anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nie przesyła skanów DO do weryfikacji do przelewy 24?

AnastasiyaTumas
#8 Zapaleniec#

  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry,

przesłane do weryfikacji skany dowodu osobistego allegro nie przesłał do Przelewy 24. Żąda innych skanów. Skanów, które niby nie są odpowiednie nie chce usunąć. Allegro weszło w posiadanie wrażliwych danych osobistych mimo, że nie jest upoważnione ani do ich przetwarzania, ani do weryfikacji. Do weryfikacji skanów upoważniony jest tylko operator płatności. Operator płatności nie ma możliwości weryfikacji, gdyż skany nie zostały dostarczone. Dlaczego allegro nie przesyła skanów DO do weryfikacji do przelewy 24 oraz dlaczego już nie usunęło "niewłaściwych" skanów? Przesyłając dokumenty łudziłam się, że zostaną przesłane bezpośrednio do operatora płatności. Więcej, dostałam informację od konsultanta allegro, że tak właśnie jest. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AnastasiyaTumas Bardzo mi przykro, ale nie mam możliwości zajęcia się tą sprawą na Gadane. Widzę, że już prowadzisz korespondencję mailową w tej sprawie numer 42851165. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AnastasiyaTumas
#8 Zapaleniec#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry,

Korespondencję w sprawie nr42851165 założyłam na inny temat.

W sprawie mojego zapytania prowadziłam korespondencję nr 42746240 od ponad tygodnia, ale najwyraźniej sprawę zamknęli, gdyż 6 dni temu dostałam odpowiedź :"Dzień dobry,

dziękuję Pani za wiadomość i przepraszam za wydłużony okres oczekiwania na odpowiedź.

Skonsultuję tę kwestię również i po naszej stronie. Wrócę z odpowiedzią tak szybko jak to możliwe.

Pozdrawiam
// Marta B______
Zespół Allegro
   "

i nikt mi już nie odpisał mimo moich napomnień. Tym gorzej to wygląda, że zaadresowałam tę korespondencję również do Inspektora danych osobowych. 

IDO nie odpowiada. Czyli dane kontaktowe iod@allegro.pl, umieszczone na stronie nie umożliwiają kontaktu z Inspektorem danych osobowych.  Allegro weszło w posiadanie dokumentów, które zawierają dane wrażliwe i nie kasuje tych dokumentów. Rozumiem, że allegro zgromadziło potężną bazę skanów dowodów osobistych i nie zamierza z nimi się żegnać. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych ma być tak samo proste jak jej udzielenie, z allegro jest to niemożliwe. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AnastasiyaTumas   Sorry ale zdziwiło mnie twoje pytanie w tytule.

Domagasz się aby Allegro przesłało twoje dane wrażliwe innej firmie - Przelewy 24.  To jest chyba niemożliwe,  nie sądzę aby Allegro miało takie uprawnienia żeby przesyłąć twoje dokumenty do innych firm.

To ty masz zweryfikować swoje dane a nie Allegro weryfikuje twoje dane za ciebie. Ty odpowiadasz za dostarczenie prawidłowych dokumentów,  nie  Allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze uzupełnienie: twoje pytanie ma sens pod warunkiem że chcesz prowokacyjnie sprawdzić czy Allegro przechowuje twoje dane i prześle je do innej firmy. Wygrałem?

Ale pracownicy Allego zawsze zapewniają że po weryfikacji dane osobowe są usuwane, więc jak mogą cię zweryfikować w Przelewy 24?  Przecież nie posiadają już skanów dowodów.

oznacz moderatorów

AnastasiyaTumas
#8 Zapaleniec#

Przegrałeś. Prawo do weryfikacji ma tylko operator płatności, co wynika wprost z Ustawy. Allegro w tym celu (oficjalnie) udostępnia narzędzie do przesyłania dokumentów, żeby przesłać do weryfikacji przez operatora płatności. Ale w moim przypadku DO nie został przesłany do operatora płatności, co potwierdzają obie strony. Allegro również nie usuwa tych dokumentów. Liczne zapytania "kiedy te skany zostaną usunięte" zlewa milczeniem. Co oznacza, że gromadzi wrażliwe dane osobiste, do których uzyskało nieuprawniony dostęp, gdyż DO udostępniałam OPERATOROWI płatności poprzez panel, umieszczony na platformie allegro. Co więcej, pracownik allegro mnie zapewniał, że allegro dostępu do tych dokumentów nie ma, że są przesyłane bezpośrednio do operatora płatności. To że tak nie jest, wyszło w późniejszej korespondencji z allegro i operatorem płatności. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AnastasiyaTumas  OK, Allegro udostępnia narzędzie do przesłania dokumentów, czyli inaczej stronę internetową i  pośredniczy w przekazaniu plików dokumentów.  Ale to nie znaczy że  Allegro wykona za ciebie twoją weryfikację, bo to nie Allegro ma się weryfikować lecz to ty jako użytkownik powinnaś  się weryfikować.

Różne wypowiedzi konsultantów Allegro świadczą tylko albo o niezrozumieniu sprawy albo  może nawet o ich nieprzygotowaniu  do rozwiązywania problemów.  Ja raczej wierzę w nieprzygotowanie  bo spotkałem się już z opisem różnych dziwnych decyzji.

Po prostu  nie wyobrażam sobie że Allegro wykona za ciebie weryfikację, nie zrobią tego i już. Nie zrobią bo nie mogą.

PayU  i Przelewy24 to są całkiem odrębne firmy i jeśli chcesz mieć przekazane pieniądze musisz sama wykonać weryfikację w tych firmach.  Innej drogi nie ma.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@AnastasiyaTumas Pewnie były za małe zdjęcia. Sprawdź wymagania techniczne, bo miałem to samo. Sztuczny głąb nigdy nie napisze, w czym problem, tylko że skany są "niewłaściwe"

oznacz moderatorów

AnastasiyaTumas
#8 Zapaleniec#

TomBanknoter, wiesz, problem nie polega na tym dlaczego skany uznają za niewłaściwe, a na tym, dlaczego nie przesyłają do weryfikacji do operatora płatności (w moim wypadku międzynarodowy operator płatności uznaje te same skany za odpowiednie, a allegro ma własne wymogi mimo, że operatorem płatności nie jest) oraz dlaczego tych skanów nie usuwają. Czy dostałeś informację, że po weryfikacji allegro usunęło twoje skany oraz dane z nich pozyskane? 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@AnastasiyaTumas Nie przesyłają dalej, bo uznają za niewłaściwe 😎 Niestety, Allegro już tak obrosło biurokracją oraz odgrodziło się od ludzi botami i AI, że praktycznie nie ma z nimi żadnej dyskusji. Jedyne, co się od nich dowiesz, że jak Ci się nie podoba to wypad.

oznacz moderatorów