygląda jak blokada konta do wypłat allegro

na poczet należności, mimo, że termin płatności nie upłynął

czy allegro jest komornikiem?

 

Przecież to wybije z 70% sprzedawców na allegro,

którzy za pieniądze kupujących (jak piramida finansowa) po wpłacie kupowali dla nich towar

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@RED Allegro pobierze też prowizję, gdy klient złoży zamówienie i nie opłaci, czyli darmowe kredytowanie Allegro. No właśnie, a co z podzielonymi płatnościami, dla mnie allegro jest niewiarygodnym partnerem biznesowym, więc co jeśli ktoś chce się zabezpieczyć opłacaniem przez Split Payment i każdy ma do tego ustawowe prawo? Allegro tutaj odmawia Sprzedawcom praw, które mają zapewnione w ustawach?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

a zgłosić ich do  UOiK i tyle niech to sprawdzą czy to legalne

oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

To mnie zastanawia od samego początku, chodzi o płatność. W takiej formy nie mam możliwosci wyboru metody dzielonej. 

A wg informacji z:

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00227

Możesz opłacać w ten sposób wszystkie faktury od dostawców albo tylko wybrane, a pozostałe regulować tradycyjnie - opłacając przelewem kwotę brutto faktury.

Pamiętaj! Decyzję o podziale płatności podejmuje nabywca.

 

 

oznacz moderatorów

-EmE-
#7 Wielbiciel#

Ja już to zrobiłem  ,im więcej osób tym lepiej, dodatkowo sprawa cywilna. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED @drekenzes @-EmE- @fhubax a liczba kont na allegro w styczniu spadła o 0,7 mln a u konkurencji wzrosła 😄 Ciekawe jak to się skończy bo mam wrażenie że przedobrzyli 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Ja mam wrażenie że allegro chce za dobrą kasę opylić serwis w Azji, w tym celu musi pozbyć się balastu w postaci polskich sklepów oraz przygotowuje grunt pod chińskie oferty, stąd też katalog,  gdzie mogą kraść polskie opisy i zdjęcia. Portal upadły. Azjatyckie oferty sa tanie, bez certyfikatów, podróbki, szkodliwe, ale tanie z tak pięknymi zdjęciami, ze ludzie płaca za samą radochę kupowania, tak towar cieszy na zdjęciach. Później kilka osób dostaje to co na zdjęciach, by pojawiły się dobre opinie, one dostają priorytet wyświetlania, a reszta to już wysyłany syf. Jak pojawia się zbyt wiele niepochlebnych opinii, to wchodzi kolejny sprzedawca  z tym towarem i zabawa zaczyna się na nowo.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

sprawa cywilna nie ma ma sensu  bo to zbyt duze koszta przeciwko gigantowi , oni to wiedza i z tego korzystaja , tylko zasypanie uooik  przez sysnalista pl lub listownie moze cos zmieni 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Sevengames Wystawianie pustych faktur jest karalne, to Allegro wprowadza pojęcie pustych paragonów? Zasadniczo transakcji nie ma, bo ta dokonuje się w momencie wysyłki towaru, a tego sprzedawca nie zrobi, bo zapłaty brak. A Allegro sobie pobiera opłatę od czynności, która w zasadzie nie nastąpiła i większości przypadków nie nastąpi. Ale przez 7 dni obracają nieswoją kasą, pewnie na %.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

ja place w nie ktorych kategoriach 42 zl samej prowizji , zakladam konta fejk i klikam przedmioty i za nie nie place , pomylilem sie , co czesto sie zdarza ze kikaja po 7 8 razy i nie placa , mala firma jest wykonczona . a jesli  otrzymal negatywny kometarz  allegro nie zwroci pieniedzy podajac za przyczyne niska jakosc sprzedazy . tak sie robi w tym kraju pieniadze a nie chrust krac .... i **piiip**zielac za miske ryżu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes allegro pobiera prowizję od transakcji i nie ma tu znaczenia czy będzie opłacona czy nie, potem dopiero przyznaje na swoich zasadach rabat 🙂 

A koszty ponosi aby znaleźć nam kupującego, serwery, reklamy itp. 

