anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne zgłoszenie ochrona marek

petinek_pl
#12 Orędownik#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Otrzymałam upomnienie od allegro za .. nie wiem za co Usunięto mi dwie oferty. Zgłosiłam odwołanie,bo jestem uczciwym sprzedawcą i wystawiam wyłącznie produkty od producentów. Na moje odwołanie konsultant odpisał tak jak przewidziałam robotycznie,czyli że nikogo to nie obchodzi i że "Nasze działania podejmujemy na podstawie otrzymania wystarczająco precyzyjnych i odpowiednio uzasadnionych zgłoszeń, wykazujących istnienie treści o charakterze bezprawnym w ramach serwisu.W zgłoszeniu wykazano naruszenie polegające na wykorzystaniu zarejestrowanego znaku towarowego (zastrzeżonej nazwy należącej do marki, od której pochodzi zgłoszenie) do sprzedaży produktu innej marki. " i tyle. Czyli producent zgłosił,że sprzedaję fałszywe produkty? Sama doszłam do tego o jakie produkty chodzi,bo nie dostałam żadnych wyjaśnienień. W opisach ani tytule nie ma żadnych znaków towarowych,jedynie w parametrach bo allegro tego samo wymaga. I z tego co wiem zgłoszenie jest od producenta od którego kupiłam te produkty osobiście...mam na to fakturę...to jest jakaś farsa. Za drugie upomnienie jest podobno kara 2500 zł. A ja otrzymałam już jedno i to bezpodstawne. Producent nie wie jak sprzedaje własne produkty? Allegro piszecie,że podejmujecie działania WYŁĄCZNIE NA PODSTAWie OTRZYMANIA PRECYZYJNYCH I UZASADNIONYCH ZGLOSZEŃ.....co za hipokryzja. Ja mam fakturę zakupu a wy piszecie,że to było z waszej strony precyzyjne? Czyli nie sprawdziliscie nawet u producenta czy ma dowod zakupu. Allegro macie wystawiac takie upomnienia wyłącznie na podstawie otrzymania precyzyjnych zgłoszeń...jak mozecie nazywac to precyzją skoro osoba ta ma dokumenty na to ze kupilam u niej produkty a wy nawet tego nie potwierdziliscie,zakladając z gory ze wystawiam jakies podrobione produkty... proszę o wyjasnienie zatem, jak wyglądało to precyzyjne zgłoszenie? Skoro otrzymalam upomnienie naruszenia i usunięto mi oferty to proszę o przesłanie dowodow ktore macie na to ze to podrobione produkty na podstawie ktorych takie dzialania podjęcliscie.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

petinek_pl
#12 Orędownik#

@la_nika i to nawet nie macie na tyle szacunku do sprzedawcó zeby napisac wyjasnienie o co w ogole chodzi i dlaczego podjęto takie działania. Dopytuję od kilku dni i ciągle dostaję ochłap że o naruszenie zasad a prosiłam o podanie konkretu co i gdzie zrobiłam nie tak bo po prostu nie wiem!! Dopiero po kontakcie z firmą się dowiedziałam..

oznacz moderatorów

MartynaSz3
#9 Pomysłodawca#

To jest dokładnie to o czym pisałam w innym wątku, niestety, obsługa Allegro tematu nie pociągnęła, czekając aż sam wątek zniknie w czeluściach forum (i mieli rację).

I kilka dni po na jednym z moich kont również zlikwidowano mi ofertę w ramach Ochrony Marek. Co ciekawe, produkt oryginalny, zakupiony od dużego i renomowanego producenta mającego licencję na produkcję. Napisałam do zgłaszającego (podając EAN, dostawcę, itp.) i kolejne dni cisza, a "osoba pracownicza" z Allegro napisała mi, żebym dopiero po 7 dniach zgłosiła się z tym do nich!!! Czyli jeśli niesłusznie ktoś mi usunie ofertę, wy zgarniecie kasę, to poobracacie sobie nią minimum 7 dni???? Zablokujecie mi sprzedaż?

Ponawiam pytanie - w jakim zakresie Allegro i podmiot zgłaszający odpowiadacie za straty na sprzedaży w przypadku niesłusznych zarzutów o nieoryginalność produktu??? 

