anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieranie należności na wszystkich kontach Firma

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że od 15 lutego 2024 będziemy pobierać opłaty i prowizje automatycznie na wszystkich kontach firmowych. Tę formę płatności za nasze usługi uruchomimy dla rozliczeń z Allegro na wszystkich rynkach sprzedaży.

O automatycznym pobieraniu należności za nasze usługi z pieniędzy, które macie ze sprzedaży pisaliśmy na Gadane kilka razy np. w tym poście (znajdziecie w nim również filmik Akademii Allegro). Zachęcam też do przejrzenia artykułu oraz zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej opcji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not super rozwiązanie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

W sumie OK, ale dlaczego robicie to w połowie miesiąca, a nie np. od 1. lutego, czy 1. marca? Teraz mam już sporo nazbierane opłat, czyli będziecie przez parę dni pobierać pewnie całość należności za sprzedaż, dopóki saldo się nie wyrówna. Prościej byłoby pobierać opłaty na bieżąco, od każdej sprzedaży.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter trąbią o tym od miesięcy, każdy mógł se to włączyć w jak najlepszym dla siebie momencie, Tobie pasi 1 a inni wolą 14, allegro wybrało ten termin i słusznie termin faktur jest 14 miesiąca jak uregulujesz to już leci na bieżąco lub poczekaj z płatnością ściągną sami fakturę do opłacenia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Ja wiem, ze trąbią, żadna niespodzianka. Tyle że do 14. jest termin faktury za styczeń, którą już dawno opłaciłem. Ale od 1. lutego już się nazbierało saldo 🙂 Dlatego uważam, że dla zachowania płynności wypłat lepszy byłby termin od 1.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Screenshot 2024-02-19 17.05.55.pngScreenshot 2024-02-19 17.02.57.pngkostas11 opisz mi proszę, jak mam zaksięgować rozliczenie sprzedaży od klienta. Oprócz mojej podstawowej działalności mam kilka transakcji dziennie na Allegro. Akceptuję płatności PayU, PayPro24. Kiedy sprzedaję, wystawiam dokument sprzedaży i powstaje w tym momencie rozrachunek na operatora płatności. Następnego dnia otrzymuję od operatora środki i kolejnego dnia mogę uzgodnić wyciąg bankowy (wcześniej księguję każdą wpłatę, rozliczając poszczególne pozycje).  Do tej pory wpływała zbiorcza kwota, która stanowiła sumę wszystkich transakcji sprzedaży rozliczonych przez operatora.  Rozliczyć to było łatwo, bo mogłam sprawdzić, jakie trasakcje rozliczył operator w 

Środki i historia operacji. Teraz, rozliczając, będę musiała

  1. wziąć kalkulator  
  2. sprawdzić środki i historię operacji
  3. kliknąć w pobraną prowizję
  4. Przekieruje mnie na stronę rozliczenia z Allegro , gdzie wyświetlą  mi się opłaty jakie składają się na pobraną prowizję
  5. od kwoty transakcji na Allegro odejmę prowizję od konkretnej transakcji i zaksięguję środki przekazane przez operatora
  6. poczekam na koniec miesiąca, kiedy Allegro łaskawie wystawi fakturę
  7. spróbuję dopasować pozostające należności u operatorów do faktury z Allegro i zrobić kompensatę
  8. nie daj Boże, żeby Allegro wystawiło na fakturze w tej samej pozycji kwotę za opłaty dla firm kurierskich, bo nie dam rady nic uzgodnić. 
  9. Nie odpowiadaj mi, że mam zlecić komuś napisanie programu, który to za mnie zrobi. Pewnie są takie firmy, nam się to nie kalkuluje. Odpowiedź typu "możesz nie sprzedawać na Allegro" będę traktowała jako obraźliwą.  
oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Najpierw dajecie wybór a potem zmuszacie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pulse był wybór sam to uruchomiłem kilka miesięcy temu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Wybór był taki że ja wolałem fakturę na termin

oznacz moderatorów

ProstaElektryka
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Jak włączyłem to na testy to szybko wyłączałem. Jak zobaczycie listę pobieranych prowizji, opłat za to za tamto do nawet jednej transakcji to mózg się lasuje. 

oznacz moderatorów

lukasparts95
#7 Wielbiciel#

Opłaty i prowizje będziemy pobierać też za każdym razem, gdy wypłacasz pieniądze automatycznie lub na żądanie. 

Czyli od każdej wypłaty na konto będzie pobierana dodatkowa opłata? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@lukasparts95 Nie, nie chodzi o dodatkową opłatę, tylko o naliczone już koszty, które widzisz na saldzie swojego rachunku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

YYAHOO
#2 Obserwator#

Suuuper ułatwienie 😂  i bardzo UEko 😂 księgowy się ucieszy, jak dostanie rydzę papieru ze specyfikacją transakcji do rozliczenia tego. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Twój problem jest dla mnie niejasny. Dostajesz jedną fakturę na koniec miesiąca, tak jak do tej pory. Po co dawać księgowemu jakieś szczegółowe rozliczenia?

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

W Sp. z o. o. moje księgowe żądają opisania każdego wyciągu, każdej transakcji i każdego innego ruchu finansowego. Niestety będzie papieru o kilka ryz więcej. Rocznie.

oznacz moderatorów

YYAHOO
#2 Obserwator#

@TomBanknoter właśnie o to chodzi co napisał kolega brakestop

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@YYAHOO @brakestop  Cóż, wygląda na to, że Allegro po raz kolejny wprowadziło teoretycznie praktyczne rozwiązanie w najgłupszy możliwy sposób. Na e.B. od dawna prowizje są pobierane na bieżąco, ale odbywa się to przy każdej transakcji od razu (czyli z punktu widzenia waszej księgowości neutralnie) - a nie 24 razy na dobę 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ale patrząc tym tokiem to Allegro jako Sp. też będzie mieć stos papierów bo wpłaty będą na raty i to od tysięcy sprzedawców 24 x na dobę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Pewnie nie robią wydruków, a pliki komputerowe są jeszcze bardziej cierpliwe niż papier 😎

oznacz moderatorów

MakroMarket
#8 Zapaleniec#

Pobieranie automatyczne opłat i prowizji wyklucza przedsiębiorcy możliwość opłacenia faktury VAT od allegro w systemie split-payment. Czy to jest zgodne z prawem? Prawo daje możliwość przedsiębiorcy (za wyjątkiem obligu, jeśli płaci się za towary i usługi wyszczególnione w zał. nr 15 ustawy o VAT) płacenia split-payment, a allegro tę możliwość teraz zabiera.

oznacz moderatorów