Więc na logikę jak kupujący nie zapłaci masz prawo pozwać go i sądownie zmusić do wywiązania się z umowy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

+  allegro nie ma obowiązku zwracać żadnej prowizji bo wywiązało się z usługi za którą zapłaciliśmy a jak wiemy rozpoczęta usługa nie podlega zwrotowi a tym bardziej w relacji B2B !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mitesek
#10 Popularyzator#

ale Ty kostas nie rozumiesz / udajesz, że nie rozumiesz / czy płaci Ci Allegro za obronę tego pomysłu (niepotrzebne skreślić) ... za te serwery, wyświetlanie zdjęć i szukanie klientów to sprzedawcy płacą abonament, a nie prowizje za niedoszłe transakcje.
w Twoim przykładzie z targiem to tak jakby oprócz opłaty targowej właściciel kasował za każdego klienta, który podejdzie i zapyta o towar ale nie kupi. a odda dopiero przy następnym targu jak złożysz wniosek i udowodnisz, że jednak nie kupił

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

cały problem polega na tym, że ciagają również za towar. Niech sobie sciągają prowizję i opłaty kurierskie ale za towar powinna kasa trafiać na nasze konta. I spoko jeżeli  na allegro placisz za to. Ale mój drogi koło 25-go dopiszą mi allegro ads np 1600 zł i już  pojawia się dług, który oni ściągają . Nie mam pojęcia ile było przekliknięć i jaka bedzie kwota. Mało tego nie mam na to faktury, która pojawia się dopiero ostatniego dnia miesiąca. Więc dlaczego sciągają za ta usługę od razu? i blokują mi pieniadz\e z towaru? Na to powinna być faktura i zgodnie z przyjętymi standartami normalnie termin płatności. Prowizja ok  ale to??  Wg mnie allegro się sypie bo takie działania wprowadza się zawsze gdy brakuje kasy w firmie a widać , że coś tam u nich nie gra. I nie można mówić jak ci się nie podoba to nie sprzedawaj - bo to jawna kpina ze sprzedających na allegro. Jak w niektórych przypadkach przeliczysz koszt sprzedanego towaru na allegro to widać gołym okiem kto na tym interesie zarabia TYLKO ALLEGRO bo my naprawde musimy się napocić zeby cokolwiek zarobić ( prowizja allegi + koszty kurierskie obciążające nasze budżety)Te ciągłe zmiany prowizji, zmiany regulaminów a teraz taki numer z zabieraniem kasy za towar. Niech zrobią jak w PayU pomniejszamy o prowizję i koszty kuriera . Bo te zaległości wynikają z innych obciążeń ale na to powinna być osobna faktura kosztowa z normalnym terminem płatności

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Za styczeń miałem prowizji dla allegro ponad 13 tysi. W lutym sprzedaż drastycznie spadła wiec te 13 tysi spłacałem do 14 lutego + do tego bieżące prowizje. Dziś jestem na 0 z allegro a mam teraz długi u dostawców. nie wspomnę o tym że 26 naliczą opłaty za ADS na dziś już jest 4000 tysiące. tak wiec przy tej sprzedaży w lutym  sprzedaje swój towar wyłącznie dla allegro....

Karta kredytowa poszła w ruch i tak 25000 tysi wydane z karty na pensje zusy itp.

Brawo allegro. moja przepowiednia z zeszłego roku zaczyna się spełniać. wykończycie małe firmy !!!!!

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Serwery kosztują, bo baza danych to wielki burdel,  urosła i zmieniała się przez lata. Ciężko wymienić silnik portalu na nowy, więc jadą na starym, mało wydajnym. Problem bardzo dokładnie i brutalnie opisali Czesi, co kupili dawno temu czeską część Allegro. Ale screena już chyba nie mam 😕 Opisali cały proceder patologicznej współpracy z Allegro, wady oprogramowania itd.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Netlen
#7 Wielbiciel#

@drekenzes Wiesz może gdzie było te info czeskie bo to w sumie mnie mocno zaciekawiło?

oznacz moderatorów