 

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Pikaplusz
#2 Obserwator#

W przypadku allegro nie chodzi o ochronę marek tylko o pieniądze. Allegro rości sobie do występowania w roli Sądu, rzeczoznawcy i komornika w jednym. Jakby allegro zależało na ochronie marek to pieniądze z kary otrzymywałaby marka której produkt podrobiono. A tak kasę otrzymuje allegro. Jak okaże się, że karę otrzymałeś niesłusznie to allegro ma 6 miesięcy na oddanie kasy. Czyli obracają Twoja kasą przez pół roku. Na szczęście takich problemów nie ma na innych portalach dlatego sprzedaż na nich rośnie. Dodatkowo wchodzą Chińczycy. Prowizja przez 6 m-cy 0% następnie 7% od wartości TOWARU.

oznacz moderatorów

MartynaSz3
#9 Pomysłodawca#

W 100% zgadzam się z tym. Ale może poruszanie tego na forum spowoduje, że więcej sprzedawców nabierze świadomości, że co w ogóle się dzieje.

oznacz moderatorów

Pikaplusz
#2 Obserwator#

Zabawne, że karę pieniężną pobiera i zatrzymuje dla siebie instytucja która osiągnęła korzyść (prowizja) z sprzedaży domniemanych podróbek 😁

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Pikaplusz ciekawe czy takie same działania będą podejmowane wobec sprzedawców z dalekiego wschodu. Śmiem wątpić 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MartynaSz3
#9 Pomysłodawca#

"ciekawe czy takie same działania będą podejmowane wobec sprzedawców z dalekiego wschodu" 😂😂😂

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Oni chyba już mają odgórnie blokadę na wystawianie ofert z markami chronionymi
Allegro wie, że Chińczyk nie zapłaci 😄

oznacz moderatorów

MartynaSz3
#9 Pomysłodawca#

Tak, zgadza się. Obszar spoza EU, Szwajcarii i czegoś tam, choć znając życie obejdą to.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ale wtedy Allegro w swoim korpo obłędzie napisze że nie mają podstaw uważać tego za podróbkę 😉 Ostatnio polski producent kluczy i zamków tu pisał że chińczyk jego oferty skopiował i wystawia 😉 Chińskie konto od miesiąca, towar specyficzny, na zamówienie i na polski rynek ale panie moderatorki stwierdziły że nie ma podstaw czegokolwiek podejrzewać  😉

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A co tu patrzeć.  Jest jak jest, było kiedys fajnie , teraz jest niefajnie i lepiej nie będzie choćby człowiek i 20 klawiatur Logitecha zdarł  na pisanie.  Klawiatur oczywiście tych oryginalnych, kupionych na Allegro,  prosto z Chin  za jedyne  9.99  😉  . Korpo ma swoje słupki i Excella . I swoje cele. A że sprzedawcy na Allegro często też cierpią na zaawansowany syndrom sztokcholmski i nie moga sie uwolnić z tego, toksycznego coraz bardziej,  związku ? Przecież Allegro nie wprowadza tych zmian od razu, można sie było do nich przygotować... A nie dać sie gotować jak żaba w dodatku jeszcze z podejściem, jak bije to przecież kocha. A przecież jak napiszę na Allegro Gadane to  spółka giełdowa to przeczyta i wycofają sie ze zmian w jeden dzień. Ze zmian nad którymi przez ostatnie lata pracował tabun ludzi. Ot tak. I napiszą. Sorry. Dzięki waszym opiniom kasujemy 2-3 letni projekt i udajemy że sie nic nie stało.

Jest jak jest, lepiej nie będzie, trzeba spadać na inne poletka. Allegro , pomimo tego co ludziom wmawia, to nie wszystko.

Kiedyś ,wiekszośc części elektronicznych, dosyć nietypowych, kupowałem na Alle. Teraz, kupuję w sklepach. Taniej, lepiej, szybciej i nikt mi kuriera ONE nie wciska na siłę.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 ktoś większy z układami, się wnerwi serwis zostanie zasypany pozwami

to szybko znikną te sztuczne bariery sterownia sprzedażą

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tiaaa... Ileż już tu było szumu o różne rzeczy ostatnimi latami ? Ktoś jeszcze  pamięta  aferę o miniaturki na białym tle ?  Pewnie niewiele osób. A też były konta blokowane, aukcje zdejmowane...Ludzie pyskowali, pisali petycje, odgrażali sie wszystkim czym mogli włącznie z lokalnym sołtysem  i co  mamy teraz ? Ano, wszyscy potulnie robią miniaturki jak Allegro każe 😉  A wiara w sądy ? Nie rób śmiechu. Allegro na samych drobnych z jednego dnia  sobie proces przeciągnie z 5-10 lat. Którego sprzedawcę na to stać ? A z większymi ?Toż   właśnie widzimy że sie dogadali żeby małych zarżnąc .

