anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić gdy kupujący nie kontaktuje się ze mną, a wygrał licytację. Nie odpowiada na maile?

MAMY ROZWIĄZANIE!
roxi271
#7 Wielbiciel#

3 dni temu zakończyła się licytacja wystawionego przeze mnie przedmiotu. Kupujący licytował przez 15 minut i zakończył licytację z kwotą 999 złotych. od tego czasu nie mam z nim żadnego kontaktu. Widzę, że się loguje na allegro, ale nie odpowiada na maile . Czytałam, że czas na wpłatę po licytacji to aż 30 dni, ale w ten sposób nie mogę wystawić produktu ponownie i wątpliwa jest kwestia wpłaty. Co zrobić w takim przypadku? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Może moderacja spróbuje się skontaktować: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ a tam na przyszłość wiesz że te 30dni możesz skrócić wystawiając ofertę! Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że ma tak jak napisałeś 30dni na opłacenie? Na Allegro Lokalne ma 5dni na opłacenie i tam nie musi opłacać, takie zasady.🤔

oznacz moderatorów
roxi271
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za podpowiedź, jak skrócić okres wpłaty po licytacji?

 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

30 dni to czas oczekiwania na wpłatę na normalnym allegro ,na lokalnym aukcja nieopłacona sama się wznowi po 5 dniach. Tu raczej sobie ktoś dla zabawy zalicytował i nie masz co liczyć że ureguluje.

oznacz moderatorów
roxi271
#7 Wielbiciel#

A czy mogę zmienić dane ogłoszenie na opcję kup teraz? żeby kolejny raz nie czekać na cud.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Możesz również zaznaczyć w opisie aukcji  że np. na wpłatę oczekujesz 7 dni a kupujący powinien się do tego dostosować . 

oznacz moderatorów
roxi271
#7 Wielbiciel#

Czyli jak rozumiem mam czekać 5 dni, aż aukcja się wznowi. A jak nie chcę jej odnawiać tylko zmienić opcję na kup teraz? Co zrobić w takim wypadku? I jak długo obowiązuje mnie umowa sprzedaży z kupującym? też 5 dni? Czy mogę już teraz zakończyć ogłoszenie i ustawiać nową opcję z kup teraz?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@roxi271  musisz poczekać 5 dni na allegro lokalnie jak nie zapłaci to ogłoszenie się wznowi, i wtedy możesz dodać opcję kup teraz. Może kupujący jeszcze zapłaci za przedmiot ma na to 5 dni.

 Na zwykłym jest 30 dni, możesz napisać że będziesz czekać 7 czy 10 dni na opłacenie wygranej licytacji.

Pamiętaj gdy ten sam kupujący cały czas  będzie od ciebie kupował lub licytował i nie będzie opłacał zamówienia możesz ten fakt zgłosić na allegro, wtedy allegro podejmie odpowiednie kroki wobec kupującego.

oznacz moderatorów
roxi271
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, tak zrobię. Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów