anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Czekamy na weryfikację Przelewy24

gjackiewicz
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Uprzejmie poproszę o przyspieszenie i mojej weryfikacji, mam zamrożone prawie 4k.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@gjackiewicz wszystko już zweryfikowane i cieszę się, że udało Ci się wypłacić pieniądze. Pozdrawiam! 

Monika
   Moderator

Ładowanie...

gjackiewicz
#7 Wielbiciel#

Tak, bardzo dziękuję za super szybką reakcję.

Pozdrawiam,

G.

Odpowiedz
Ładowanie...

AntykwariatRR
#7 Wielbiciel#

W takim razie jestem jakiś wyjątkowy bo w dniu w którym pisałem ostatnią wiadomość akurat zmieniałem konto do wypłat i weryfikacja trwała kilka godzin. 

Odpowiedz
Ładowanie...

maxr01
#14 Krzewiciel#

Nie czytam wszystkich odpowiedzi - za dużo jest ich tutaj.

Jednak jedno muszę stwierdzić - co innego pisze w zasadach w weryfikacji konta, a co innego jest wymagane.

Proszę sprawdzić, co jest wymagane przy jednoosobowej działalności gospodarczej - samo oświadczenie - co wysłałem. Po miesiącu czasu zaczęło mi brakować kasy - patrzę, a tam na "kupce w Allegro" jest uzbierane 45 tys. zł. Niestety, musiałem wysłać skany dowodu osobistego (niezgodnie z zasadami). Skany zostały przekreślone wyraźną czerwoną linią z dopiskiem dla kogo są przeznaczone - wystarczyło. Dodatkowo interwencja do Przelewy24 i do Allegro na czat - pomogła interwencja do Przelewy24.

Odpowiedz
Ładowanie...

Alma_Trend
#7 Wielbiciel#

Ja jestem tylko szarym pracownikiem w spółce zoo. Mój szef nie ma zamiaru wysyłać skanu swojego dowodu bo niby jakim prawem?

Mamy konto firmowe (a raczej bank nie zakłada takich kont byle komu bez odpowiednich dokumentów). Mamy NIP, REGON, KRS - wszystko publiczne do sprawdzenia. Może ktoś z przelewy24 łaskawie odpowie dlaczego sobie życzycie dowód osobisty?

A kasa zalega mi prawie od dwóch lat, jak można włączać komuś niezweryfikowaną usługę?

Odpowiedz
Ładowanie...

Bokonopl
#7 Wielbiciel#

Widzę, że mam ten problem co wszyscy. Weryfikacja trwa znacznie dłużej niż 5 dni. Może zwrócenie uwagi na publicznym forum pomoże

Odpowiedz
Ładowanie...

mr_oma
Moderator
Moderator

@Bokonopl, z tego, co widzę, że w Twoim przypadku konieczne jest przesłanie brakujących dokumentów. W tej sprawie możesz skontaktować się z nami przez ten formularz.

Maja
   Moderator

Ładowanie...

neo86
#7 Wielbiciel#

Ciekawy komentarz ze strony: https://subiektywnieofinansach.pl/wyplata-kasy-z-allegro-finanse-tak-ale-po-przeslaniu-skanu-dowodu-... w sprawie przesyłania gdzieś w eter skanów dowodów osobistych.:

komentarz_przesylanie_dowodu_osobistego.jpg

Warto się zastanowić co może się stać w przypadku Allegro i PayU... 

Odpowiedz
Ładowanie...

neo86
#7 Wielbiciel#

U mnie od roku Allegro we współpracy z PayU próbują wyłudzić dane osobowe: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-payu-skan-dowodu-osobistego-od-spr...

A panie na infolinii tylko czytają formułki jak jakieś robociki twierdząc, że bez skanu dowodu nie ma mowy o weryfikacji. Jestem osoba prywatną i obecnie złodzieje zamrozili mi spora sumę. 

Odpowiedz
Ładowanie...

neo86
#7 Wielbiciel#

Dokładnie! Dla mnie też źródłem informacji o bezpieczeństwie w sieci jest Niebezpiecznik oraz jeszcze Zaufana Trzecia Strona. I tam nie raz było o wycieku danych PayU, PayPal i innych takich pośredników. 

Odpowiedz
Ładowanie...

mr_oma
Moderator
Moderator

@neo86, sądzę, że @_HolaOla_ w tym wątku: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-payu-skan-dowodu-osobistego-od-spr... wyczerpująco odniosła się do Twoich wątpliwości. 

Maja
   Moderator

Ładowanie...

szerszi
#8 Zapaleniec#

I znowu ten bełkot. Tego nie da się czytać!!! Po pierwsze żadna instytucja finansowa nie ma prawa kopiować dokumentów! Ma prawo weryfikować tożsamość!!! Po drugie stroną dla użytkownika jest alegrosz, a nie jakiś operator płatności. Po trzecie regulamin alegrosza nie stoi ponad prawem krajowym (ani żadnym innym). 

Odpowiedz
Ładowanie...

mr_oma
Moderator
Moderator

@szerszi, przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości jest niezbędne w konkretnym celu: dla zapewnienia bezpieczeństwa konta i zgromadzonych na nim danych. Podstawą prawną jest tutaj art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.

Maja
   Moderator

Ładowanie...

neo86
#7 Wielbiciel#

PayU we współpracy z Allegro ciągle chce ode mnie wyłudzić dane osobowe.

2021-04-06_12h46_48.jpg

I ze statusu "w trakcie weryfikacji"

2021-04-06_12h45_14.jpg

Zablokowali mnie całkowicie!

2021-04-06_18h32_42.jpg

Niech się gonią! Chamstwo i **piiip**ysyństwo!

Odpowiedz
Ładowanie...