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@Pikaplusz Występuje w roli sądu i komornika ale jak się ma dowody i chce się je przedstawić to pisza ci jak wyżej że nie wezmą udziału i ich to nie obchodzi tylko mam sobie to wyjaśnić z osobą która zgłosiła sprawę...

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

Prosze o informację - czy takie upomnienie po jakimś czasie przedawnia się czy każde kolejne już powoduje karę pieniężną- tzn. np. kolejne zgłoszenie za np. 3 lata będzie liczone jako drugie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@petinek_pl jeśli producent zgłasza do nas podejrzenie nieoryginalnego produktu, zgodnie z prawem musimy reagować.
Reagujemy na zgłoszenie każdej marki nie tylko marki, która jest w wykazie marek chronionych. 
Tak jak już pisałam, nie jestem w stanie nic zrobić, odpowiedź, którą otrzymałaś od producenta powinnaś przekazać w prowadzonej korespondencji e-mail. 
Kara pieniężna może być nałożona, jeśli w ciągu 180 dni od poprzedniego zgłoszenia dostaniemy kolejne tego typu zgłoszenie dotyczące jednego z Twoich kont założonych na ten sam NIP. Jeśli przy pierwszym upomnieniu sprzedający przedstawi dowody potwierdzające oryginalność produktów, nie jest ono liczone.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@la_nika  rewelacja, czyli za "podejrzenie nieoryginalnego produktu" będzie nakładać kary finansowe? Powiedz mi jak to się ma do waszej produktyzacji? Ktoś tworzy produkt w katalogu, ja go dodaję na podstawie EAN, a potem jakiś podmiot tylko na tej podstawie podejrzewa, że produkt jest nieoryginalny?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Health___Beauty nie "jakiś podmiot", zgłoszenie musi pochodzić od podmiotu uprawnionego - producenta lub jego przedstawiciela. 
Spółka działa tylko na podstawie i w granicach określonych regulaminem, po starannej weryfikacji zarówno zgłoszenia jak i podmiotu zgłaszającego oraz podniesionego przez zgłaszającego stanu faktycznego. Sprzedający może odwołać się od podjętych przez spółkę decyzji. W uzasadnionych przypadkach spółka oczywiście cofnie nałożone sankcje. 
W przypadku odwołania Allegro podejmuje ostateczną decyzję. Jeśli konieczna jest ocena towaru/potwierdzenie jego oryginalności, w proces zaangażowany może być również ekspert marki. W przypadku zgłoszeń otrzymanych od uprawnionych osób jesteśmy zobligowani do podejmowania działań - zgłaszający musi przedstawić stosowne pełnomocnictwa oraz określić naruszenie. 
Jeśli sprzedajesz oryginalny produkt z prawidłowym EANem to jest do niego przypisana marka, która jest w Katalogu produktów, więc dlaczego ten produkt miałby być nieoryginalny, tylko dlatego, że została do niego dodana marka? Jeśli mają taki sam kod EAN to powinna to być ta marka. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@la_nika  wybacz ale nie rozumiem. Niemniej bardzo chętnie (po raz kolejny!) złożę odwołanie do Allegro tylko mi wyjaśnij jak mam to zrobić - mam (miałam, bo już sprzedałam na innej platformie) oryginalny produkt, którego zakup jest poświadczony fakturą od legalnego dystrybutora. Dodałam ten produkt do swojego sklepu Allegro po numerze EAN - pobrałam dane (opis i zdjęcia) z katalogu - żeby była jasność, sprawdziłam te dane i nie było tam nic niepokojącego mogącego świadczyć o tym, że ten produkt jest nieoryginalny. Zdjęcia przedstawiały dokładnie ten produkt, marka produktu, marka wybrana w ofercie i marka na zdjęciach były takie same. Przesłałam to wszystko do Was przez formularz kontaktowy i dostałam odpowiedź, że Allegro nie ma kompetencji, żeby oceniać oryginalność produktu i mam się kontaktować z podmiotem zgłaszającym, do którego dostałam kontakt mailowy. Maila wysłałam (po angielsku zgodnie z otrzymaną informacją) - i do dziś żadnej odpowiedzi nie dostałam. Zgodnie z Waszą polityką jeśli taka sytuacja zdarzy się drugi raz to nałożycie na mnie karę - za rzekomą sprzedaż nieoryginalnego produktu co jest jakimś kosmicznym absurdem.

Aha - żeby była jasność - miałam tego produktu jedną sztukę, nikt go wcześniej nie kupił i nie zwrócił, żeby na tej podstawie móc podejrzewać rzekomą nieoryginalność.

oznacz moderatorów