anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co nowego w Sales Center?

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Jak już zauważyliście, wciąż rozwijamy nasze narzędzie Sales Center. Pod koniec października wszyscy sprzedający będą korzystać z narzędzia Sales Center — ale wydarzy się to stopniowo. Od 2 lipca pierwsza grupa sprzedających będzie mogła korzystać z Sales Center. Wyraźnie rozdzielimy widok kupującego i sprzedającego, dlatego nie będzie możliwości korzystania z zakładki Moja sprzedaż. 

Jeśli chcecie już teraz przetestować możliwości narzędzia, możecie to zrobić tutaj: salescenter.allegro.com

W Sales Center znajdziecie informacje dotyczące między innymi swoich ofert, zamówień, rozliczeń (również z rynków zagranicznych). Sprawdzicie też statystyki sprzedaży czy analizę kosztów.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@ko_alka A po co? Prosił ktoś o to? Po co "uszczęśliwiacie" ludzie na siłę?

Przez ponad rok nie można się doprosić tak prostej rzeczy, jak możliwość dodania informacji o dacie zakończenia przerwy w sprzedaży, a Wy trwonicie energię na nikomu niepotrzebne kaszany.

Proszę uprzejmie o jasną odpowiedź, czy używanie tego będzie obowiązkowe

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Kolejny bezsensowny bzdet by Allegro:

"Skorzystasz z tych samych narzędzi i opcji dla sprzedających, które są w zakładce Moje Allegro" - skoro są te same, po po jakiego wała je przenosić? Żeby było trudniej, czy żeby jakiś "specjalista" mógł wziąć premię za innowacje?

"Dzięki wygodnej nawigacji szybko znajdziesz to, czego szukasz. Sprawdzisz na przykład statystyki sprzedaży, informacje o zamówieniach czy analizę kosztów" - do tej pory nie miałem problemów ze znalezieniem tego, czego szukałem. Teraz na pewno się pojawią

Generalna zasada jest taka, że jak się ciągle poprawia coś, co dobrze działa, to się to w końcu zepsuje. Amen.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Coś będzie trzeba dać za to, Allegro nic nie daje za darmo.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@ko_alka @kostas11 @mdrogeria @pinsplash Najśmieszniejsze jest to, że przecież parę lat temu był całkiem niezły Menedżer Sprzedaży, którego zlikwidowaliście. Teraz przywracacie pod zagraniczną nazwą - i jeszcze ma być przymusowe.

Tak samo jak kiedyś zlikwidowaliście znakomitą Cafe Allegro, a potem odtworzyliście w postaci nieudacznego kadłubka Allegro Gadane.

Oczywiście za każdym razem dział propagandy znajduje elokwentne uzasadnienie dla tych karkołomnych działań (z naczelną tezą "to wszystko dla Waszego dobra")

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@TomBanknoter Tak wygląda całe Allegro: gonienie własnego ogona, bezsensowne kopiowanie systemów od konkurencji a to wszystko podlane sosem testowania na produkcji zmian... w poniedziałek o 10 RANO.

Smart kiedyś też zniszczą, żeby za parę lat stworzyć nowy system darmowych dostaw, który będzie kalką Smarta. :)))

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @mdrogeria odpalaliście już ten wynalazek ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie , do niczego mi to nie potrzebne , na razie się gapię i czekam na opinie innych .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Wszedłem na chwilę, ale gadało po zagranicznemu i kazało się ekstra logować, więc stwierdziłem, że szkoda czasu na razie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter tu ogólnie od kiedy weszli na rynki zagramaniczne oraz jak dali czarne tło coś się rypło, albo mam pół na pół czarno-białe albo cześć po angielsku, daty po angielsku a opis po polsku cuda się dzieją od kilku miesięcy a oni dalej grzebią 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 "u ogólnie od kiedy weszli na rynki zagramaniczne oraz jak dali czarne tło coś się rypło, albo mam pół na pół czarno-białe albo cześć po angielsku, daty po angielsku a opis po polsku cuda się dzieją od kilku miesięcy a oni dalej grzebią" 

Na jednym koncie taką sytuację mam od dobrych dwóch lat, nawet data była w innej strefie czasowej 🤣 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Weszłam, wybrałam język i nadal wszystko jest po angielsku. Super!!!

