anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jak otrzymałem zwolnienie lekarskie a prowadzę sprzedaż na allegro

globkw
#9 Pomysłodawca#

Jestem po operacji, mam zwolnienie lekarskie po szpitalu. Czy nadal obowiązują mnie obowiązki sprzedającego?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@globkw oczywiście, reklamacje, zwroty, dyskusje itp. do 2 lat 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@globkw Sklep byś mógł sobie zamknąć ale na Allegro musisz odpowiadać na dyskusje itd, nie masz kogoś co by to ogarnął.😓

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@globkw Masz obowiązek odpowiadać w ewentualnych dyskusjach, rozpatrywać reklamacje itp. Jeśli to zaniedbasz i np. Allegro wypłaci kupującym rekompensatę z POK to będziesz miał kłopot 😕

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak usuniesz wszystkie aukcje na czas swojej niedyspozycji to i tak możesz się spodziewać pytań typu "czemu pan nic nie wystawia?" i musisz odpowiedzieć bo inaczej punktacja spadnie i mogą przyblokować konto. 

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

Prowadząc działalność gospodarczą nie mogę sprzedawać towaru będąc na zwolnieniu bo ZUS się przyczepi i nie wypłaci czy każe zwrócić wypłatę za zwolnienie, Tak mówią przepisy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@globkw zwolnienie otrzymałeś Ty - człowiek , a nie firma , którą prowadzisz .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@globkw Tak, i tutaj możesz zakończyć (zawiesić aukcje) aby nie łamać przepisów.Nie zwalnia Ciebie to jednak z regulaminu Allegro, który takich sytuacji nie przewiduje.Musisz odpowiadać na wiadomości od klientów, odpowiadać w ewentualnych dyskusjach itp.Nie będziesz tego robił, spadnie Ci jakość sprzedaży, a w konsekwencji może dojść nawet do zawieszenia konta.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@globkw  

Sam sobie jak gdyby odpowiadasz. Sprzedaż musisz zawiesić, tak jak mówią przepisy.  A odpowiadać na ewentualne pytania czy brać udział w dyskusjach musisz, jeśli chcesz mieć jeszcze do czego tutaj wrócić jak wydobrzejesz 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@globkw  Zawieś oferty, sprawdzaj tylko wiadomości i w razie potrzeby odpisuj.😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433 , @globkw   Myślę że włąśnie takie rozwiązanie byłoby najlepsze:  zawieszenie ofert, a w przypadku maili,  dyskusji  dobrze by było  gdyby ktoś z rodziny odpowiadał tylko krótką informacją że  własciciel konta jest chory, w szpitalu, prosimy o  cierpliwość.  Jeśli trzeba można by było  załączyć skan zwolnienia L4. To powinno wystarczyć.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@globkw Od razu przypomniała mi się sytuacja z wojska.Mamy zajęcia na małpim gaju, jeden z chłopaków nagle padł z wycieńczenia, krew rzuciła mu się nosem.Wszyscy co byli w pobliżu zaczęli krzyczeć do dowódcy "Panie poruczniku z chłopakiem jest źle".Dowódca podszedł, spojrzał i rzekł "Z moich zajęć zwalnia tylko akt zgonu".Sytuacja analogiczna do Twojej.Ty szwejk, Allegro dowódca.

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Allegro to nie interesuje, podobnie jak powinno być w kraju. L4 to Twój wybór i liczyłeś się z tym, że nie będzie miał kto działać 😄 

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

L4 ,To nie jest mój wybór mam nowotwór i musiałem iść na operacje.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ty nie możesz pracować,jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Ale dowiedz się, czy najbliżsi członkowie rodziny nie mogą ci oficjalnie pomagać: mąż, żona, dzieci. Prawo chyba na to pozwala.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI  Prawo pozwala ale nie dopuszcza bezpłatnej pomocy.  Zatrudnić można każdego ale musi być formalna umowa,  odprowadzony podatek, ZUS.

Takiej formy zatrudnienia jak bezpłatna praca nie ma, a nawet jest zabroniona.  Chodzi o odprowadzenie podatku.

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

 Głupie pytania zadajesz czy mozesz nie realizować zamówień. Ktoś musi, nie ma wyjścia. Zamykaj aukcje realizuj co możesz co weszło i tyle, reszte zwroc hajs. O operacji nie dowiaduje się z dnia na dzień, zwłaszcza w Polsce

oznacz moderatorów

globkw
#9 Pomysłodawca#

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Czy ja pytałem o nie realizowanie zamówień?

Chciałem się dowiedzieć czy na allegro jest opcja poinformowania sprzedających o zawieszeniu sprzedaży z powodu niedyspozycji chorobowej a nie tylko urlopu. Prowadzę jednoosobową działalność i nie ma mnie kto zastąpić. Co byś zrobił w razie wypadku i leżał w szpitalu nie przytomny.

Zamykam temat.

oznacz moderatorów