anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czekamy na weryfikację Przelewy24

MAMY ROZWIĄZANIE!
sun-texkropkapl
#7 Wielbiciel#

witam, ta weryfikacja trwa nie 5 dni, a chyba już ponad 5 miesięcy, nie dużą kwotę mi zabłokowano, bo tylko 88zł, ale wkurza mnie to, że nikt mnie nie pytał czy ja chcę te przelewy 24, czy może mi samego PayU wystarczy, ogólnie sprawa jest dla organów sprawdzających z jakiej paki ja wysłałem towar i nie mogę odzyskać zapłatę za niego przez tyle czasu

oznacz moderatorów
279 ODPOWIEDZI 279
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@neo86, sądzę, że @_HolaOla_ w tym wątku: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-payu-skan-dowodu-osobistego-od-spr... wyczerpująco odniosła się do Twoich wątpliwości. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
szerszi
#8 Zapaleniec#

I znowu ten bełkot. Tego nie da się czytać!!! Po pierwsze żadna instytucja finansowa nie ma prawa kopiować dokumentów! Ma prawo weryfikować tożsamość!!! Po drugie stroną dla użytkownika jest alegrosz, a nie jakiś operator płatności. Po trzecie regulamin alegrosza nie stoi ponad prawem krajowym (ani żadnym innym). 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@szerszi, przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości jest niezbędne w konkretnym celu: dla zapewnienia bezpieczeństwa konta i zgromadzonych na nim danych. Podstawą prawną jest tutaj art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
agata24limerick
#7 Wielbiciel#

Witam , przesłałam skan dokumentów zrobiłam przelew , PayU mam aktywne przelewy24 w trakcie weryfikacji , czy można przyspieszyć ten proces? 

Zamrożone mam ponad 2000zł a są mi te pieniądze potrzebne PILNIE! proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
AntykwariatRR
#8 Zapaleniec#

Ktos ci kazał korzystać z przelewy24? Jest taki przymus? 

oznacz moderatorów
agata24limerick
#7 Wielbiciel#

No wlasnie nie! kupujacy zapewne przelal kwote poprzez przelewy 24 , wczesniej uzywalam payU i nie bylo problemow , kupujacy zaplacil , ja dalam do wyplaty pieniadze byly nastepnego dnia na koncie , ja nie mialam wplywu na to ze pieniadze "weszly" na przelewy 24 a nie PayU 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agata24limerick widziałam, że pisałaś też z nami na czacie w tej sprawie, nasz Doradca już zwrócił się do operatora płatności z prośbą o przyspieszenie weryfikacji. Zazwyczaj może to zająć nawet 5 dni roboczych, ale pewnie wrócimy do Ciebie z informacją znacznie szybciej 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mika9709
#2 Obserwator#

Witam. Dokumenty oraz przelew weryfikacyjny zrobiony dzis. Zablokowane co prawda 800zl. Czy jest możliwość przyspieszenia weryfikacji ? Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mika9709 poprosiłam o wysłanie wiadomości do operatora Przelewy24 z prośbą o przyspieszenie weryfikacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
szerszi
#8 Zapaleniec#

I tak wysyłacie skany dokumentów, a potem się dziwicie, że ktoś bierze na Was chwilówki... 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szerszi na Allegro bezpieczeństwo zarówno klientów jak ich danych to podstawa, więc nie trzeba się obawiać, że cokolwiek zostanie wykorzystane, skany po weryfikacji są trwale usuwane. Operator płatności zobowiązany jest do stosowania środków bezpieczeństwa finansowego (zgodnie z Ustawą z 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu). Podstawowe środki bezpieczeństwa finansowego to między innymi weryfikacja tożsamości klientów oraz ustalenie beneficjenta rzeczywistego. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na ten temat i upewnić się, że to bezpieczne rozwiązanie, tutaj znajdziesz potrzebne informacje. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@la_nika ustawa nie przewiduje skanowania dowodów ustalenie beneficjenta rzeczywistego można zrobić w inny sposób

oznacz moderatorów
taczer55
#7 Wielbiciel#

@la_nika Prosiłbym również o przyspieszenie weryfikacji 😉

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@taczer55 Widzę, że dzisiaj wysłałeś dokumenty do weryfikacji, dlatego muszę Cię prosić o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
suscrofa
#7 Wielbiciel#

Witam, ja też poproszę o przyspieszenie weryfikacji 🙂 Sprzedałem telefon za 4500 i myśląc, że dnia następnego będą na moim koncie umówiłem się na odbiór osobisty nowego telefonu a tu przykra niespodzianka 😞 Mam jeszcze pytanie czy przelewy24 muszą być „ ustawione” na to samo konto co PayU?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@suscrofa Tak, konto musi być to samo. Jeśli chodzi o weryfikację, proszę Cię o cierliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
pphupm
#7 Wielbiciel#

Witam,

zrobiłem przelew weryfikujący, uzupełniłem dane ale dalej jest opisane jako w trakcie weryfikacji

 

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pphupm PayU -3 dni, Przelewy24- 5 dni.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pphupm, musisz jeszcze przesłać skan lub czytelne zdjęcie brakującego dowodu tożsamości. Dokumenty załącz tutaj

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
pphupm
#7 Wielbiciel#
Czytając powyższe wypowiedzi na forum, firma nie buduje zaufania a co dopiero przekazać skan dowodu osobistego, w takim razie kto weźmie na siebie odpowiedzialność za wyciek danych lub przetrzymanie pieniędzy
oznacz moderatorów