anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro zrobić coś z faktem, że kurier UPS notorycznie dolicza opłaty dodatkowe do przesyłek?

modomania7
#8 Zapaleniec#

Kurier UPS notorycznie dolicza opłaty dodatkowe za paczki, które takimi nie są. Sprzedajemy towar, który waży maksymalnie do 5kg. Zostaliśmy zmuszeni, aby korzystać z kuriera UPS. Od 1,5 roku mamy doliczane opłaty dodatkowe 4,99zł do paczki, ponieważ mamy paczkę nadwymiarową ponad 10kg. Sprzedajemy lekkie rzeczy więc nie ma takiej możliwości. Do każdej paczki mamy składać osobną reklamację. Nie mamy na to czasu więc przewoźnik regularnie nas okrada. Czy allegro ma zamiar coś z tym zrobić?  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  @ 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@modomania7 Przykro mi, ale muszę napisać, że konieczne jest każdorazowe składanie reklamacji. Tylko wtedy przewoźnik może się odnieść do konkretnej sytuacji i ewentualnie wdrożyć zmiany. 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dużo tematów już o tym było ale nie zawsze tylko waga jest brana pod uwagę jako gabaryt ,liczy się suma wymiarów zewnętrznych opakowania ,kształt paczki jak i sposób pakowania. Sprawdź jakie wymogi ma w regulaminie ten przewoźnik.

oznacz moderatorów

modomania7
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłam każdą paczkę. Mam standardowe wymiary foliopaków. Podajemy wymiar foliopaka przy danej paczce. Sprzedajemy kurtki, które po spakowaniu wchodzą w mały foliopak. Co ciekawe dopłaty są tylko do Kurier Allegro UPS, nigdy do allegro Kurier Box One w ramach współpracy allegro. Takie same paczki wysłane przez allegro box one (UPS)  i kurier allegro UPS, jedna ma dopłatę druga nie ma. Tą sytuację mamy na trzech kontach. Rozumiem, że mogę złożyć reklamację, ale to wszystko to czas, a ktoś ewidentnie nas okrada. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@modomania7 a podaj wymiary paczek ? bo liczą taż wagę gabarytową 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

i ten wątek przeważył ....UPS wara od moich cenników dostaw .

oznacz moderatorów

modomania7
#8 Zapaleniec#

Zdecydowanie dobra decyzja! 

oznacz moderatorów

modomania7
#8 Zapaleniec#

Wymiary paczek się zgadzają z tym co wysyłamy. Kurtka ramoneska waży ok. 1kg i naprawdę wchodzi do małego foliopaka. Co ciekawe dopłaty są tylko do Kurier Allegro UPS, nigdy do allegro Kurier Box One w ramach współpracy allegro. Takie same paczki wysłane przez allegro box one (UPS)  i kurier allegro UPS, jedna ma dopłatę druga nie ma

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@modomania7 Allegro nic z tym nie zrobi, ale Ty możesz. Mała podpowiedź: korzystanie z usług UPS nie jest obowiązkowe 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

modomania7
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za cenną informację. Biorąc pod uwagę, że wszyscy zostali zmuszeni, aby zostać smart do dorzucenia drugiego kuriera to miałam szalony wybór. 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@modomania7 Wiadomo, że przymusowy jest Allegro One, u mnie ten drugi to Pocztex. Też nie ma najlepszej prasy, ale na poczcie i tak nadaję, inne przesyłki więc mi tak łatwiej 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@SpeedyGonzalezz 

Ale tylko jeszcze 🙂 , zaraz nam włączą

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas nie narzekam , jakbym miał wybierać pomiędzy DHL , a Pocztexem wybrałbym tego drugiego , OCZYWIŚCIE !!! bez udziwnień typu mini czy polecony , ale niestety życie zmusiło mieć ,, łoba ,,.....ehhhh , z łezką w oku wspominam kuriera Inpost w smarcie 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@mdrogeria  ale czemu piszesz od DHL? Temat jest o UPSie i ja pisałem że tego UPSA nam włącza, 11 września. Miałem UPS w erze drugi kurier , obowiązkowy One. Potem wpadłem w strefę One Kuriera to wyłączyłem UPSA. Niby nic się nie działo ale mam już trochę po uszy ilości tych dostawców. A na Pocztex nie powiem złego słowa. Mam od zawsze. Moi klienci, często z małych miejscowości go używają i nie narzekają!!!!!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas temu ,że UPS nie jest obowiązkowy ,a  z obowiązkowych mam te ,, łoba ,, , mniej więcej jednakowo sobie zbierają i na DHL-kę niestety częściej zdarzają się interwencje , ba.... częściej , w tym roku Pocztex nawalił tylko raz , ale opiekunka lotem błyskawicy załatwiła sprawę , powiem więcej , w okresie strajku pocztowców miałem zupełna ciszę ., na DHL kilka już napisałem .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

OK. To ja wybieram z obowiązkowych Pocztex i One Kuriera  🙂  hahaha. O drugim się nie wypowiadam.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas jestem poza strefą , choć niedawno przyszła informacja o rozszerzeniu  ,ale na razie cisza . Wepchną mi łona to wywalę DHL-kę .... jak to się mówi ? ... minimum logistyczne .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

No dobra ale jak tego UPSa wrzucą , to co? Wywalisz DHL?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas na razie nie jest obowiązkowy , wyłączyłem mozliwość automatycznego włączenia , a jak przyjdzie mus , owszem DHL pójdzie do lamusa  ,żadnej nadgorliwości .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@serwis-texas Spokojnie, już teraz możesz zrezygnować z tego dobrodziejstwa 😎

oznacz moderatorów