anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest to możliwe że mamy zablokowane konto???

raynex2022
#8 Zapaleniec#

Witam, 

czy jest to możliwe, że zostało zablokowane nasze konto w sprzedaży produktów lub wybrane oferty? 

W tygodniu się systematycznie sprzedawało kilka rzeczy a od piątku cisza nic kompletnie. 

Mamy jakiegoś bloka? Czy spotkaliście się z takim czymś?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

drekenzes
#16 Inspirator#

Do połowy piątku była fajna sprzedaż, po czym nagle 0. Miesiąc temu była identyczna sytuacja.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

raynex2022
#8 Zapaleniec#

Mamy to samo, tragedia ...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Dużo osób ostatnio narzeka na nagłe spadki sprzedaży. Przy blokadzie pierwsze co robią to blokują wypłaty, jak to nie jest to to nie ma blokady.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I oferty są widoczne? jak zablokują Ci konto sprzedażowe to oferty znikną.

oznacz moderatorów

raynex2022
#8 Zapaleniec#

Są widoczne oferty. To pytaniem jest dlaczego tak się dzieje? 

 

Bardzo dziwne ....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@raynex2022 Twoje konto nie jest zablokowane, natomiast Twoja jakość sprzedaży wymaga poprawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Dlaczego moje wpisy zostały wycięte przecież napisałem, że spadek zamówień może wiązać się z spadkiem jakości sprzedaży. Pani sugeruje to w oficjalnym pouczeniu - „natomiast Twoja jakość sprzedaży wymaga poprawy.”

Czy zmiana oceny sprzedaży ma wpływ na pozycję wyświetlania ofert sprzedawcy w wynikach wyszukiwarki allegro ?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

msniezek pisał, że pytający przychodzą na gadane żeby poznać odpowiedzi osób nie związanych z allegro – i proszę niby zachęcają, a później kasują.

Czy mogę poznać uzasadnienie wycięcia moich wpisów ?

Czy allegro stosuje metodę „kija i marchewki” przy wywieraniu wpływu ?

oznacz moderatorów

raynex2022
#8 Zapaleniec#

My nie usuwamy wpisów. Poczekajmy co powiedzą z allegro. 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź allegro to musisz oznaczyć moderatorki, o tak:  @w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy moje wpisy które zostały usunięte wprowadziły Cię w błąd ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad jeśli masz uwagi odnośnie do działań moderatorskich, to możesz je zgłosić wysyłając wiadomość na spolecznosc@allegro.pl
Oczywiście, że zachęcamy i prosimy o opinie i wiadomości od osób niezwiązanych z Allegro, ale usuwamy nieprawdziwe informacje lub niczym niepoparte teorie o tym "jak działa Allegro". 
To uznajemy za wprowadzanie w błąd. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

 

Dziękuję za odpowiedź.

Wolę napisać tutaj dla pełnej jawności aby wyjaśnić sytuację.

Moje zdanie o tym, że allegro używa motywacji „kija i marchewki” przy wywieraniu wpływu opieram na 20 letnim doświadczeniu z allegro i wpisach innych użytkowników.

Chciałbym poznać zdanie innych czy jestem w swoich odczuciach odosobniony.

Jeśli popełniłem błąd, to proszę o wyjaśnienie sytuacji, a nie kasowanie wpisu.

Jeśli moje wrażenie było pomyłką, to przepraszam.

Czy pomyłką allegro nie było rozsyłanie maili Early bird ? Jak dużo osób zostało wprowadzonych w błąd ? Czy allegro poniosło za to konsekwencje ?

 

 la_nika

Moderatorka

 

 ‎16-06-2023 20:11

@KupSeTo123 @gosia01180 bardzo proszę, abyście zignorowali tę wiadomość, to nasz błąd, przepraszamy!  

   Monika
   
Moderatorka

 

 

 

 

 msniezek

Administrator

 

 

 

 ‎16-06-2023 21:11

@kocazar to błąd po stronie Allegro - przepraszamy!

   Maciej Śnieżek
   
Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   
Dbajmy o nasze dobre relacje!

 

 

Czy przy zmianach wyświetlania aukcji widoku konsument/biznes nie doszło do pomyłki ? Na początku w ogóle negowaliście występowanie problemu (nie wiedzieliście o co chodzi), później twierdziliście, że to problem techniczny. Czy to nie była wasza pomyłka ?

 

Czy obowiązek włączenia allegro one aby utrzymać smart nie jest takim wywieraniem wpływu metodą kija i marchewki ?

 

 

 

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

cyt. "Czy przy zmianach wyświetlania aukcji widoku konsument/biznes nie doszło do pomyłki ? Na początku w ogóle negowaliście występowanie problemu (nie wiedzieliście o co chodzi), później twierdziliście, że to problem techniczny. Czy to nie była wasza pomyłka ?"

