anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

błąd ceny w opisie aukcji

eko-pack1
#7 Wielbiciel#

Witam

Wystawiając aukcję z 10 sztukami kartonu dokonałem błędu w cenie kup teraz. Zamiast 17,80 ustawiłem 1,78 zł 

Opis tytułu aukcji to 10 sztuk, W opisie znajduje się informacja o cenie 1,78 zł za sztukę oraz informacja ze aukcja dotyczy 10 sztuk.

Wrzucam link do aukcji która wcześniej kosztowała 1,78 zł 

https://allegro.pl/oferta/karton-100x100x600-tuba-kartonowa-tanio-10-szt-8620447040

Niestety klient zakupił x 10 aukcja. Zapłacił 17,80 zł 

Jak mogę poprawnie wyjść z tej sytuacji? klient nie odbiera.

Chce mu wysłać 10 sztuk kartonów według zasady 1,78 x 10 zakupionych.

Czy on ma prawo oczekiwać 100 sztuk kartonów za 17,80 zł? czyli 1 sztuka po 0,178 zł

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

sophie-bunny
#13 Ambasador#

Był tu ostatnio podobny temat:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/liter%C3%B3wka-w-cenie-edytowanej-oferty-z...

Przeczytaj, może to ci coś pomoże.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@eko-pack1 Wystawiłeś 10 sztuk za 1.78 zł?

Jeśli tak, kupujący zawarli z Tobą prawnie wiążącą umowę i powinieneś się z niej wywiązać.

Jeśli kupił na aukcji 10 sztuk składających się z 10 sztuk, to może oczekiwać 100 sztuk za 17. 80 zł. Opis aukcji nie może wprowadzać w błąd.

Jeżeli nie sfinalizujesz transakcji, kupujący mogą otworzyć Dyskusje i zakończyć je jako nierozwiązane, mogą też wystawić negatywne komentarze, a to może oznaczać utratę SS. Sam decyduj.

Podlinkowany wyżej temat wskazuje na sprzedawcę, który już w podobnej sytuacji otrzymuje negatywy i stracił SS.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Przepraszam, że poza tematem, ale przywołam @_HolaOla_ Dodam tylko, że Allegro nie powinno pozwalać na takie sytuacje, a widzimy, że jest ich coraz więcej. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że sprzedający odpowiada za treść swojej oferty i poprawność danych, ale naprawdę, Allegro powinno posiadać chociaż jakieś dodatkowe ustawienia sprzedażowe czy reguły na koncie, które pozwoliłyby na zminimalizowanie tego typu błędów.

Mówiliśmy już o edycji grupowej, ale przy wystawianiu nowej oferty naprawdę warto by było rozważyć dodanie nowych ustawień na koncie, które pozwoliłyby sprzedającemu na określanie reguł wyświetlających komunikat o ręcznej weryfikacji ceny. Nie chcę zgłaszać nowego pomysłu, bo jest podobny do tego powyżej.

Wyjaśniając:

Ustawienia konta powinny dać nam możliwość ustalania reguł cenowych dla nowych ofert (lub  tych edytowanych grupowo). Zabezpieczenie polegałoby na tym, że dodajemy minimalną cenę, która zadziała jako blokada wystawienia - przycisk finalizujący będzie wyszarzony/niedostępny, a obok pola, gdzie można wpisać cenę, wyświetli się przycisk, który musimy sami kliknąć potwierdzając jej poprawność. Taka funkcja to zerowy poziom skomplikowania przy wdrożeniu.

Taka reguła byłaby dla sprzedającego nieinwazyjna, bo sam miałby możliwość aktywacji blokady wedle własnego uznania. Ustalam sobie minimalną cenę dla nowych ofert w wysokości 20zł. Wystawiając nową ofertę, mogę w pośpiechu dla towaru o wartości 310 zł wpisać 10zł. Dzięki temu Allegro już na wstępie wychwyci to za mnie i wszyscy oszczędzimy sobie nerwów. Jeśli jest możliwość, to proszę o przekazanie tego "wyżej" 😉

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Przeczytaj Błąd w cenie zakupionego towaru - Społeczność Allegro - 6462

Błąd w cenie czy celowe działanie? - Społeczność Allegro - 65345

Grzecznie każdego z osobna przeproś i staraj się uchylić się od skutków odpowiedzialności powołując się na błąd istotny w swojej ofercie. Podstawa prawna K.C. Art 84 § 1 i 2

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ja bym wysłał 10 szt.
Wg mnie jest duże prawdopodobieństwo, że klient nie jest cwaniakiem i nie "spodziewa" się 100 szt.

Jeśli chodzi o podlinkowany wątek to niestety sprzedawca stracił SS i oberwał negiem, przez co spadła mu jakość sprzedaży. Sama treść nega i odpowiedź mnie jako klienta nie odstrasza.

oznacz moderatorów

eko-pack1
#7 Wielbiciel#

Temat załatwiony. Udało mi się skontaktowac z klientem. Oczekiwał 100 sztuk w przecenie 90%.

oznacz moderatorów