Bardzo mi się podoba ta nowa odsłona 😁

 

EDIT: język się w końcu przełączył, ale poprawianie w miarę przyjaznego jest super.

Tylko trzeba się naszukać żeby znaleźć to samo co było

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @kostas11 to z definicji ma włączomy angielski...nie wiem czemu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@TomBanknoter sam przecież wiesz, że narzekania "kiedyś to było, teraz to nie ma" pojawiają się w kontekście Allegro od kilkunastu lat. Większości rzeczy, za którymi tęskniliście w przeszłości, już nie pamiętacie - a gdybyście je teraz zobaczyli, bylibyście przerażeni, że kiedyś trzeba było z nich korzystać. Zmieniamy się, ponieważ zmienia się świat, technologia, zmieniają się też ludzie. A najlepszym dowodem na to, że zmiany na Allegro są generalnie właściwe jest fakt, że Allegro w zasadzie nieprzerwanie rośnie i się rozwija.

Oczywiście można dyskutować o konkretnych zmianach i ich sensie, ale ten powtarzający się często ogólny argument "zmiany są złe" jest zwyczajnie niepoparty faktami i nieprawdziwy.

Co do angielskiej nazwy - Allegro działa na wielu rynkach, polskie nazwy nie byłyby zrozumiałe.

A jeżeli chodzi o Gadane, to ten serwis pełni zupełnie inną funkcję, niż pełniło kiedyś Cafe Allegro. Zlikwidowaliśmy Cafe Allegro, ponieważ nie dało się biznesowo uzasadnić dalszego jego istnienia - a Gadane ma mierzalny (i pozytywny) wpływ na biznes. Ot i cała historia.

Allegro przeszło długą drogę od firmy "garażowej" do międzynarodowej korporacji. Jedną z podstawowych różnic między 2002 a 2024 jest profesjonalizacja. To oczywiście ma swoje przykre konsekwencje (głównie sentymentalne), ale każda firma na świecie, która odniosła sukces, przechodziła identyczny proces.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek a Ty znowu o "Zakryj - Nie Odkryj" i ciągłych wtopach AllegoOne - jakoś tak trudno mi zobaczyć w tym pozytywy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek nikt nie ma nic przeciwko zmianą które pomagają czy przyspieszają pracę, tyle że Wasze zmiany to często bezsensowne wodotryski, dam Ci przykład WzA przy nadaniu muszę przejść przez 4 karty, i muszę się naklikać, na Erl pl mam wszystko na jednej karcie, uzupełniam na koniec zatwierdzam i mam etykietę 🙂 A żeby sprawdzić co się z przesyłką dzieje też kupa roboty 😞 u konkurencji od razu na karcie widzę czy odebrana czy w paczkomacie 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@msniezek Miło Cię widzieć 🙂

 Oczywiście nikt nie oczekuje, żeby serwis istniał w tej samej postaci przez ponad 20 lat. Jednak w wypadku Allegro jest tego mieszania trochę za dużo - a przecież wiemy, że od samego mieszania herbata nie staje się słodsza. Jak zapewne wiesz, Allegro nie jest moim jedynym miejscem sprzedaży, mam ponad 20-letnie doświadczenia z innymi serwisami. Dlatego mam porównanie, i często trudno mi się oprzeć wrażeniu, że niektóre zmiany są dla samych zmian - albo po to, żeby ktoś mógł wykazać swoją przydatność.

W tym konkretnym przypadku najbardziej odrzuca mnie potencjalny przymus korzystania z tego narzędzia. Na e.Bay też od dawna istnieje Seller Hub (czy też Verkäufer-Cockpit w wersji .de), ale nadal można sobie wyświetlić tradycyjny widok, jeśli ktoś woli. Tzw. Społeczność też tam istnieje od samego początku w niemal nie zmienionej formie.

A jeśli chodzi o język, to nie przeszkadza mi zagraniczna nazwa, ale to, że domyślnie jest ustawiony angielski. Czyli przy każdym wejściu co najmniej jeden zbędny klik, żeby zmienić na PL.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Może dla miłośników apek będzie możliwości instalacji na swych super hiper zajefajnych smartcudfonach 🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44052296 ale z apki nie da się zarządzać sprzedażą, a nie powiem było by fajnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów