anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta artykuł 2.12 regulaminu

MAMY ROZWIĄZANIE!
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Dnia 11.06.2023 zablokowano mi konto i wysyłając takiego oto maila : 

"

W trosce o bezpieczeństwo transakcji nałożyliśmy na Twoim koncie ograniczenie sprzedaży, automatycznie zakończyliśmy wystawione oferty oraz nałożyliśmy czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji (art. 2.12 Regulaminu Allegro) - chcemy mieć pewność, że towar został wysłany do Kupujących.

Przypominamy o obowiązku umieszczania numerów śledzenia przesyłek w zakładce Zamówienia (art. 10.5 Regulaminu Allegro). Jeśli numery nie zostały dotąd wprowadzone, prosimy o wprowadzenie ich do wszystkich zamówień.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze."

 

Nie mogę uzyskać żadnych wyjaśnień co konkretnie spowodowało blokadę konta i sporej kwoty na rachunkach allegro. 

Część wszystkich zamówień została wysłana lub anulowana z powodu tego, że bałem się wysyłać tak dużej ilości towaru na tak dużą kwotę więc, na dziś jestem zarówno bez dużej części tych pieniędzy jak i towaru. 

 

Tymczasem powołując się też na art 10.5 nikt nie jest w mi w stanie wskazać dlaczego go złamałem skoro przesyłki zostały nadane i wysłane zgodnie z deklaracją na aukcji - chyba, że są jakieś nowe standardy i sobota oraz niedziela również nagle są dniami pracującymi. Blokadę dostałem w środku dnia w niedzielę.

 

Dziwny jest to, że zamówienia z wcześniejszych dni WSZYSTKIE były wysyłane w deklarowanym terminie i dostarczone. Nie było żadnego problemu przez pełne 3 miesiące mojej sprzedaży. Na dzień dobry zostałem potraktowany jak potencjalny złodziej. 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
LEW433
#21 Demiurg#

A jesteś nowym sprzedającym? czasem tak robili jak jakiś sprzęt elektroniczny dużej wartości i bywały problemy z realizacją takich zamówień, ale tu???

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Tak to jest moje nowe konto firmowe i prowadzę je 3 miesiące. Głównie sprzedawałem rzeczy do domu i ogrodu oraz akcesoria. W tym okresie głownie baseny i miałem po kilkanaście tysięcy obrotu dziennie. Nagle w sobotę dostałem bana i anulowałem zamówienia z niedzieli, soboty końca dnia w piątek z obawy, że już moje konto i pieniądze nie zostaną odblokowane. Klienci potraktowali wiadomość o anulowaniu bardzo miło. Nie mieli problemu, że zamówienia nie będzie. Bardzo mi na tym zależało aby każdemu dostarczyć towar. Wszystkie inne zamówienia zostały wysłane i zrealizowane. Nie wiem w czym jest problem 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A tu było o basenie co nie chcial albo obniżył zwrot środków kupującemu o 50% za rozpakowanie.🤔

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

nie wiem... coś kręcisz.

a te numery przesyłek wpisałeś?

może allegro ich nie widzi i myśli że nie wysyłałes

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

a mnie zastanawia to "bałem się wysyłać tak dużej ilości towaru na tak dużą kwotę więc, na dziś jestem zarówno bez dużej części tych pieniędzy jak i towaru. "

czyli nie wysłałeś czegoś bo się bałeś?

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Dostałem wiadomość, że moje konto zostało zablokowane na czas nieokreślony. Zamówienia z całego weekendu anulowałem i zwróciłem wpłaty do kupujących. Było to około 32 tysięcy złotych, bałem się, że nie dostanę tych pieniędzy z powrotem za wysłanie zamówień. Ale nie wszystkie zamówienia też zwróciłem bo klienci bardzo potrzebowali zamówienia i do mnie o ty wydzwaniali więc im to wysłałem.

 

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

no i dobrze. to psrzedaż do piątku włacznie wysłałeś, ale czy wpisałeś wszytskie numery przesyłek?

wygląda jakbyś miał nagłys skok sprzedaży, nie wpisywałeś numerów przesyłek i allegro myśli że pobierasz kasę a nic nie wysyłasz

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Tak, są uzupełnione. W sumie masz rację z tym nagłym skokiem sprzedaży. Sprawdzę te numery jeszcze raz.

 

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Jest już 30 czerwca, allegro nadal nie odblokowało mi konta. Numery przesyłek były sprawdzane kilka razy i wszystko się zgadza. Dokumenty również przesyłałem już kilkanaście razy aby allegro mogło sprawdzić tożsamość oraz towar jaki sprzedajemy. Czy mógłbym dostać jakąś odpowiedź od pracownika allegro?

Osoby z działu bezpieczeństwa już mi nie chcą odpisywać na wiadomości, w których przesyłam jeszcze więcej dokumentów. Prowadzę firmę i allegro przynosiło mi największe zyski, dlatego też tak mi na tym zależy. 

Proszę o pomoc, sam nie wiem co mogę zrobić.

 

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Jest już 30 czerwca, allegro nadal nie odblokowało mi konta. Numery przesyłek były sprawdzane kilka razy i wszystko się zgadza. Dokumenty również przesyłałem już kilkanaście razy aby allegro mogło sprawdzić tożsamość oraz towar jaki sprzedajemy. Czy mógłbym dostać jakąś odpowiedź od pracownika allegro?

Osoby z działu bezpieczeństwa już mi nie chcą odpisywać na wiadomości, w których przesyłam jeszcze więcej dokumentów. Prowadzę firmę i allegro przynosiło mi największe zyski, dlatego też tak mi na tym zależy. 

Proszę o pomoc, sam nie wiem co mogę zrobić.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JUKOO konsultuję kwestię blokady Twojego konta. Jak tylko czegoś się dowiem, wrócę z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Dodam, że dostałem blokadę również na allegro analytics. To tylko program do statystyk a nie sprzedaży. Nie wiem dlaczego, wczoraj patrzyłem statystyki z czerwca może to dlatego. 

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi czy już coś wiadomo?

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JUKOO przykro mi, ale 12 czerwca otrzymałeś już od nas informację o negatywnej weryfikacji, a 19 czerwca o braku możliwości reweryfikacji. Nic więcej tutaj nie mogę zrobić. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Czyli mojego konta nie da się już odblokować? 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JUKOO niestety nie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

okej nadal nie rozumiem tej decyzji, a czy mogę wystąpić z prośbą o pozwolenie na założenie nowego konta? Czy jestem już zablokowany na stałe?

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JUKOO już dopytuję. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów