anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest jakaś możliwość żeby Allegro skasowało bezpodstawny negatywny komentarz ?

musicman76
#12 Orędownik#

Czy jest jakaś możliwość żeby Allegro skasowało bezpodstawny negatywny komentarz ? Produkt został kupiony w Piątek i został wysłany w Piątek lecz klientka myślała że dojdzie na sobotę tego w aukcji nie było zaznaczone, kurier nie pracuje w sobotę doszedł na poniedziałek, komentarz negatywny oczywiście oberwał sprzedający od złej baby kupujacej. Czy wobec tak bezsensownych komentarzy sprzedający nic nie może ?

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

musicman76
#12 Orędownik#
?
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#
Jeżeli treść komentarza nie jest sprzeczna z regulaminem to Allegro go nie usunie. Możesz albo dogadać się z klientką żeby go usnęła albo zapomnieć o nim i sprzedawać dalej.
oznacz moderatorów

Sklepik-dla-was
#9 Pomysłodawca#

Podepnę się: klientka dała negatywa po 15 min od podania go przeze mnie kurierowi, bo nie spodobał się jej mój komentarz w dyskusji. najpierw chciała go mieć po 1 dniu, więc założyła dyskusję, a potem nie dała mi sprostować co miałam na myśli tylko się pogniewała. prośby o usunięcie nie chce przyjąć, ale nie mając nawet produktu dała po 1 gwiazdce i od razu zepsuła mi opinie. ewidentnie miała zły dzień, ale kupowała nie pierwszy raz. gdzie mogę napisać , żeby allegro zweryfikowało takiego niesprawiedliwego negatywa?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisać możesz tu, trudno będzie Ci go usunąć jak nie narusza regulaminu anie nie obrażą, czas na zmiany w systemie komentarzy , już się nie sprawdza i często nie odzwierciedla przebiegu transakcji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272

oznacz moderatorów

Sklepik-dla-was
#9 Pomysłodawca#

już nie chodzi czy nie obraża, tylko dlaczego kupujący może dawać tak zaniżone oceny jak nawet produktu nie widział na oczy. z dyskusji widać było, że klientka postanowiła dać od razu negatywa i pod wpływem emocji tak zrobiła. I właśnie nawet nie chodzi o produkt, tylko że źle odczytała intencje z mojej strony, a nie dała czasu na wyjaśnienie o co mi dokładnie chodziło. dokładnie, komentarz nie ma nic wspólnego z transakcją. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Sklepik-dla-was "już nie chodzi czy nie obraża, tylko dlaczego kupujący może dawać tak zaniżone oceny jak nawet produktu nie widział na oczy."

Kupujący na Allegro może wszystko, a sam portal będzie go w tym uświadamiał, gdyż tylko taki klient będzie płacił krocie za towar, a w konsekwencji wysokie zyski z prowizji.

Sprzedawca ma to wszystko skalkulować i wliczyć w cenę, jeśli chce się bawić w super sprzedawcę, to trzeba otworzyć kilka, kilkanaście różnych kont i sprzedawać.

Klient ma mieć poczucie, że jest dopieszczany i nigdy w razie problemów nie pozostawiony samemu sobie, taki klient będzie wracał. 

oznacz moderatorów

Sklepik-dla-was
#9 Pomysłodawca#

Mam tak pierwszy raz, ale właśnie zostałam sprowadzona na glebę... Masakra, zostaje mi tylko w odpowiedzi na negatyw napisać o nierzetelnym kliencie, tylko subtelnie, bo kupujący z allegro to jakiś absurd. nie dążę do super sprzedawcy, bo po takich ludziach to raczej niemożliwe. Roszczeniowość i wrażliwość na mega poziomie. Czy mogę ew dać klienta na listę nieaktywnych kupujących? Czy to coś daje? Wolałabym już nie obsługiwać tak "wrażliwych" klientów" którzy działają ewidentnie na szkodę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dodać możesz, ale może kupić z innego konta pamiętaj.

oznacz moderatorów

Sklepik-dla-was
#9 Pomysłodawca#

Tak, wiem. Ale to już będzie widać, bo my nigdy nie robimy nic, żeby nam dawać takie komentarze. Nawet tu nie było powodu, widać że klientka ewidentnie chciała zadziałać na szkodę. Nie po to jestem na allegro, żeby prowokować ludzi do takich zachowań. Zły czas był widocznie dla obu stron... Tyle że dla nas zadziałało to na niekorzyść.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Sklepik-dla-was  "... dlaczego kupujący może dawać tak zaniżone oceny jak nawet produktu nie widział na oczy."

Może i powinien ocenić, bo kupujący ocenia sprzedawcę, sposób przeprowadzenia transakcji a nie produkt. Ocena produktu to osobna procedura.

Natomiast problemem jest to jak Allegro wykorzystuje te oceny w procesie  tępienia sprzedawców.  Allegro pewnie wyobraża sobie że  wszyscy sprzedający powinni mieć 100% pozytywnych ocen.  Ale przecież  to już było, wystarczy powrócić do starej tradycji komentarzy odwetowych i wszystko będzie cacy.

oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Miałam podobny przypadek - klientka podała zły adres dostawy, paczka wróciła, po czym wystawiła negatywa oceniając wszystko na jedną gwiazdkę. Ocena została usunięta przez Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ocena produktu a ocena sprzedającego, to dwie rożne rzeczy.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Jak tak dalej będzie to sprzedawcy odejdą z Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu możesz napisać. jeżeli uważasz że komentarz narusza regulamin Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=0047464a-5cd3-4e23-a46d-9dccd5c32978&kategoria=51b99f53-f...

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Pisałem juz, odpisali że nic nie mogą zrobić, nie ma co już tego tematu prowadzić, olewam sprawę to Allegro zdarza się 🙂 Wesołych Świąt !

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Słabo z tym żeby Allegro usunęło.😁

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

możliwość wystawienia negatywnego komentarza powinna być na samym końcu po dyskusji po wypowiedzeniu się all. w sporze itp. anie na samym początku 

 

oznacz moderatorów

Sklepik-dla-was
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie! jak można oceniać coś co do klienta nie dotarło nawet....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Temat wielokrotnie poruszany, wałkowany i nic się nie zmienia.😣

oznacz moderatorów