Ja czekałem 3 tygodnie na odpowiedź od Allegro, co jest grane. Najpierw problemu nie było, później stwierdzili problem, po drodze naprawili mi konto z pokazywaniem ofert (mimo że wystawiam faktury, to nie pokazywało ich  w wyszukiwarce). Na koniec wkleili formułkę, że to przez widok biznesowy. Grzecznie odpisałem, ze zauważyłem już swoje aukcje w wyszukiwarce, ale ich odpowiedź jest wyssana z palca, bo widok konsument/biznesowy nie powinno być u mnie żadnej różnicy. Odpowiedź była jeszcze dziwniejsza, ze cieszą się, że u mnie już jest ok. Mam wrażenie, że cały ten cyrk z widokiem był po to, by nie płacić odszkodowań za niedziałające wyszukiwarki, pracownicy odpisali, co przełożeni kazali, bo zapewne inaczej wylot z pracy.

Muszą być wysyłki niemal natychmiast - nie dajesz rady, to praktycznie nikt nie zobaczy ofert w wyszukiwarce. Wcześniej dawali zachęty z dopłatami, teraz po prostu staniesz się niewidoczny w serwisie.

Wczoraj wypełniłem im ankietę dotycząca sprzedaży, oceny były kiepskie z opisem, łącznie ze stwierdzeniem, że myślę, że za rok nie będę tu już sprzedawał. Dzisiaj dostałem przypomnienie z prośbą o wypełnienie tej samej ankiety. Tak pewnie, już lecę....

Moim skromnym zdaniem, lepiej byłoby dla serwisu, żebym miał tyle zamówień, abym nie miał czasu tu zaglądać 🙂 W każdym razie, pracuję nad innymi opcjami, bo na allegro to można tylko liczyć na wysokie rachunki.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad pisanie na forum o działaniach moderatorek jest niezgodne z regulaminem, więc proszę, abyś zgłaszał uwagi dotyczące naszej pracy e-mailowo. 
Nie rozumiem też co przytoczone przez Ciebie sprawy mają wspólnego z poruszonym tematem. Ta dyskusja nie ma już nic wspólnego z wątkiem założonym przez raynex2022, więc pozwolę sobie nie odpowiadać dalej. Nie usuwam Twojego wpisu, ale proszę, abyś w naszej społeczności działał zgodnie z jej regulaminem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Dziękuję za odpowiedz.

Odnoszę się do Pani wpisu:

Napisała Pani – „niczym niepoparte teorie o tym "jak działa Allegro".
To uznajemy za wprowadzanie w błąd.”

Moje prawdziwe przykłady pokazały „jak działa allegro” i jak wasze pomyłki (dlatego wkleiłem Pani i msniezek wypowiedzi) wprowadzają w błąd użytkowników.

allegro wyrozumiałe dla siebie, bezwzględne dla użytkowników

Ja podtrzymuję swoje zdanie, że allegro stosuje motywację „kija i marchewki” przy wywieraniu wpływu oraz także o chciwości allegro, która łamie zasady etyki biznesu.

Miłego dnia życzę.

oznacz moderatorów

raynex2022
#8 Zapaleniec#

Witam. Dlaczego kolejny weekend mamy bez sprzedaży? Poprawiliśmy jakość sprzedaży, jak mamy ją uzyskać skoro nie ma tej sprzedaży ? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@raynex2022 Nie mamy wpływu na to, jakie oferty wybierają kupujący. Jak już pewnie wiesz, Twoje oferty są wyświetlane niżej na liście, ze względu  na obniżoną jakość sprzedaży. Możesz spróbować skontaktować się z kupującymi i poprosić ich o zmianę negatywnej opinii. Jedną z opcji jest również zaczekać, aż negatywne opinie przestaną być brane pod uwagę.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Jak długo trwa zmiana algorytmu pozycjonowania z względu na obniżenie jakości sprzedaży ?

Od czego to zależy, że niektórzy aby poprawić jakość sprzedaży dostają takie zadanie do wykonania od allegro ?

Możesz poprosić kupującego o zmianę w 1 ocenie. Wyjaśnij sytuację z kupującym i poproś o zmianę oceny. Dzięki temu zadbasz o swój wizerunek oraz możesz pozytywnie wpłynąć na wynik jakości sprzedaży. Możesz zyskać nawet do 270 punktów w obszarze oceny kupujących. „

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad Przykro mi, ale za pozycjonowanie ofert odpowiadają skomplikowane algorytmy, dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie to pytanie 

 

Otrzymałeś taką wskazówkę od doradcy, po dokładnej analizie Twojej jakości sprzedaży. W tym wypadku poprawa jednej oceny może dać Ci znaczny wzrost jakości i warto to wykorzystać. Nie wszyscy mogą dostać tak konkretną radę, ponieważ na przykład posiadają więcej negatywnych ocen lub poprawy wymagają również inne obszary jakości sprzedaży. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów