anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędy Allegro Gadane

Vryko
#18 Luminarz#

I jak sama nazwa wskazuje, wrzucamy w tym wątku wszelkie zaobserwowane bugi i niedoróbki. Powtarzam - błędy. Nie żalimy się tu, jakie to Allegro jest be, podajemy prostą i jasną informację, co nie bangla. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
336 ODPOWIEDZI 336

xyz96
#21 Demiurg#

NIE DZIAŁA DZWONEK, NIE DZIAŁA ADRESOWANIE POSTÓW ZA KAŻDYM RAZEM. WSZYSTKO DZIAŁA GORZEJ, NIŻ NA POCZĄTKU. STANDARD ALLEGRO.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  potwierdzam

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @pinsplash Panowie, doskonale wiecie, że za każdym razem, gdy sygnalizujecie nam błąd, prosimy Was o więcej szczegółów. Na podstawie informacji "nie działa dzwonek" trudno jest ustalić przyczynę, a już na pewno rozwiązanie. Jeśli chodzi o oznaczenia to proszę Was uprzejmie o wybieranie @, a następnie wybieranie użytkownika z listy podpowiedzi. Od razu wspomnę tutaj, że błąd dotyczący zasłaniania tekstu przez listę podpowiedzi, mamy już naprawiony i w najbliższym czasie problem będzie wyeliminowany. 

@pinsplash Kwestia emotek u Ciebie jest już sprawdzona, ale nie możemy potwierdzić tego błędu po naszej stronie, więc będę bardzo wdzięczna jeśli sprawdzisz czy analogiczna sytuacja występuje u Ciebie na innych przeglądarkach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   Ola post z dzisiaj gdzie z jakiegoś powodu adresowanie po @ nie zadziałało : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/rozdzielenie-zakup%C3%B3w-od-jednego-sprz...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Dzięki, zwróć proszę uwagę, czy oznaczasz innych użytkowników w sposób, który opisałam powyżej, czyli @ a potem wybranie użytkownika z listy. Jeśli tak, a oznaczenie będzie dalej nieaktywne, z góry dziękuję za informację 😉 

PS. Kwestia zjeżdżających emotek do linijki pod tekstem też jest już trakcie rozwiązania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, emotki inne są w edycji, nie da się oznaczyć używając klawiatury nadal, trzeba klikać myszką, CHYBA ŻE to wszystko robi się w edycji postu a nie w publikowaniu, wtedy i emotki są normalne.. po co zmieniać coś co dobrze działa?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte W kwestii emotek dokładnie tak teraz pozostanie, to nie jest błąd. Natomiast w innym wątku pisałeś o oznaczeniach, tutaj polecam używanie @, a potem wyboru użytkownika z listy. Pracujemy nad opcją, aby oznaczenie było kolorowe od razu z poziomu edytora, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu na wdrożenie tego rozwiązania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

GŁUPKOWATE EMOTKI MAŁO KOGO INTERESUJĄ, TO MARGINES. PODSTAWOWE, ISTOTNE FUNKCJE NIE DZIAŁAJĄ TAK, JAK DZIAŁAŁY.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ masz może informacje dlaczego domyślnie używany jest uproszczony edytor? Ten przypisaniu postu nie ma dodatkowych funkcji, nie można wklejać obrazka ze schowka, to strasznie utrudnia i spowalnia dodawanie obrazków. Nie chcę kopiować obrazka i specjalnie zapisywać na dysk po to, żeby w formularzu wybrać obrazek do dodania i potem go usuwać.

Drugi edytor (ten przy edycji postu) jest super, bo mogę wkleić błyskawicznie obrazek ze schowka (win+shift+s lub zmieniony PrtScr w win10), ma wybór emotek i rozszerzone funkcje tekstu.

Druga sprawa, o której już wiemy, oznaczanie kogoś jest strasznie wolne. Przekaż proszę do działu technicznego, żeby to zoptymalizowali. Jestem pewien, że nie trzeba za każdym razem odpytywać serwer wspominając kogoś. Jeżeli odwiedzamy dany temat, lista użytkowników i tak jest pobrana wcześniej, więc wyszukiwarka natychmiast ma do nich dostęp i nie musi pobierać ciągle danych z serwera wyszukując ze wszystkich użytkowników. Wspominając kogoś spoza tematu - to bym rozumiał. Już nawet pełną listę użytkowników można pobrać przy odwiedzeniu tematu, to nie są jakieś obszerne dane. Oznaczanie kogoś i tak pobiera tylko ID, Login i Awatar, więc wyszukiwarkę można przyspieszyć i to znacznie pobierając wszystkich użytkowników na starcie, jednorazowo.

Każdy wie, że im mniej danych serwer zwraca z każdym zapytaniem, tym lepiej, każdy bajt się liczy. Im mniejszy czas odpowiedzi, tym większy komfort użytkowania.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM W tym edytorze również masz możliwość dodawania obrazka przez link, nie trzeba go najpierw zapisywać na dysku. Natomiast Twoje uwagi co do szybkości oznaczania przekazałam do zespołu technicznego, dziękuję. 

@konto zamknięte Wiem, że trudno zaspokoić Twoją ciekawość, ale te zmiany były konieczne. 

@Knowhere Nad kwestią powiadomień i  subskrybowania wątków jeszcze pracujemy, więc bardzo dziękuję Ci za te obserwacje. Natomiast będę wdzięczna jeśli doprecyzujesz o co chodzi w temacie przycisku "pokaż więcej", bo nie zauważyłam tutaj żadnych problemów. Zwróć proszę jeszcze uwagę, że jeśli coś działa inaczej niż dotychczas to nie zawsze jest to błąd. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Co do przycisku "pokaż więcej", to mea culpa. Dziś w nocy na kompletnie innej stronie zauważyłem (przez zupełny przypadek) to samo zachowanie i po krótkim śledztwie okazało się, że tym razem to nie jest wina allegro, tylko ostatniej aktualizacji przeglądarki (Vivaldi konkretnie). Nie wiem czy to jest tylko błąd czy jakiś nowy wynalazek (bo np. pod Firefoksem jest OK), ale i tak mi się nie podoba.

PS Co do subskrypcji, to podpowiem, że ostatnio zasubskrybowało mi jeden wątek, w którym napisałem posta - ten na blogu społeczności.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Dlaczego piszesz mea culpa? Nie wiesz, jak to napisać po polsku? Wstydzisz się, czy co?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Odpowiem tak: "quidquid Latine dictum sit, altum videtur"

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Odpowiedz po polsku, nie wstydź się. Co to jest ta culpa??

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96   Czy Ty nigdy  do kościoła nie chodziłeś? 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Co najciekawsze, oznaczanie działa natychmiastowo w starym edytorze, tym podczas edycji postu. Przywróćcie proszę ten drugi edytor. Dlaczego w ogóle został zmieniony?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Widzę, że jesteś kumaty, więc zapytam Ciebie: masz może pojęcie, czy jakaś flaga w chrome może odpowiadać za takie działanie przycisków "rozwiń/zwiń" na stronach, jakie opisałem tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/b%C5%82%C4%99dy-allegro-gadane/m-p/68383/h... bo w tej chwili nie wiem, czy to błąd w przeglądarce, czy jakiś nowy wynalazek (gdyż w Firefoksie wszystko działa jak wcześniej)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Wstępnie podejrzewam, że problem leży w kompomencie jquery.scrollTo.js, który mimo kompatybilności między przeglądarkami, zachowuje się inaczej i ich zespół coś prawdopodobnie pochrzanił.

U mnie przykładowo te zachowanie jest odwrotne, w firefoksie nie działa, w Chrome działa: https://infiniteajaxscroll.com/examples/button/

Identycznie jest na Gadane. W chrome jest OK, Firefox niet

W chrome: klikam, najpierw nie zjedzie, scrolluje w dół i dopiero zaczyna działać.

W Firefox: nie działa w ogóle, scroll sam nie schodzi.

Nie jestem pewien jaka jest tego przyczyna, ale znalazłem temat, że firefox inaczej czyta w jakiej pozycji jest scroll pionowo i może dlatego według skryptu scroll nie działa. Nie mam chwilowo jak z tym poeksperymentować, więc to taki czysty strzał w ciemno

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Co masz na myśli pisząc, że "w firefoksie nie działa"? To, że po kliknięciu "load more" na podanej przez Ciebie stronie, musisz ją przewinąć w dół, żeby znowu dostać się do tego przycisku? Jeśli tak, tzn. że jest OK, bo odkąd pamiętam działało to w przeglądarkach w ten własnie sposób (a przygodę z nimi zaczynałem jeszcze na Netscape Navigator ponad 20 lat temu). Więc wg mnie w Firefoksie jest OK, a w Chrome niet😁

W Vivaldim natomiast (oraz Chrome, ale o tym za chwilę) działa to tak, że przycisk "load more" zostaje zakotwiczony na stronie w tym samym miejscu i kliknięcie w niego powoduje rozwinięcie listy powyżej jego pozycji. A jako że w Chrome jest tak od trzech ostatnich wersji (sprawdziłem wczoraj na wersjach portable'owych), to nie jest to wina stricte Vivaldiego (który na Chrome bazuje). Do wersji 83.0.4103.116 było tak, jak jest w Firefoksie, natomiast od wersji 84.0.4147.89 zaczęło działać w ten durny, nielogiczny, denerwujący i nieefektywny sposób. Widzę, że google już tradycyjnie narzuca swoje własne standardy i pomysły.
Najgorsze jest to, że nie wiem czy i którą flagą można zmienić to zachowanie przeglądarki, a w changelogu pomiędzy tymi dwoma wersjami https://chromium.googlesource.com/chromium/src/+log/83.0.4103.116..84.0.4147.89?pretty=fuller&n=1000... nie mogę znaleźć zmiany, która może za to odpowiadać.
Jakieś dalsze pomysły?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Ach faktycznie masz rację, nie wiedziałem które z zachowań było domyślne. Niestety nie mam pojęcia co może być przyczyną, nie mam już pomysłów 🤷

oznacz moderatorów